Протеста на 1 юли и нашето участие в него

  • 2 786
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 764
Да взема туй писмо да го сменя със старото в онлайн подписката?
И ние ша додим в събота.

# 16
  • Мнения: 430
Никъде не прочетох за децата сираци, осиновяването и приемните семейства???
Ще присъствам на протеста.  Peace

Чакайте сега да внеса яснота по въпроса Grinning

Когато започнахме да работим върху общата платформа, направих цял списък с искания, които бяха фокусирани върху проблемите, с които НИЕ се сблъскваме ежедневно: препълнените институции за деца; мудната процедура за отнемане на родителски права при очевидна незаинтересованост на родителите от детето; недостатъчната, за да не кажа лошата, грижа за децата с увреждания в институциите; слабата популярност на идеята за приемните семейства; трудната социална адаптация на младежите, излезли от институциите след навършване на 18 г. и т.н., и т.н.

Но когато започнах да се ровя в сайтовете на държавните институции, за да видя какво според тях е положението, хлъцнах, като видях, че съществуват огромно количество стратегии, планове и програми, в които е заложено и подробно разработено всичко това, което и ние смятаме, че трябва да се промени newsm78 Само че, според тези документи, това е трябвало да се случи В МИНАЛОТО, понеже се отнасят за периода от 2001 до 2005 г!!! ooooh! Само един от тези програмни документи (НАЦИОНАЛНА СТРАТЕГИЯ ЗА ДЕТЕТО) е със срок до тази, 2006, година. И още нещо: за всяка от дейностите, които трябва да бъдат извършени, са посочени и органите, които трябва да ги свършат - ПОВЕЧЕ ОТ 10!!! РАЗЛИЧНИ ИНСТИТУЦИИ СА ОТГОВОРНИ САМО ЗА ПРОЦЕСА НА ДЕИНСТИТУЦИОНАЛИЗАЦИЯ НА ДЕЦАТА ОТ ДОМОВЕТЕ!!!!!!! Нали се сещате всички, как точно става координацията между тях - безкрайно прехвърляне на отговорности, а иначе - клатене на крака и драпане на ... Sick

Затова решихме, че ако по първите две точки от исканията постигнем успех и проблемите на децата наистина се превърнат в държавен приоритет, а институцията, отговорна за тяхното решаване е една, тогава и само тогава, нещата могат да бъдат променени в положителна посока! Това са всъщност и основните искания, зад които нашата организация застава!

Надявам се, че го обясних добре Embarassed Ако има още нещо, питайте и критикувайте смело - в крайна сметка, след два дни трябва да сме с единна и изчистена позиция.

 Hug  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте!
Прекрасно е оформено писмото.Съгласна съм със всичко което сте формулирали. И пожелавам УСПЕХ !!!

Само че ....никъде нищо не е споменато че не се прави НИЩО в нашата държава за предпазване от раждане на болни и увредени деца Sad а това е истината... дори при родено първо болно дете... не се прави скринингова диагностика на ниво за евентуална втора бременност в семейството. Имам предвид не се поемат изследванията от държавата, а семейството в затрудненото си финансово положение (свързано с отглеждането на увреденото си дете) се опитва да отдели средства и да си направи всички възможни такива, за да узнае дали ще може да имат здраво дете или не.
Според мен още когато се узнае, че жената е бременна наблюдаващият я гинеколог трябва да я информира за всички възможни изследвания които да й гарантират протичането на една нормална бременност и раждането на здраво дете. За съжаление това не е практика на гинеколозите... малко са тези които се сещат и затова. А да не забравяме, че не всяка жена може да си позволи да ходи на платен прием при светилата в гинеколкогията които правят изследвания от А до Я, но и вземат много пари затова. Всички трябва да сме равнопоставени....
 Ако трябва допълнителни часове да им се въведат на бъдещите лекари, специализирани курсове на вече практикуващите акушер-гинеколози или някаква програма спусната от самото Министерство на Здравеопазването .. незнам как да се формулира... но когато лежах по болници и говорех с многото майки на болни деца всички споделяха че на никоя не й е било предложено да си направи скрининг за най-често срещаните генетични заболявания, специален преглед на плода в 20г седмица за морфологични малформации, преглед на 3D видеозон и т.н.. Толкова мн проблеми ще се избегнат ако се мисли предварително и огромен брой семейства няма да страдат защото им се е родило дете с увреждане.
Живеем все пак в 21 век - века на техниката и новите технологии или поне така е по света... мисля че и в нашата държава трябва да се помисли затова ... защото после е ясно че никой не иска да признае по върховете, че има много такива граждани на държавата и че тя нищо не прави за техният живот, за да бъде той  по-нормален и спокоен.

