Помогнете ми с модерно име с буквата П

  • 8 785
  • 145
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 530
Само Пламена ми харесва, но пък си е класическо, а не модерно. Може би Парис / Париса ?

# 46
  • София
  • Мнения: 3 008
Пламена е хубаво. Аз най харесвам Пролет, може би защото познавам така казваща се жена. На галено и викат Поли.

# 47
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Палома е испанско име.
Палома Пикасо.За нея се сещам.
 Добре хубаво е,но какво сега, всички да се юрнат да кръстят детето си,като бебето на Преслава.

Не правя асоциация с чалгата.
Аз въобще не се интересувам от Преслава и не знам,че има бебе.
С буква П няма голям избор,а Преслава и Палома са хубави имена.

Павлина ми харесва повече от Павла.




# 48
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Пролет
Полина

Павлета май не е споменавано.

# 49
  • Мнения: 1 196
Само си представям, ако свекървата е Павлина да речем, колко общо има името й с Петронела, Пенелопе, и прочие. Grinning Аз изобщо не бих си направила устата да кажа, че е кръстено детето на нея. Абсурдно е.
Иначе, аз имам приятелка Памела, не я асоциирам с П. Андерсън, може би защото съм свикнала с името. И като по- модерен вариант на име с "П" ми харесва, Паола също.

# 50
  • Мнения: 2 405
Палома е испанско име.
Палома Пикасо.За нея се сещам.
  Добре хубаво е,но какво сега, всички да се юрнат да кръстят детето си,като бебето на Преслава.
Името Палома няма нищо общо с името на бебето на Преслава.. Освен първа буква "П"!

# 51
  • Мнения: 1 916
Пагане

А как се казва свекървата? Може да се измисли подобно име на нейното без да започва с буква П.

# 52
  • Мнения: 1 031
Май само Покахонтас не е предложено.
Повечето са абсурдни.

# 53
  • Мнения: 2 015
Май само Покахонтас не е предложено.
Повечето са абсурдни.
И Порша също не е...засега. Наистина има абсурдни имена.

# 54
  • Мнения: 1 916
Май само Покахонтас не е предложено.
Повечето са абсурдни.

Защо да са абсурдни, ако ги има в именника или са взети от литературата, филмите или историята?!
Все някога човек е бил кръщаван така.

# 55
  • Мнения: 18 530
Може да не са абсурдни, но Пенка и Павлета например грам не са модерни, а авторката модерно търси.

# 56
  • Мнения: 1 196
Ами абсурдни са си, без значение от къде са взети. Радвам се, че родителите ми, не са се чудили какво по- изчанчено име да ми сложат, та да е нестандартно и неповторимо. Grinning Дори не искам да си представям, какъв "рай" щяха да са ученическите ми години, ако беше нещо извратено.

# 57
  • Мнения: 60
Мен пък едно време са решили да ме "модернизират" с по-нестандартно име. Никога не е имало някакви подигравки в училище, но ти остава доживотната досада постоянно да си спелуваш името и да поправяш грешки във всякакви документи, списъци, etc. Затова сто пъти бих предпочела някое "скучно" традиционно име като Пламена пред алтернативата Патриция...или Петронела. Grin

# 58
  • Мнения: X
Пролет много ми хареса, много нежно звучи, има чудесно значение, галеното Поли е мило. Освен това детето ще има рядко срещано име без да е измишльотина..
Иначе се сещам и за прабаба ми Персия.

# 59
  • Мнения: 1 112
В кръга на шегата: не видях някой да е предложил Пандора Wink

Иначе П е доста сложна буква, аз като че ли само Пламена и Пренияна харесвам.
Иначе познавам Патриция, Поликсения, Павла, Павела.  

Общи условия

Активация на акаунт