Къната, билките и всичко останало - Тема 14

  • 29 067
  • 778
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2
Къната се казва Herbul Henna -малък храст от индийско растение, изсушено, според начина на изсушаване на листата и времето на бране се получават различни нюанси на цвета. Изпробвала съм повечето марки боя на пазара, къносвала съм се многократно и мога да направя разлика между къна и боя.

# 151
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Coffecup благодаря,по колко трябва да добавя индиго и амла към едно пакетче....косата ми е до средата на гърба....

# 152
  • Мнения: 2 156
Труден въпрос, зависи. Пробвай. Не забравяй да сложиш и нещо за хидратация, напр. глицерин.

# 153
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Благодаря много Simple Smile

# 154
  • Мнения: X
Моята коса е малко под раменете,не много гъста и аз слагам 50г.(половин пакет на хенафокс) чиста къна, 2-3суп.лъжици индиго и 1суп.л.амла.
Ето това е цвета,доста близък до естествения ми...
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 22:17 от Анонимен

# 155
  • Мнения: 661
Момичета, аз се правих със слънчево русо на Кхади( коса светъл кестен към русо рижаво-абе шарена) Кхадито както можете да се досетите не хвана особено но белите коси станаха светли което беше задоволително. После отидох на море и косата поизсветля а аз през цялото време а пръсках със кокосово масло и глицерин смесени във вода. Сега си взех смесената златисто руса от зойа и тези дни ще се направя.( харесас цвета на съфорумка 2,3 теми по-назад) Мазах се и 2 пъти за няколко месеца само с касия-доволна съм, косата ми живна. Дори и да не покрие напълно белите коси не смятам да минавам на амонячните.

# 156
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Купих ето тази растителна боя
https://hennafox.com/product/327/bilkova-boya-za-kosa-zlatistomeden-tsvyat.html
На майка ми, чиято коса е 90 % бяла стана така

А моята ( светъл кестен) така

# 157
  • Мнения: 20 168
На майка ви е станало страхотен цвят.

# 158
  • Мнения: 2 687
На майка ви е станало страхотен цвят.

мдааа, супер!!! това отсега знам, че ще е единствената ми далавера, когато белият цвят стане преобладаващ в косите ми, живот и здраве!

# 159
  • Мнения: 20 168
На майка ви е станало страхотен цвят.

мдааа, супер!!! това отсега знам, че ще е единствената ми далавера, когато белият цвят стане преобладаващ в косите ми, живот и здраве!
Grinning
Живи и здрави, да ги стигнем тези години, и аз ще го използвам. 😄

# 160
  • Мнения: 2 156
На майка ми косата е по-скоро сива и е боядисвана в светло кестеняво, без да е обезцветявана. Проявява интерес към къната покрай мен. Чудя се има ли шанс при това положение къната да покрие така добре?

# 161
  • Мнения: 125
Не пречи да се пробва. Според мен ще покрие добре след няколко къносвания. Особено примесено и с индиго. При мен побеляване е 20-30 процента и покритието е много хубаво.

# 162
  • Мнения: 2 156
Ще се разбунтува, ако не стане добре, това ми е мисълта. И на моята глава се пише. Simple Smile Но ще пробваме, като се върне от морето.

# 163
  • Мнения: 1 779
Като се къносвам с тъмнокафявата на Кхади, първите две измивания пада здраво коса и боя и семки.Това нормално ли е?

# 164
  • Мнения: 125
Е,... чак пък семки!?... От къде?
На мен ми пада само малко къна, тоест оцветява леко хавлията

Общи условия

Активация на акаунт