Има един много важен апарат за изследване на уротовата киселина в Урината и кръвта, който е единствен в Бг, но стои повреден от няколко години и не се намират 7000лв за ремонта му. Все пак става дума само за 7000лв, а не за някаква огромна сума непосилна за Министерството ... сигурна съм че само ремонта на някой кабинет на висшестоящите е на много по-висока стойност.
А живота на някое дете може да се подобри значително ако този работи.
Става дума за лабораторията на 14ет в Майчин дом, където се правят генетични излседвания.

Изпращат се излседвания в чужбина и то само на децата които са имали късмета да попаднат в Педиатрията в София и да се възползват от връзките на лекарите в Генетично отделение с техни колеги по света... а какво става с дечицата които са в други отделения в други градове и никой не изследва така важната киселина ... от която зависи поставянето на правилната диагноза и живота им ????
Има толкова неуредици ... верно е че не може да се изброят всички, но .... сме длъжни да опитаме.

Извинявам се, че толкова късно Ви пиша... остават само 2 дена до протеста, но ще е хубаво ако се говори и по тези проблеми в страната ни.
Още веднъж УСПЕХ на прекрасното начинание на българските майки!!!

# 18
  • Мнения: 2 249
само да кажа че благодарностите са изцяло за Гери-тя въпреки шкембака Hugизнесе изцяло на гърба си подготовката на нашите искания и нашето участие в протеста-Гери Hug   bouquet Heart Eyes-аз само присъствах скромно на 2 сбирки Embarassed-но се връщам специално с нощния влак в събота сутринта за да съм на протеста-ще се видим там момичета-когато сме много сме силни!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 19
  • sofia
  • Мнения: 7 477
само да кажа че благодарностите са изцяло за Гери-тя въпреки шкембака Hugизнесе изцяло на гърба си подготовката на нашите искания и нашето участие в протеста-Гери Hug   bouquet Heart Eyes-аз само присъствах скромно на 2 сбирки Embarassed-но се връщам специално с нощния влак в събота сутринта за да съм на протеста-ще се видим там момичета-когато сме много сме силни!!!  bouquet  bouquet  bouquet

 Heart Eyesдобре се включила Crazy
Днес срещата с всички беше много полезна,научих доста , а и другите научиха много от нас Simple Smile
с теб непременно трябва да се чуем преди протеста.Или Весето да ти каже какво говорихме днес HugВажно е Simple Smile

ще се видим в събота Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 193
 newsm10
Успех и господ да е с вас

# 21
  • Мнения: 221
newsm10
Успех и господ да е с вас
и ние ще бъдем там

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867
сутринта по новините на бтв марияна съобщаваше за протеста. надявам се, че и другите медии са реагирали и утре ще има доста участници, а и доста заинтересовани "наблюдатели".
искам ви в понеделник на първа страница и във всички сутрешни блокове!

# 23
POZDRAVLENIA!

imam 2 PREDLOJENIJA kam spisaka:

1. Bezplatno parkirane na kolite i predimstvo za maikite s deca do 2 godini( kakto na invalidite) s talon(ili vid karton) zavereni v obshtinite za opredelen srok.

