Къната, билките и всичко останало - Тема 14

  • 29 083
  • 778
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 055
Аз в тази тема съм виждала и по-разкошни коси и твоята е една от тях. Разгледах само 5-6 страници от темата в американския форум, де.
А тази тема следя  от 2010година.

# 271
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Благодаря !
След морето ще играе ножицата ,многоооо ми капе Sad

# 272
  • Мнения: 10 606
Момичета, спонтанно реших да си направя глос с индиго на коса, късносана само с къна преди две седмици. Чак сега ми хрумна, че това може да не е добра идея.
Казвайте да чакам ли 40-60 минути или да ходя да се къпя веднага?

# 273
  • Мнения: X
Зависи какво целиш. Ако искаш да я потъмниш, стой. Само индиго, на втора стъпка, по принцип е за постигане на черен цвят. Ако имаш поотмити от къната бели косми, обаче, може да "светнат" в зелено.
П.П. бързах да пиша и сега видях, че е само глос и индигото е малко. Ще потъмни временно, но няма да стане съвсем черна Grinning

# 274
  • Мнения: 79
Спокойно, какъвто и да е резултатът, на второто миене индигото ще е паднало. Аз още не мога да повярвам, че ще постигна черно или тъмно покритие само с къна и индиго.

# 275
  • Мнения: 10 606
Аз вече имам страшно много бели коси и чистата къна ги прави ярко червени. Ами грозно ми се вижда. Пробвала съм къна и индиго в една стъпка и не останах доволна. Вчера в пристъп на вдъхновение, реших да направя глосът. Стоях около 40 минути. Резултатът е тъмно кестеняв цвят и леко червенеещи бели коси.
Къносвам се сигурно от 7 години. Бих се отказала, но имам ужасен косопад вече 4 години (от стрес) и се опасявам, че с химическа боя ще го влошава още повече.

# 276
  • Мнения: 487
Къносвах косата си като ученичка в гимназията, защото в началото на 90-те беше модерно и заместваше успешно боядисването с химическа боя. В ранната ми тийнейджърска възраст не си позволявах да се боядисвам с боя.
За къната се сетих преди 7 години, когато белите ми косми започнаха да се увеличават, а и за кратко се появи себореен дерматит (самодиагностицирах се).  Няколко години се боядисвах само с къна, но когато белите коси се увеличиха започнах да се боядисвам в 2 стъпки - стоя с къната 6 часа, измивам я и после нанасям индиго за 2 часа. Къната приготвям с топла вода от предишната вечер, за да има време цяла нощ да оксидира, а индигото забърквам с хладка вода 15 мин. преди да го нанеса. И при двата продукта покривам косата ми с шапка за баня, за да се затопли добре косата. Купувам къната и индигото от Хена фокс като в случай на нужда съм писала и-мейли на Ася от Хена фокс, която винаги е била много отзивчива да ми отговори подробно на въпросите ми.
Боядисвам се на всеки 3-4 седмици. Като единствен недостатък отбелязвам дългото стоене с продуктите, но пък получавам мека и лъскава коса.
Пробвах сместта къна и индиго, но при мен не можа да се получи хубав наситен тъмен цвят (моята коса е доста тъмна). Боядисването в 2 стъпки е това, което ме удовлетворява като цвят. Ех, ако можеше и да става по-бързо, но това е засега положението. Ще продължавам да се боядисвам по този начин докато мога да отделям необходимото време за боядисване и докато резултатът ме удовлетворява.
Исках да споделя опита си с вас, може би ще послужи.

# 277
  • Мнения: 79
Astralina, благодаря за споделеното! Може ли снимка на косата ти или на друга, но със същия цвят? Интересува ме как стоят белите коси.

# 278
  • Мнения: 203
Astralina, много полезен пост. Би ли споделила дали смесваш къната с масла? Дали е добра идея да се добави зехтин или кокосово масло непосредствено преди нанасяне и на къната и на индигото? Моята коса се изсушава много, ако не добавя масла.

# 279
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Глицерин се добавя, за да не се изсушава косата при къносване.
Аз започвам да се чудя дали отново да не се върна към къната и да пробвам билковитр бои на Cultivator's. Нямам проблем с червените нюанси, но ме дразни недоброто пкритие на белите коси и разликата между корените и дължините.

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Аз в къната слагам х 1с.л. зехтин или бадемово масло ,когато и каквото имам .
Добавям когато се сетя и 1  жълтък , малко балсамов оцет и 1с.л.кисело мляко .
 Каквото прочета клепам и слагам .Simple Smile
При мен също много се изсушава косъма ,ако не сложа някакво олио .
И нещо друго да добавя ,винаги слагам къната на мръсна коса .
Не съм сигурна дали е правилно ,но аз така предпочитам .

