АВГУСТ-инки 2019 - тема 7

  • 26 467
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 250
Добра идея за Ниамед,така или иначе май там ще се ражда ,че ми изгърмя възможността за  Тракията 😁

# 721
  • София
  • Мнения: 160
На всички момичета с проблеми пожелавам възможно най-скорошно възстановяване и трайно закрепване до края на бременността! Стискам палци, дано всичко е наред - не забравяйте да мислите положително !

# 722
  • Мнения: 135
Леле, колко много сте изписали за няколко дни отсъствие..
Относно имената, ние имахме мъжко име, защото бяхме сигурни, че е момче, но след като се оказа девойка сега мислим женско име, аз харесвам кратки имена, мм харесва дълги, силни. За сега претендентите са Белослава, Изабела, Рафаела..ММ много харесва Магдалена, но аз го свързам с моя позната, с която някак не се спогаждахме..

Относно шийката, аз съм с конизация, сега като си бях в БГ ми я мериха беше 39мм..и сега тук в Холандия акушерките са се самосезирали заради конизацията и са ми назначили мерене в 20та седмица..Докторката в БГ ми каза, че серклажът се прави между 21ва и 23та седмица, ако е необходим.. Гери, пожелавам ти всичко да е наред, изпращам положителна енергия!

Иначе много съм се стресирала за раждането след като четох и докторката в БГ ми разказа как подхождали в Холандия и в скандинавските страни и се чудя дали да не родя в БГ..Казаха ми, че тук на всяка цена е естествено раждане, дори това да застрашава бебето и да доведе до трайни физически увреждания като ДЦП..яко ме е хванала паниката

# 723
  • Мнения: 1 924
Ако си в някоя фб група на българите в Холандия, защо не попиташ ако някой е раждал там и как е минало при тях? Също така и местни форуми, просто за инфо, преди да вземеш решение. Някак си ми е странно да оставят майка и бебе да се мъчат,само и само да е естествено.

# 724
  • Мнения: 95
Здравейте, момичета.
Преди малко бях на фетална морфология.
Всичко с бебока е наред. Оказа се младеж, макар на два пъти досега да ми бяха казвали девойка Grinning
Бях си харесала женски имена, ама сега ще се мисли наново 🙃

# 725
  • Мнения: 1 659
littleBIG , браво и честито!!! Ти друго очакваше ли ? Тук само мъжки майки.

# 726
  • Мнения: 135
Ако си в някоя фб група на българите в Холандия, защо не попиташ ако някой е раждал там и как е минало при тях? Също така и местни форуми, просто за инфо, преди да вземеш решение. Някак си ми е странно да оставят майка и бебе да се мъчат,само и само да е естествено.

Говорих с една мама, която са я измъчили, три дни е раждала, накрая е направила кръвоизлив, изгубила е съзнание и мъжът и е вдигнал скандал в болницата и са направили секцио..Четох по форумите, наистина мъчат до последно..надявам се като имам срещата с всички акушерки да обсъждаме раждането да мога да изразя мнението си, че не искам на всяка цена да е естествено, ако застрашава бебето..

# 727
  • Мнения: 1 924
И тук държат на естествено, но правят и секцио, като стане напечено положението. Наистина информирай се възможно най-добре и дано вземеш правилното за вас решение. Ако ще ти е по-спокойно, върни се в Бг, все пак целта е живо и здраво бебе...и мама. Simple Smile

# 728
  • Мнения: 95
littleBIG , браво и честито!!! Ти друго очакваше ли ? Тук само мъжки майки.

Благодаря! Ами, по-скоро се надявах, ама може би пък другия път ☺

# 729
  • Мнения: 2 250
И при мен се потвърди, момък цели 340 гр 😁

Последна редакция: вт, 19 мар 2019, 06:11 от nadejda___

# 730
  • Мнения: X
Здравейте дами, тъкмо се връщам от преглед. Бебчо е добре, върви с една седмица напред. Но АГ-то го мери само по главичката, така че не ми е казвал грамчета и см. За пола се мъчи да види, но го спрях тъй като решихме, че за момента не искаме да знаем.

Dayane, попитах за твърдия корем, за жалост се оказаха контракции, предписа ми магнезий и папаверин (но-шпа не ми действа).  Аз реших да се мажа и с магнезиево олио. Каза след седмица да спра папаверина и че след това не би трябвало да има проблем, но ще видим.

Измери ми шийката (но не с вагинален) и  се оказа че е 2.7 см. Каза да не се притеснявам. Всичко било в границите на нормалното, макар че знам че трябва да е над 3,5. Но не искам да се притеснявам, другата седмица съм на ФМ и ще помоля да ми я измерят пак и тогава ще му мисля. Надявам се всичко да е наред. Отивам да се мажа Joy

# 731
  • Мнения: 200
TastyStar, много се радвам, че с бебчето всичко е наред☺ А на теб целият корем ли ти се втвърдява или само долу ниско🙄

# 732
  • Мнения: X
Долната част, като на картинката, но в ляво е по-твърдо. На ехографа излезе че точно там е матката.

# 733
  • Мнения: 176
Как e дами?! Тъкмо се връщам от феталната ехокардиография. Всичко е наред. Много съм доволна от д-р Маринов. Много обстоен преглед, то и зверо се държа добре де. Даже получих допълнително време, че имаше една докторка да се обучава , че и тя след него разглежда Grinning Така че до тук добре ^^ , каза единствено за контролен преглед на детето след като навърши 1месец  и половина. Със сигурност ще отида при него . За сега ми остана в 28 г.с 3 ФМ.  Не че на ЖК лекарката не ме гледа всеки път, ама друго си е на хубава апаратура с гледка Grinning Сега ми е тъжно ,че минаха. Следващия ми преглед е на 9 април чак ^^

TastyStar изобщо не се притеснявай. В норма си , даже не е задължително да е над 3,5 см шийката. На мен като ми измериха 34мм , докторката даже възклица ,че  е бая Simple Smile

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 19:00 от Enjoylife

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 359
ММ много харесва Магдалена, но аз го свързам с моя позната, с която някак не се спогаждахме..


Това ми напомня на “чак когато започнеш да избираш имена за детето си, разбираш колко много хора не харесваш” 😂

И азимам имена, които харесвам, но я някое бивше гадже се е казвало така, я някой, който не харесвам 😄 затова кръщавам на бабите и всички са доволни

Общи условия

Активация на акаунт