2. Za KARMENETO i zdraveto na naciajta.
Obuchenie na pediatrite i pediatrichnite sestri.
Dostap i uslovija za karmene v bolnicite i rodilnite domove, osobeno za maikite sas bolni deca.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 333
Това за Кърменето е страхотно предложение - Аз съм ЗА С ДВЕ РЪЦЕ.

Моето дете беше 53 дни без мен в болницата и не ми разрешиха да й давам кърма -тъпчеха я с хуманизирано мляко , а аз имах много и беше добра. Ходих до Банката за кърма и се изследвах, но те така и не ми разрешиха Sad
През всичкото това време аз се изцеждах и хвърлях кърма с литри,никой не ми каза обаче че може да се съхранява ... съжалявам че не съм знаела за тази възможност
Когато обаче ми дадоха детето и влязохме с нея в неврологично отделение от стреса при вида на гърчовете й - кърмата ми спря изведнъж  Cry и така моята Мими беше само 10 дни на майчино мляко.

Много по-добре би било дечицата да бъдат кърмени от майките си, да бъдат докосвани, да усещат ласките и обичта на мама, а не да си лежат изоставени в легълцата и да ги хранят със сонди за да им е по-лесно.
Знам, че има и случаи при които е невъзможно това, но да се преценява от лекуващият екип и да се разрешава и насърчава дори кърменето.
Да се осигурява и достъп до децата в неонатолгия - ние не си познавахме детето ... цели 53 беше далеч от нас... само получавахме сведения за нея, а не беше толкова тежко състоянието й и можеше да се показва по-често от 1 път на 2-3 седмици.
Дано не се случва на никое семейство това което ние преживяхме. Ще се боря -това да не се случва повече на никой...

# 25
  • sofia
  • Мнения: 7 477
POZDRAVLENIA!

imam 2 PREDLOJENIJA kam spisaka:

1. Bezplatno parkirane na kolite i predimstvo za maikite s deca do 2 godini( kakto na invalidite) s talon(ili vid karton) zavereni v obshtinite za opredelen srok.

2. Za KARMENETO i zdraveto na naciajta.
Obuchenie na pediatrite i pediatrichnite sestri.
Dostap i uslovija za karmene v bolnicite i rodilnite domove, osobeno za maikite sas bolni deca.

това по т.1 е абсолютно невъзможно и няма как да стане.Просто не го виждам,ама никак


Днес имам инфо от Гери,че срещата е минала добре и ще знаете подробности утре на протеста.Много хора от правителството поне за сега застават с нас по отношение проблемите на децата в институции Praynig
Момичета,сега се почва борбата PraynigИмаме и директори готови до съдействат,много ново инфо и е време да им покажем на кой му пука за децата и на какво сме готови за всички тях-нашите и ничиите.

Ще имаме нужда от помощ вероятно Praynig за срещи с директори и представители на държавните органи.Дано да се наложи де Wink
Надявам се да не ни подведът.

До утре Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 2 534
Ще се видим утре момичета  Laughing
Много се радвам , че този път  сте заедно с нас  Heart Eyes
Трябва да се борим всяко едно дете в България да живее по-добре  Simple Smile
Лавендър е права , че научихме много от вас , за повечето от нещата , които чух - нямах представа

# 27
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ще се видим утре момичета  Laughing
Много се радвам , че този път  сте заедно с нас  Heart Eyes
Трябва да се борим всяко едно дете в България да живее по-добре  Simple Smile

Да Жени,до утре.
Гледах ви по Канал1 ,мисля ,че ще се справим с част от нещата Praynig

Аз съм оптимист, а и знам,че тепърва се почва Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 534
Бат Бойко няма да дойде , пу да му се не види  Wink
Ще се видим

# 29
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Бат Бойко няма да дойде , пу да му се не види  Wink
Ще се видим

да знам,четох в другата тема Wink
нищо,ще се справим и без него Praynig

Общи условия

Активация на акаунт