Къната, билките и всичко останало - Тема 14

  • 28 830
  • 778
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Не знам защо има производители, които препоръчват по-кратка оксидация и престой.
С боята на Indus Valley червената, който е чиста къна, без индиго и други билки, също беше даден по-кратка оксидация и престой, но аз винаги съм си я оксидирала и стояла с нея, както с всяка друга къна.

# 76
  • Мнения: 139
Здавейте, момичета! Случайно попаднах на натурална къна махагон "Радика"- внос от Индия, пакетирана в България. Някоя да я е ползвала. Седя вече час с нея, но се притеснявам да няма химия в нея, въпреки че пише, че е 100 % натурална. Ето и линк към нея.
https://bilki.bg/k-na-mahagon-chista-na-prah-100g.html


galena, и аз съм любопитна за отзиви, а и за снимки:) Според съдържанието трябва да е чиста къна, не разбирам само защо пише махагон. Наситен цвят махагон може да се постигне, но трябва да има и други растителни добавки.  Времето на престой също ми изглежда кратко ( в случай, че целта е покриване на бели коси).

# 77
  • Мнения: 488
Скрит текст:
Здавейте, момичета! Случайно попаднах на натурална къна махагон "Радика"- внос от Индия, пакетирана в България. Някоя да я е ползвала. Седя вече час с нея, но се притеснявам да няма химия в нея, въпреки че пише, че е 100 % натурална. Ето и линк към нея.
https://bilki.bg/k-na-mahagon-chista-na-prah-100g.html


galena, и аз съм любопитна за отзиви, а и за снимки:) Според съдържанието трябва да е чиста къна, не разбирам само защо пише махагон. Наситен цвят махагон може да се постигне, но трябва да има и други растителни добавки.  Времето на престой също ми изглежда кратко ( в случай, че целта е покриване на бели коси).
Оказа се обикновена къна. Добра хомогенна смес се получи. Нищо не добавих към къната.Стоях към 4-5 часа с нея, нямаше разтичане. Моята коса е 4ерна и се получиха червени отенъци, забележими на светлина. Белите ми косми също се покриха, на светлина са ярко оранжево-червеникави Simple Smile Но цвят махагон- едва ли е Simple Smile Не е лоша къната за тези пари. Ползвала всякакви други и много по-скъпи- същият ефект Simple Smile

Последна редакция: сб, 18 май 2019, 19:08 от bubanka

# 78
  • София
  • Мнения: 480
... Пък и за да се напласти по-трайно къната е нужно малко повече време, поне няколко месеца къносване да изминат за по-добър резултат.

Благодаря, stephchica
Явно подходих малко нетърпеливо и наистина си трябва повече време за натрупване.
Направих глос тази вечер, а после ще къносвам всяка седмица и ще видя какво ще се случи.

# 79
  • Мнения: 125
Шапокляк, няма ли да се изсуши косата ти, ако всяка седмица я къносаш? Не ми се вярва да ти пада къната в корените. При мен в началото там не се получаваше добро покритие и косата ми оранжавееше и светлееше, но отстраниха проблема. Писала съм как в по-предни постове, но отново ще кажа. Къната ( с малко домашен ябълков оцет около супена лъжица + вода) оксидира, смесвам с индиго, добавям и по една супена лъжица зехтин и глицерин и стоя с къната 4 часа. Къната и индигото ги забърквам по-гъсти, защото зехтинът и глицеринът разреждат сместа.

# 80
  • София
  • Мнения: 480
Цвета Атанасова, със сигурност беше паднала- близо до корените беше напълно бяла, а бяха минали само 16 дни от последната (втора) апликация. Бих ти показала снимка, но след снощния глос положението вече е доста по-добре.
Иначе аз процедирам по същия начин- къна, оксидирала 12 часа, плюс масло, глицерин и оцет. Спя с нея, така че престоява около 8 часа на главата ми. Единствено индиго не съм добавяла.
Относно пресушаването- надявах се, че добавянето на глицерин и различни масла ще го предотврати поне отчасти, но вероятно си права. Ще помисля още малко. Благодаря ти!

# 81
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте, винаги ли се къносвате на чиста коса? В упътването на растителната боя на Indus Valley пише за най-добър резултат косата да е измита предния ден. Няма да хване ако ми е мръсна косата ли (заради естественото омазняване)?

# 82
  • Варна
  • Мнения: 135
Шапокляк, няма ли да се изсуши косата ти, ако всяка седмица я къносаш? Не ми се вярва да ти пада къната в корените. При мен в началото там не се получаваше добро покритие и косата ми оранжавееше и светлееше, но отстраниха проблема. Писала съм как в по-предни постове, но отново ще кажа. Къната ( с малко домашен ябълков оцет около супена лъжица + вода) оксидира, смесвам с индиго, добавям и по една супена лъжица зехтин и глицерин и стоя с къната 4 часа. Къната и индигото ги забърквам по-гъсти, защото зехтинът и глицеринът разреждат сместа.
 

И аз имам същия проблем.Даже още към десетия ден пада в корените,а надолу си стои.С Хенафокс се къносвам,като стоя 3 часа.Замисляла съм се да не би да оказва влияние това,че всекидневно слагам стилизант,заради къдриците...

# 83
  • Мнения: 125
Момичета, не знам защо къната в корените ви пада толкова бързо. Аз не съм имала такъв проблем. Пишете, ако откриете решение.

# 84
  • София
  • Мнения: 480
Bebitka, как не съм се сетила за това!
Аз не ползвам стилизанти, но 1-2 пъти седмично мажа с активизиращ гел срещу косопад. Сега проверих- на спиртна основа е, та може и това да е причината. Спирам да го ползвам, и да видим какво ще се получи.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 135
Искрено се надявам да не е това причината,че не се виждам да ходя като разплетена кошница.

# 86
  • Мнения: 51
Здравейте,
Някой ползвал ли е Cameleo herbal крем къна?

https://ambra.bg/Cosmetics/Hair/Coloring/Henna-Creme-herbal-hair … am-coloring-cream

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Здравейте дами,Христос Воскресе!
Току-що се намазах,ще стоя някак си пет часа.
На мен не ми пада къната в корените,но не използвам никакви стилизанти или лосиони.Ползвам масла за краищата на косата,няма проблем.
Вече се специализирах за правя хубава,гъста хомогенна паста от къната,без бучки.
Чакам я обаче да оксидира поне 12 часа.На упътването на Хенафокс пише да стои от 2 до 8 часа,но мисля,че е малко.Аз я изчаквам да стане кафява,така ми боядисва косата в ръждиво-кестеняво.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 135
Воистина воскресе!

Аз пък си мислех,че пада така бързо,защото няма химия,която да я задържи,но явно ние с Шапокляк грешим някъде.

# 89
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
Амлата подходяща ли е за подхранване на руса, къдрава коса? Изправя ли косата?

Общи условия

Активация на акаунт