Mами в Италия 10

  • 16 581
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • Italia
  • Мнения: 4 492
На златните неЩо не съм им 4ак толкова голям фен  newsm78
Зна4и остава или бронз или сребро  Thinking А сега като се замисля имах някъде и една малка 4анти4ка цялата със сребърни пайети,може пък да да свърШи работа.
Аз по принцип нося бяло злато само халката ми е жълта,но не стои грозно,заЩото 4асовника ми е в съЩата комбинация. Едно време в Бг носех и жълто злато ама то беШе преди сто години и неЩо от доста време насам не ме привли4а.  Rolling Eyes
Ще пробвам и после Ще докладвам за покупката  Peace
Благодарско за консултацията  Hug  bouquet


Лени,това с което се занимаваШ е наистина много хуманно  Peace Hug  bouquet Аз ли4но не бих могла,признавам си с ръка на сърцето. Каквато съм емоционална и ревла достатъ4но ми е да ида в някой дом за де4ица и мисля,4е Ще ми се пръсне сърцето от мъка...  Sad

# 226
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Милена,определено сребърни!!!Злато бих сложила на нещо по сочно като звят-розово,карамел,бежово,прасковено,кафявото + всичките му тоналности за бронза,но за сиво,зелено,синьоо и черно само сребро!Според мен е най елегантно и тежкарско.Пък ти както решиш.
А чантата за мен е без значение,стига да не е в някои от другите два цвята метал.Отдавна се изтърка модата на чантички и обувчета в комплектче,казвам ти го като редовна"читателка" на Вог 4470

аз тогава съм старомодна Rolling Eyes Embarassed
обожавам 4анта и обувки ако не в комплект, то с цвят от едното върху другото (дали се разбра? newsm78)

# 227
  • Мнения: 5 476
 Сигурно съм се превърнала в стисната ит. домакиня #Crazy

 Peace има и положителни неща в тази държава!  Peace Апропо аз много си я харесвам,тук се чувствам по-добре отколкото в Бг!  Hug Макар сега малко като мащеха да ми се пада..надявам се с взаимни усилия нещата да се подобрят!  Heart Eyes

# 228
  • Мнения: 708
ами и аз оня ден си купих туника от китайците......ами какво сега да давам 70 еуро за туника в бенетон при положение,4е ми остават само о6те няколко месеца с тумбака.
А като си ходим в БГ и аз и мъжо си купуваме дре6ки,не срадам изоб6то от мании за марка.....за мен дънките са си дънки,кво зна4ение има марката.Миналата зима си бях купила дънки от китайците за 15 еуро......ей толкова хуваби дънки дето така добре да ми стоят не съм имала.Миналата седмица си купих 4ехли4ки,много сладки и удобни от магазина Скарпе е Скарпе.
Като се прибрах в къ6ти 6то да видя :Майд ин Романия  #Crazy
Та и тука пазара пълен с турски,ромънски и тем подобни стоки,само дето те карат луди пари да им дава6. #2gunfire

П.С.Оооо аз хи4 не съм от патриотите,просто гледам обективно на не6тата.Даже много се дразня на държавата ни и 4е все с ло6о се про4уваме,ама кво да прави6 такава ми била съдбата да се родя малко по_на изток
  Rolling Eyes

# 229
  • Мнения: 5 476
Понеже гледам много сме маймунките на клона днес..та и аз да се възползвам за съвет...бояджията ми остави палитрата с цветове да избирам за новия дом.Препоръча да не ползваме силни цветове,че може блока да сляга и после корекциите са трудни..и така сега ще ви намеря картинки с цвета на мебелите да видя какви идеи ще ми дадете..
 уточнявам,че при мен хол и кухня са заедно..какъвто е цвета на мебелите в кухнята,същия е и на тези в хола...диван още няма..така,че приемам предложения и за неговия цвят.
  Настилките навсякъде са паркет популярния каберува дорада...някой помнят защо.  Wink



Нещо такова!Нали знаете паркет еднакъв няма...затова основното е,че е светъл!
Сега отивам да намеря кухнята и цвета на мебелите в  спалнята!
 
  Hug

# 230
  • Мнения: 5 476
Кухнята и респективно мебелите в хола като стил и цвят са такива.Цвета е ровере моро



Тук въпросът е какъв цвят стени...и какъв цвят диван?

