Прекаления светец и Богу не е драг...

  • 2 910
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 915
Моето мнение:

По заглавието - нещо не е много подходящо.  Thinking
Майката не се стреми да е светица и блага душица за пред хората или за пред Бога.
Майката се стреми да даде най-доброто от себе си за детето. Това е същността на майчинството, не виждам нищо нередно и странно.

Второ - дали някой се "шашка", а на друг "не му пука" е субективно мнение на страничен човек върху поведението на непознат. Какво казва/прави/мисли една майка, от какви подбуди и стремежи го прави, дали се тревожи или не - не може да се прецени по наблюдения.

Аз например, се чувствам спокойна, когато съм информирана. Незнанието е нещото, което ме "плаши". Смятам, че като майка, е мой дълг да се информирам колкото може по-широко и задълбочено за всичко, касаещо здравето  на детето ми. Това е моя отговорност. А и при условие, че имам достъп до толкова информация, би ми се струвало нередно да си живея в неведение и осланяйки се на митове и легенди.

Какво значи да я караме по-леко? Не го разбирам...Кой кара по-леко майчинството? Който не ходи на прегледи, не спазва здравословен начин на живот по време на бременност, не го интересува после, че бебето има алергия и т.н.? Наистина ли има такива майки, или това е просто впечатление? Никой не знае какво преживява друг вътрешно, с какви страхове се бори и как милее над детенцето си...

Гаранции наистина няма. Но има избор и желание да се направи, да се даде, да се опита човек да бъде възможно най-добрият родител за чедото си. Това е най-естественото нещо на света, според мен.

# 16
  • Мнения: 1 975
А пък аз мисля, че когато става дума за децата ни, няма нищо прекалено.
newsm10 smile3501

# 17
  • Мнения: 733
Напълно съм съгласна с тебе. Аз имам един аборт по медицински показатели, после операция и слава на бога сега имам прекрасен син  Praynig. Когато забременях с него си казах, че каквото е писано ще стане и я карах по-спокойно. Ходили сме на купони с мъжа, каде ли не и даже съм палила цигара. Много ще ме упрекнат за това, но организма ми е достатъчно приел никотин, че ако мисля за цигара става по зле. Които мисли да ме хока може да си го спести. Аз не казвам как да постъпвате и че това е правилния начин, а просто споделям. Има лекари, нормално и съвременно информирани, те казват.
Аз захраних моя син рано и ми е било криво, когато някоя мама ми каже по-добре не бързай. Аз съм решила, защото сме на АМ от 1-я месец, спря ми кърмата за жалост. Искам съвети тук, защото има много хора минали по този път, но не приемам всичко за чиста монета. Тук сме за да се съветваме и да се подкрепяме, а не да се караме.
А пък аз мисля, че когато става дума за децата ни, няма нищо прекалено.
Хубаво звучи, но лично аз не съм съгласна. Предполагам Никол не се сърди, мисля, че тя е доста стар член на форума и приема чуждото мнение. Просто понякога в стремежа си да е всичко перфектно и идеално бъркаме.
Наистина няма лоша майка. Хубаво е да се вслушваме в съветите на другите, но първо да решим стават ли те точно за мойто дете и може ли да го изпълним. Най-добрата комбинация е майчиния инстинкт+пресятите съвети.
  bouquet

# 18
  • Мнения: 46 518
Хубаво звучи, но лично аз не съм съгласна. Предполагам Никол не се сърди, мисля, че тя е доста стар член на форума и приема чуждото мнение. Просто понякога в стремежа си да е всичко перфектно и идеално бъркаме.
Наистина няма лоша майка. Хубаво е да се вслушваме в съветите на другите, но първо да решим стават ли те точно за мойто дете и може ли да го изпълним. Най-добрата комбинация е майчиния инстинкт+пресятите съвети.
  bouquet

Да, съгласна съм, тогава нямах време да пиша и бях кратка, имах предвид, че ако майката е приела да спазва нещо и се опитва да не се отклонява от него, колкото и да е вманиачена, не може да се каже, че е "прекалено", щом дава положителни резултати Peace

Честно казано аз съвети не слушам  Blush изчитам всичко, което намеря по въпроса, който ме интересува и накрая правя избор като се спирам на това, което пасва за моето дете. Спокойна съм, защото дори да съм сбъркала, изборът е бил информиран, следователно знам какви са последиците и щом съм предприела тази стъпка, значи не са толкова страшни и не застрашават детето ми  Grinning

# 19
  • Мнения: 373
Е, ако изпиеш три чаши кафе и след това ти чуят тоновете на бебето и кажат, че му е много забързан пулсът, ще ти стане кофти някак, няма как! (Ситуацията си я измислих, само като пример, не знам дали се случва наистина!)
Но да пушиш около детето си си е гадно, каквото и да си говорим! И аз съм го правила, но пак си остава гадно!
Пък в това да се опитваме да бъдем по-добри не виждам нищо лошо. Ако видя нещо, което някой друг прави, и ми се стори добро, бих го опитала. Пък ние ако не се опитваме да бъдем по-добри, то ще бъдем едни плужеци - така е малко скучно! Разбира се, не говоря за вманиачаването, нито в прекомерното възгордяване от себе си (но в този форум май само някои татковци с техните еко-постинги влизат в тази категория).

# 20
  • Мнения: 4 156
Чак да се шашкаш - по-добре недей. Но от собствен опит мога да ти кажа, че е по-добре това, което ти си правила. Защото ако нещо се беше случило на бебенцето и си беше карала "без да ти пука", много щеше да съжаляваш.
През първата си бременност много се шашках, четях книги, ходех редовно на безмислени изследвания и тн. Всичко си беше ок. Родих без усложнения и със секцио. А няколко месеца правих упражнения за нормално раждане.
Но сега през втората не се притеснявах много. И когато ми казаха да си правя едно изследване, аз се мотах 2 месеца. Накрая се оказа, че съм се заразила с бактерии, които могат да увредят бебето и да има проблеми с душането. Докато не се роди непрекъснато се притеснявах дали всичко му е наред, как е. Ядосвах се, че не го направих това изследване по-рано. Добре, че гинеколога ми беше добър и всичко завърпи добре. Но последния месец преди да го извадят правих повече изследвания и пих повече лекарства отколкото през цялата бременност.
Мисля си, че ако бях пишила и пила през бременността и това бе увредило бебето ми, не бих си го простила после цял живот. Затова по-добре да сме предпазливи.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 227
Моето мнение:

По заглавието - нещо не е много подходящо.  Thinking
Майката не се стреми да е светица и блага душица за пред хората или за пред Бога.
Майката се стреми да даде най-доброто от себе си за детето. Това е същността на майчинството, не виждам нищо нередно и странно.

Второ - дали някой се "шашка", а на друг "не му пука" е субективно мнение на страничен човек върху поведението на непознат. Какво казва/прави/мисли една майка, от какви подбуди и стремежи го прави, дали се тревожи или не - не може да се прецени по наблюдения.

Аз например, се чувствам спокойна, когато съм информирана. Незнанието е нещото, което ме "плаши". Смятам, че като майка, е мой дълг да се информирам колкото може по-широко и задълбочено за всичко, касаещо здравето  на детето ми. Това е моя отговорност. А и при условие, че имам достъп до толкова информация, би ми се струвало нередно да си живея в неведение и осланяйки се на митове и легенди.

Какво значи да я караме по-леко? Не го разбирам...Кой кара по-леко майчинството? Който не ходи на прегледи, не спазва здравословен начин на живот по време на бременност, не го интересува после, че бебето има алергия и т.н.? Наистина ли има такива майки, или това е просто впечатление? Никой не знае какво преживява друг вътрешно, с какви страхове се бори и как милее над детенцето си...

Гаранции наистина няма. Но има избор и желание да се направи, да се даде, да се опита човек да бъде възможно най-добрият родител за чедото си. Това е най-естественото нещо на света, според мен.


  202uu
И аз мисля така въпреки, че аз лично не се опитах достатъчно и съвсем не се гордея... Говоря за пушенето по време на бременност!!! Оправдавах пушенето по време на бременност до момента, в който не видях рожбата си....нямам думи да ви опиша, че ми идеше да си тресна главата в стената за това, че съм тровила детенцето си..Слава Богу, че му нямаше нищо (за сега), но ако му имаше щях ли да мога да си простя?!!! Не нямаше да мога... Бремеността трае приблизително 280 дни (ако не се лъжа) по една цигара на ден, това са 280 цигари, което се равнява на близо 14 кутии цигари... !!!  Cry
Съжалявам, ако съм разводнила темата.

# 22
  • Мнения: 2 885
Честно казано аз съвети не слушам  Blush изчитам всичко, което намеря по въпроса, който ме интересува и накрая правя избор като се спирам на това, което пасва за моето дете. Спокойна съм, защото дори да съм сбъркала, изборът е бил информиран, следователно знам какви са последиците и щом съм предприела тази стъпка, значи не са толкова страшни и не застрашават детето ми  Grinning

100% Peace

# 23
  • Мнения: 359
всяка майка трябва да прецени сама за себе си кое е добро за детето й.
Отстрани всичко изглежда различно.
Да са ни живи и здрави децата!

Общи условия

Активация на акаунт