Какво във фризера?

  • 3 036
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 126
Домати за готвене смляни

Меля ги в робота, прибавям малко сол и изсипвам в пластмасови чашки за кафе от по-големите. Отгоре покривам с онова лепнещото фолио. Спестява ми варенето на буркани.
Ей това е супер!Благодаря за идеята  bouquet  bouquet  bouquet
Непременно ще се пробва Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
месо
сладолед
манатарки
лед
зеленчуци (купени от магазина)
райски ябълки

# 17
  • Мнения: 256
Освен всичко изброеното до тук аз слагам и нарязана на ситно (като за таратор) краставица и копър.А зимата вадя от фризера слагам в млякото и после  eat

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 21 634
Момичета ,да ви питам за тиквичките ....,но сурови или леко бланширани? И после като се размразят не се ли разкашкват? Стават ли за пържене или са по скоро за манджички , кюфтенца и т.н...
Няма ли кой да каже newsm78, че аз днес тук прочетох, купих тиквичките и сега незная как да ги правя, някой да каже, моля !

# 19
  • Мнения: 215
печени чушки; чушки за пълнене;бланширан зелен фасул; пакетчета с нарязани  моркови, чушки и зелени подправки за супи, зелени чушки/капия/ нарязани; плодове-кайсий,малини

Всичко това плюс нарязани на ситно магданоз и копър, печения пипер го прибирам направо с люспите, които при размразяване падат много лесно. Всякакъв вид месо, нарязано за пържоли, карета, шишчета ...Слагала съм ягоди със захар и всякакъв вид замразено ядене.

# 20
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Всеки зеленчук, който ми е нужен през зимата.

Гнусни стават ориз, картофи и зеле. Зеле никога не съм слагала, но съм сигурна.
Тиквичките не стават за пържене, но за всичко друго са идеални.

Основно зареждам с поне 4 кила цели, но почистени чушки- за пълнене са идеални, както и за супи, гювечи.
Гъби- нарязани на ситно и цели.
Пресен, съвсем пресен грах в пликчета по порции.
Малини по порции, не че ги ядем, но е чудесна украса за сладкиши.
Купувам огромна консерва с риба тон, която разпределям в малки бурканчета, независимо от сезона.
В обикновени пликчета слагам останалата плънка от сарми, чушки и подобни- като се смеси с пресната, грам не се усеща дори ориза, че е фризерски  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 9 108
Erica, гнусни са пордукти, които съдържат нишесте.  Кисело зеле става да се досъхрани вътре.

Morenkaq - Тиквички - за кюфтета  - оставят се да се размразят, изцеждат се и по познатата процедура.
За готвене и супи - направо в тенджерата
За пържене стават, но трябва хубаво да се отцедят от водата и овалят в брашно. Така се пържат и консервираните тиквички.
За пълнене ако си ги срежеш на 2, изкопаеш и имаш място да ги съхраниш - също стават

# 22
  • Мнения: 267
Аз слагам много подправки:
целина, копър, магданоз, джоджен.
Слагам моркови на кубчета, зелени чушки на кубчета, червени печени цели, пресен грах.
Сега ще сложа и тиквички на кубчета, не бях се сетила, а обичам супа от тиквички Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 117
Пипер - печен и пресен /за пълнене / - ичистен от семето , един в друг и в торбички
печен патладжан
копър , магданоз , джоджен , целина и девисил
грах в торбички , лозови листи в торбички - направо пресни
лапад - попарен в торбички
една специална смес си правя от - пресен пипер, моркови , подправки - пак в торбички - използвам направо за яхнии , гювечи , боб ..

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 21 634
Erica, гнусни са пордукти, които съдържат нишесте.  Кисело зеле става да се досъхрани вътре.

Morenkaq - Тиквички - за кюфтета  - оставят се да се размразят, изцеждат се и по познатата процедура.
За готвене и супи - направо в тенджерата
За пържене стават, но трябва хубаво да се отцедят от водата и овалят в брашно. Така се пържат и консервираните тиквички.
За пълнене ако си ги срежеш на 2, изкопаеш и имаш място да ги съхраниш - също стават

Благодарско мила ми пепчо Heart Eyes , случка ще им се случи днес на моите тиквички... ще ги бланширам(това се установи след консултацията със свекито).
Екика, полезно инфо тенк, ю Hug!

И вишни ще слагам днес...  Crazyммм ще се разкрася ноктопластично,... неповторимо за род, среща довечера...

# 25
  • Мнения: 9 108
офф: каква род.среща по това време ?????

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 21 634
офф и аз Confused ... приета е щерката в 20 у-ще в паралелката с безумно зубкане - 9 часа седмично #Crazy на немЦки та такава род. среща  Simple Smile.... да ни светне класната какво ще става...

# 27
  • Мнения: 641
До тук:  грах, копър, магданоз
следва: зелен фасул - бланширан;
              царевица - ще преценя на момента, но най-вероятно и нея ще бланширам;
              броколи - на розички и бланширано; 
              чушки - бланширани, цели за пълненеи и на кубчета са супи; 
              моркови - на кубчета и бланширани;
              червено цвекло - настъргано за супа;
              тиквички - настъргани за кюфтета (посолени и отцедени), на колелца, също солени и отцедени, за пържене с панировка, на кубчета и (за пръв път) готови пържени за салатка;
              целина - настъргана, в комбинация с моркови и магданоз са подправка (не съм правила до сега);
              гювеч - патладжан, морков, грах, чушки, боб и бамя;
Бих сложила нещо от сорта на "Минестроне"-то на Бондуел - царевица, з.фасул, морков, грах и ... праз, но идея нямам дали лука трябва да се обработи по някакъв начин преди това (най-вероятно - да).
Замислям се дали да не бланширам тиквичките за пържене, че нещо  хич не ми допаднаха миналата година (замразих без да ги отцеждам Sick).
Плодове освен пресни или в компот у нас не се котират, та не слагам Laughing.
Замразявам също: месо - на порции, риба, боб (след първата вода в плик и във фризера)и тесто за пица.

Последна редакция: пт, 30 юни 2006, 14:54 от Палечка

# 28
  • Мнения: 446
Слагам готова смес за градинарска супа - тиквичка, морков, зелен боб /бланширам само него/, магданоз и целина на листа, домат и всичко каквото се намира в градината, без картофите.
Слагам бланширани карфиол и броколи. Пипера за пълнене също бланширам леко, за да омекнат и ги редя една срещу друга /връхче срещу отвор/. Тиквичките за супа не бланширам - стават на каша после. Лютеницата я замразяваме също - обикновено в кутии от сладолед. Плодове за плодово мляко - наръсени със захар, а светлите /праскови, кайсии/ и леко кипвам.

# 29
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Засега имам коприва,спанак,лозов лист,грах,тиквички,копър,девисил,малини,череши,ягоди.
Замразявам по принцип всичко,което момичетата изброиха,но мога да добавя настъргана тиква и на кубчета-за печене и за тиквеник,защото през пролетта вече са се развалили.
Тиквичките ги режа на кръгчета,посолявам,отцеждам и прибирам ,но след това ги панирам.Краставици с копър също са много удобни за млечна салата,защото имат пресен дъх.

Общи условия

Активация на акаунт