Последна редакция: вт, 20 авг 2019, 10:39 от jb66

# 281
  • Мнения: X
Използвах и ще дам добър отзив за билковата смес HennaPlus нюанс Dark Brown /от Ремедиум/. Фин прах, четчица и ръкавици в кутията. Мирише на кафе, а също е посочено и в състава-по същия начин мирише косата ми, когато понякога добавям силно кафе в сместа. Стоях с нея 2,5 часа и чувствам косата си мека, а на тъмната ми коса оттенъка е тип "кестен", не е червеникав. Единичните бели косми са прилично покрити, като за такава смеска, по-светли, но не дразнят.

Последна редакция: вт, 20 авг 2019, 14:06 от Анонимен

# 282
  • Мнения: 20 172
Зигизаги, защо не пробваш с билкова боя?
Погледнах състава на тази билкова смес , HennaPlus, произволен цвят, някой по запознат със съставките може ли да коментира? На мен ми прилича на химична боя, с малко растителни добавки, за прах в очите Thinking

Скрит текст:
HennaPlus Long Lasting Colour Дълготрайна боя за коса с органични екстракти, цвят 8 Light Blond
 
ХЕНА ПЛЮС/HENNAPLUS/ БОЯ ДЪЛГОТРАЙНА 8 LLC49133 100МЛ
КОД: 244632 ТЕГЛО: 0.100 КГ
(14 глас/а)
Цена:10.50лв.(20.99лв.)ВСИЧКИ ПРОДУКТИ ОТ HENNAPLUS

1
ДОБАВИ В КОЛИЧКА
ОПИСАНИЕСЪСТАВНАЧИН НА УПОТРЕБА
Състав на HennaPlus Long Lasting Colour Дълготрайна боя за коса с органични екстракти, цвят  8 Light Blond


Пантенол
Витамин C
екстракт от семената на слънчоглед
Matricaria екстракт цвят
Екстракт от зелен чай листа
Маточина екстракт от листа
екстракт от хмел
екстракт от Ройбос листа
Корен от женшен екстракт
Senna екстракт от листа
Екстракт от розмарин листа

Long Lasting Colour (Black): Aqua, Cocamide Mea, Ceteareth-6, Polysorbate 80, Touene-2,5-Diamine Sulfate, Ammonium Hydroxide, Rescorcinol, Cetearyl Alcohol, Parfum (Fragrance), Sodium Sulfite, 2-Amino-4-Hydroxyethylaminoanisole Sulfate, 2,4-Diaminophenoxyethanol HCL, Glycerin, Ascorbic Acid, M-Aminophenol, Propylene Glycol, Trisodium HEDTA, Dimethylpabamidropropyl Laurdimonium Tosylate, 4-Amino-2-Hydroxytoluene, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria Flower) Extract, Camellia Sinensis (Leaf) Extract, Melissa Officinalis (Leaf) Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Aspalathus Linearis Leaf Extract, Panax Ginseng (Root) Extract, Cassia Angustifolia (Leaf) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary Leaf) Extract.

Colour Activator: Aqua (Water), Hydrogen Peroxide, Ceteth-2, Ceteareth-6, Steareth-20, Cetearyl Alcohol, Lauryl Pyrrolidone, Tetrasodium Etidronate, Salicylic Acid, EDTA, Phosphoric Acid.

Colour Fix Conditioner: Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Cetrimonium Bromide, Glycerin, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Parfum (Fragrance), Polyquaternium-4, Oleyl Erucrate, Panthenol, Dimethylpabamidopropyl Laurdimonium Tosylate, Polysorbate 20, Linoleic Acid, Hydroxypropyltrimonium Corn/Wheat/Soy Amino Acids, Melissa Officinalis (Leaf) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary Leaf) Extract, Panax Ginseng (Root) Extract, Aspalathus Linearis Leaf Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Camellia Sinensis (Leaf) Extract, Cassia

# 283
  • Мнения: 1 779
Здравейте, някой ползвал ли е тази къна bio vital, която я има в Лили? Искам да използвам някоя, която ще ми потъмни белите коси в тъмно кафяво. Тази дали е натурална? Чудя се и на тъмно кафявата на Радико. Искач ми се да държи дълго цвета.Досега бях с Кхади, искам да опитам друго безвредно.

Последна редакция: вт, 20 авг 2019, 12:49 от silvi_7878

# 284
  • Мнения: X
Lemy, това май ще да е боята им, по-различна е кутията и беше на 10.50лв. наистина на рафта. Къната няма това описание, но човек никога не знае какво са спестили в него.

Общи условия

Активация на акаунт