Какво бихте направили с 3000 лв ?

  • 5 118
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 807
Много ти благодаря за мнението 🤗

# 46
  • Мнения: 217
Здравей, ако сега ми паднат 3000.00 лева просто ще ги сложа при другите ми спестявания. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 15
Преди 9г стартирах собствен бизнес. 3000лв са до никъде. Накратко първата година ще сте на загуба, вероятно и втората. Говоря чисто от бизнеса. Много е вероятно сумата до 1г от стартирането да нарастне двойно и тройно, защото имате осигуровки и режийни, които са независими от приходите. Вероятно ще плащате и за реклама, което не е малък разход. Материалите и канцеларски неща също добавят. През първата година ще се борите да се случват нещата - да намирате клиенти, да осигурявате материали от доставчици, ще се разправяте с куриери и институции.
Много е вероятно да ви се наложи да изработвате единични бройки от различни модели, което ще затвори пари и ще имате застояла продукция.
И най-важното, за да се получат нещата трябва да сте 100% от сутрин до вечер на р. място и телефона. Клиентът ще ви е шефа и ще е по-взискателен от всеки друг. Това са и част от причините 85% от бизнесите да приключат до 1г.
Вие сте и шефа, и търговеца, и производителя, и чистача, и касиера в собствения си бизнес. Съответно това рефлектира върху свободното време - просто го нямаш. Работят е заменена с бизнеса, но пак разменям време за пари.С една дума си е същото.
След като това се случва на мен 9г, през последните 2г реших, че съм готов за промяна, тъй като не аз притежавах бизнеса, а той мен.
Преди половин година открих промяната и стартирах страхотен нов бизнес за много под 3000лв. Обградих се с уникален екип от хора, които като мен са искали промяната и заедно се развиваме. Вече имам повече свободно време от всякога и го прекарвам с успели хора в бизнеса, където заедно вървим напред и е въпрос на време да постигна и финансовата свобода с изграждането на пасивни доходи.
Мога да помогна и на вас да го постигнете.
Успех и каквото и да реши човек важно е да разбере за всички възможности.

# 48
  • Мнения: 807
Благодаря ти за отговора 🙂 Аз вече имам идея за това какво искам да направя с тези пари,тъй като баща ми е болен в момента съм на изчакване един вид.Надявам се до няколко месеца да мога да стартирам.
Ще споделя малко по нататък за какво става на въпрос.
Поздрави 🙂

# 49
  • София
  • Мнения: 38 518
Като за онлайн бизнес, май стават. В смисъл за сайт, за реклама и т.н.

# 50
  • Мнения: 96
Рекламата дори на сайт, насочен към бг е горе-долу толкова на месец. За чужбина, и особено за премиум таргета, е просто смехотворно. Починете си добре с тези пари и не напускайте работа, за да правите мартеници! Направете си услуга и ме послушайте, защото след години ще страдате много, заради подобни авантюри.

# 51
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Не съм съгласна. Онлайн бизнес се започва и с 300лв, не 3000. Има достатъчно онлайн платформи, които са перфектни за човек, който тепърва започва. Ако е успешна и започне да печели добре, тогава ще мисли за реклами и собствени сайтове.

Последна редакция: сб, 13 юли 2019, 22:42 от Elunaria

# 52
  • Мнения: 96
С 300лв единственото, което може да стане, е НАП да ви продаде цялото имущество на търг.

# 53
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
И защо? Има повече от един вариант да работиш за себе си и да си плащаш данъците.

# 54
  • Мнения: 96
Защото с 300лв не можеш да си платиш само СУПТО-тата и ДДС-то и си вече за глоба, десеторно надвишаваща упоменатата сума на инвестицията Simple Smile

# 55
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Мисля, че има разлика между онлайн магазин, който генерира стотици или хиляди продажби месечно, и човек, който тества водите в Ибей. Ако има 5 продажби в месеца, може да мине и с данъчна декларация.

Вече, ако говорим за амбиции за сериозен бизнес, напускане на работа и издържане само от това, тогава да, фирмата е задължителна и разходите по нея са големи. Но не мисля, че идеята на авторката е такава към този момент.

Последна редакция: сб, 13 юли 2019, 22:35 от Elunaria

# 56
  • Мнения: 96
Ами не може, защото е бил длъжен да се регистрира по ДДС 7 дни преди фактурата Grinning
Видяхте ли как нещата отиват към търговете на НАП ?

# 57
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Ако става дума за новите промени, не е длъжен да се регистрира по ДДС, а да подаде информация към тях, че има онлайн магазин. Което не е същото?
Къде остават ЕТ в такъв случай? Фрийлансърите?

# 58
  • Мнения: 96
Момент, момент. Не говорим за регистъра. То това е бял кахър.
Става дума за това, че получавате услуга от фирма, установена в държава-членка на ЕС, за която екстра сте длъжни са се регистрирате по ДДС - 7 дни преди получаване на услугата.
Можете да се запознаете със ЗДДС по случая.
И преди да ми кажете, че продавате в САЩ например, можете да си видите издателя на фактурата.
Същото важи, както за ибей, така и за етси, реклами в гугъл, фейсбук и т.н.
Дали е ЕТ или фрийлансър - е абсолютно без значение.
Становището на НАП по случая:
"Данъчният закон не прави разлика между физически и юридически лица (тоест между граждани и фирми) по повод регистрацията по ЗДДС. Данъчно задължено лице е всяко лице, което извършва независима икономическа дейност, без значение от целите и резултатите от нея. Тоест в този кръг на т. нар. задължени лица попадат и физическите лица, ако извършват независима икономическа."
Относно що е то "икономическа дейност" - то има становище както от ЕК, така и от НАП и никак няма да Ви хареса ...
Ако изпращате нещо с БП, следва да знаете, че там Биг Брадъра играе от година вече. Освен това, БНБ също подава справки за постъпленията по ПП.
Аз не пиша тези неща, за да се заяждам, а ако мога да помогна на някой.
Към момента е абсолютна лудост да се продава във въпросните платформи ... ей така, за тестване на водите.
В никой случай не искам да влизам в една друга тема, обаче съвсем наскоро имаше по случая гръмки изказвания за едни 14 млрд ...

# 59
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Добре де. Данъчно-задълженото лице, откога не може просто да си плати задълженията чрез данъчна декларация? То е ясно, че щом продаваш нещо, значи ще имаш задължение, но откога за едно нищо, си длъжен да имаш фирма по ддс?

И какво е правилото за хора, които продават ненужни вещи в продавалника или ибей? Как ще докажеш, че не извършваш търговска дейност, а просто продаваш нещо, което не ти е нужно вече? И за това ли трябва да имаш фирма?

Общи условия

Активация на акаунт