Време е за ИКЕА! - Тема 27

  • 60 691
  • 761
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 13 224
Даже не съм разбрала, че са махнали еднаквите вратички. Лошо. Огледала повече не искам. За новия сайт - думи нямам, преди поне имаше "... може да съчетаете с...", сега и това го няма, не е удобно.

# 616
  • Мнения: 3 855
Уви, май е само огледална малката врата (25 см).
Нещо такова се получава, което на мен само с 25 см огледало не е ок:

Скрит текст:



Изглежда ми някакси незавършено.

Освен да вземеш един пакс от 1 м и един от 50, а останалото пространство да запълниш с някаква етажерка.

# 617
  • Мнения: 3 098
Мале, че нескопосанко седи. Ако се сложат и две нормални врати още за 100 см. модул, ще стане още по-нелепо.
Ако не са ви чак толкова ценни тези +25 см., по-добре 100 см. + 50 см. Доста по-елегантно седи.

Последна редакция: чт, 08 авг 2019, 14:50 от Не се сърди, човече

# 618
  • Мнения: 13 224
Направо си е грозно! Кой го е измислил това?! Някаква длъгнеста полвинчата огледална врата...

# 619
  • Мнения: 5 609
Здравейте,
Серията LIXHULT -металните шкафове,дали са подходящи за тераса ,възможно е да ги пръска дъжд. Ръждясват ли,някой има лиопит ?
Благодаря!

# 620
  • Мнения: 3 855
Направо си е грозно! Кой го е измислил това?! Някаква длъгнеста полвинчата огледална врата...


Точно! И аз останах много неприятно изненадана в магазина. Ако не се комбинира с друга огледална врата до нея за баланс, така изглежда много грозно.
Друг вариант е серия им Platsa. Техните рамки са с ширина 60 см и 80 см и може да се направи комбинация 3х60 см или 2х80 см, макар че на мен PAX ми допадат много повече.
https://www.ikea.com/ms/en_AU/media/pdf/buying_guides_2018/stora … BG_FY18_April.pdf
Такава брошура има и български, но не мога да я намеря онлайн, само я имат в магазина. Тази е американската и може да има някакви разлики.

Аз бих изчакала да видя какво има в новия каталог и дали няма да спират нещо. Разгледах американския каталог, но не мога да се ориентирам.

# 621
  • In transit
  • Мнения: 12 027
Направо си е грозно! Кой го е измислил това?! Някаква длъгнеста полвинчата огледална врата...


Точно! И аз останах много неприятно изненадана в магазина. Ако не се комбинира с друга огледална врата до нея за баланс, така изглежда много грозно.
Друг вариант е серия им Platsa. Техните рамки са с ширина 60 см и 80 см и може да се направи комбинация 3х60 см или 2х80 см, макар че на мен PAX ми допадат много повече.
https://www.ikea.com/ms/en_AU/media/pdf/buying_guides_2018/stora … BG_FY18_April.pdf
Такава брошура има и български, но не мога да я намеря онлайн, само я имат в магазина. Тази е американската и може да има някакви разлики.

Аз бих изчакала да видя какво има в новия каталог и дали няма да спират нещо. Разгледах американския каталог, но не мога да се ориентирам.
Като куцо магаре изглежда Пакс-а с тия вратички Joy

Платса е хубав вариант, но имайте предвид, че нямат плавно затваряне на вратичките. Мен поне това много ме дразни. Голямо блъскане пада. Sad

# 622
  • Мнения: 949
A кога се очаква новия каталог? Предстои ми довършване на хол, кухня и коридор и все не смея да поръчам нищо. Sad

# 623
  • In transit
  • Мнения: 12 027
В немската Икеа мернах нещо за към 17.08. Иначе разгледах американския, който бяха пуснали тук, но не видях нови мебели...по скоро аксесоари. Аз си харесах едни калъфки за възглавници в преливащи цветове Simple Smile

# 624
  • У дома !
  • Мнения: 700
Според мен пък безплатният монтаж на кухня си е офертичка.

При мен с платен монтаж си оставиха ръцете,какво остава с безплатен.Аз лично не бих препоръчала,но ако някой иска да се възползва бих го посъветвала да седи през цялото време и да гледа всичко как се прави! Дори да ви кажат,че ще режат и вдигат много прах и за това да излезете от кухнята,настоявайте да останете! И очите ви да са на шест! Преди да разпишете документ,че монтажа е извършен и да напишете мнение,вижте всяко шкафче по отделно,отваряйте и гледайте да ли са ви монтирали всичко и да ли имате одраскани и пукнати плоскости и т.н.Вижте си и пода да ли ви е здрав,макар,че сложих кашони,монтажниците ги махнаха,защото нямало нужда чак пък такова предпазване и накрая две дупки в чисто новият ми ламинат! Макар,че беше преди 5 г.,все още като се сетя какви разправии имах дори при рекламациите за монтажа се вбесявам!

# 625
  • София
  • Мнения: 2 440
Имам проблем с вратичкта на миялната - не се отваря. Някой да има опит?

# 626
  • Мнения: 521
Да, приятелка я сменя 4 пъти, тая проклета вратичка и все нещо става. Е накрая се отказа, да се разправя, мисля, че самият механизъм не им е доизмислен хубаво.

# 627
  • София
  • Мнения: 1 870
Дали имат шкаф за монтаж на мивка плюс миялна, имам 1 метър, на който искам да ги събера. Или да си търся дърводелец 😁

# 628
  • Мнения: 7 328
Миналата година по това време и аз търсех шкаф 100см, в който трябваше да сложа малка миялна.След много обикаляне и ровене в нета(неуспешно), взехме https://mgmt.ikea.bg/products/kitchen-worktops/modular-kitchens/ … ekmedzhe/50326794
Доволна съм!Миялната поставихме вляво под чекмеджето, без да се монтира вратичката.Вдясно е мивката и шкафа с вратата.
Ако имаш възможност за още +20 см.-това е вариант, ако не-дърводелец.

# 629
  • София
  • Мнения: 1 870
Благодаря, denyl Hug Ще меря пак, но май мечтата ми за икейска кухня отива към графа неосъществими.

Общи условия

Активация на акаунт