# 231
  • Мнения: 2 427
Милена:Научих го,научих го аз да яде бг кухня,та чак ушичките му плющят.Дори две седмици след първото ми готвене вече се карахме за кората които непрекъснато реши да кани в нас на вечери.Е то бива бива ама аз да ле съм личен готвач в замък.Да ти кажа всички италиянци на които съм готвила страшно харесват манджите ми,дори с гордост мога да заявя че ядат нещата които по принцип мразят.Свекър ми тиквички не яде,но аз като ги пръжна до златисто,и после като ги залея с едно сосче к.мляко+чесън+орехи+копър(когато имах от мама в бйркан)ела да видиш не яде ли.Мъж ми като се запознахме и като почна да изрежда какво не яде се хванах за главата.Омлет не ядял-няма такива положения ,не ядеш.Аз си направих за мен едно вкусно омлетче (само за мен)и му дадох с 300 зора да го опита.От тогава прояде.Леща също...еми какво да и харесват на лещата като италянзите нито я подправят както трябва ни нищо,варена леща с сол и олио д'олива вкусна ли е?1За боба да не говорим...готвят бозляво,безвкусно.
На една моя приятелка детито като дойде в нас на обед и тя му вика само "Спри,спри,спри",ми то яде като невидяло...ама маика му какво му готви,примерно меню-паста с малко олио еьстраверджине,отгоре му наклъцква един суров домат,малко пармиджано и хаиде...за второ-тиквички задушени,да не кажа сварени със сол и олио екстраверджине+ някаво си тъъъънко като пергамент месо.И за десерт 1 сладолед и бягаи да тичаш на двора...
А според мен стомасите им ги прецакват още от бебета ,давайки им още от 6 месец да пият нормално прясно мляко.Мама нали работеше в неонатология се изказа че  абсолютно противопоказно.Тук от пеленачета ги тъпчат с мед(противопоказно също),с бакла с незнам си още к'во...

# 232
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Гери определено тук си правим много пове4е сметката отколкото в Бг ,но не мисля,4е е това е неЩо негативно. Не мога да си представя да купя за детето си коли4ка,която струва колкото заплатата ми.
И аз от време на време купувам а и наШите ми праЩат от Бг дреШки за Джулия,от които съм много доволна.  Peace Тук каквито са цените...  #Crazy

Влади благодаря и на теб. Ти като 4овек на изкуството имаШ усет към цветовите комбинации  Hug  bouquet

И аз май съм малко старомодна ,заЩото оби4ам да връзвам доколкото мога 4антата с обувките и колана евентуално Embarassed

Последна редакция: пт, 30 юни 2006, 12:30 от mcdirock

# 233
  • Мнения: 2 427
Гериии,(Лени,ето още една от маниите ми)как можеш да се чудиш бре детко,сиво!!!!Тъмно сиво,от онова бетонното ,с лек нжуанс на петролно зелено за стените,или за някой от тях.Много яко стои стени в два тона ,светли и тъмни от една гама ,дава чувство за раздвиженост.
За дивана,определено светло сив ,по възможност ъглов.Тука тръпката е играта с възглавниците в-у него.Значи,можеш да вземеш тъмно кафяви ,цвят препечено кафе,от някакъв дебел памучен плат,или бежови от тафта.А също така и слонова кост се връзва по всички параграфи.
виж тук,за да добиеш представа горе долу за цветовата гама за която ти говоря
www.minotti.it

# 234
  • Мнения: 5 476
 спалнята и детската са в цвят ровере киаро..
 Предпочитам двете да са в различен цвят.




не намерих точно същия тип...при мен е също с 4 плъзгащи врати в средата с огледала ,а на всички мебели в спалнята корпуса и страничните стени са в ровере моро,а предния панел е с цвят сабиа /пясъчно жълто.
  В детската всичко е дюс- ровере киаро.

и тук въпроса в цвят на стените на спалнята и на детската

# 235
  • Мнения: 5 476
Гери определено тук си правим много пове4е сметката отколкото в Бг ,но не мисля,4е е това е неЩо негативно. Не мога да си представя да купя за детето си коли4ка,която струва колкото заплатата ми.

 Абслолютно съшата съм!  Peace

# 236
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
А според мен стомасите им ги прецакват още от бебета ,давайки им още от 6 месец да пият нормално прясно мляко.Мама нали работеше в неонатология се изказа че  абсолютно противопоказно.Тук от пеленачета ги тъпчат с мед(противопоказно също),с бакла с незнам си още к'во...

аз с другото съм горе_долу съгласна, ама т'ва хи4 не ми се вързва newsm78.
Прясното мляко го препоръ4ват след година (мин.10 месеца), при това в на4алото е разредено. И за мед и пр. неЩа от ранна възраст само в Бг съм слуШала, където ме плЮеха на поразия как само на кърма било детето до 6м. и даже сок4ета и води4ка не съм давала.
Тук вси4ко става много постепенно и се внимава с разни алергозанни храни, не знам кой си видяла да дава на пелена4ета тия работи Shocked #Crazy
Според мен баШ в България ги съсипват с ранно захранване, та и си се хвалят "мойто ве4е т'ва яде, а твойто к'во? Ауу, как така не си дала яйце?". И пр. и пр.

# 237
  • Мнения: 2 427
Ама ако продължавате с такива въпроси на които да отговарям ме побъркват от щастие ,зарязвам и Торино и подарак за Ч.Р.Д. на мъж и само пиша,пиша,пиша. hahaha

# 238
  • Мнения: 5 476
Влади ,проблема е,че бояджията каза да избягваме тъмни наситени  цветове..,защото на нови стени често се появяват пукнатини и после трябва всичко да се пребоядисва..иначе и дъщерята искаше червена стая...ама няма как да стане.. Rolling Eyes

# 239
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Охооооо,ве4е си имаме консултант по интериора  newsm44   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт