Течение при момиче 13 г.

  • 1 744
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте мами!Аз съм момиче на почти 13 години което все още не е в менстурация. Днес когато бях в тоалетната при избърсване на хартията имаше бяло-прозрачна "сополива" течност. Има ли нещо от което трябва да се боя?Нормално ли е?

# 1
  • Мнения: 12
Може да е ,ако си настинала или ,ако си болна. Бялото течение е различно.
С различна констистенция ,цвят ,мирис и има много причина поради които да се появи.
Но най добре е да кажеш на мама да те довете на лекар.

# 2
  • Мнения: 25 441

Нормално е.
Не е нормално обаче да питаш непознати жени, вместо да споделиш притесненията с майка си.  Simple Smile
Никого тук не го е грижа за теб така, както майка ти.
Ако чак толкова те е срам от нея, можеш да питаш личния си лекар, баба, леля...
Но не се доверявай на по-отворени съученички, по-големи какички и непознати жени, за които не се знае доколко са компетентни.

# 3
  • Мнения: 11 253
Само веднъж ли се случи това?

Ако имаш парене и сърбеж няма какво да се притесняваш и трябва да споделиш с майка си, за да ти каже какво да направиш.
И да, нормално е да има безцветно лигаво течени понякога.

# 4
  • Мнения: 817
И моята дъщеря е на 13. Усетила съм я, че не и е удобно да пита за всичко. А вероятно и не знае какво точно да пита. Но аз си нареждам каквото ми дойде, според случая. За всеки измиващ гел, или превръзки,изреждам какво и как. Ако има нещо,което я интересува, и мен ме няма, или не и е удобно да пита, има доста информация в интернет.

# 5
  • Мнения: 345
Така е, близостта с родителите трябва да се насърчава, но понякога просто не можеш да кажеш на майка си поради една или друга причина. И при наличните средства за информация в днешно време какво остава... Т. е. проблемът не е да търси информация за състоянието си и да пита по форуми. Проблемът е в това, че не се знае какъв отговор ще получи. Simple Smile

Това течение е част от живота на всяка жена. Много е изписано по тази тема в научни трудове и учебници по медицина, журнали и пр. и няма ясно установено становище кога е нормално и кога не. При някои жени може да е имунна реакция, при други знак за патологичен процес. Не може да се обобщи за всички, няма общовалидно правило. Ако си забелязала, че рязко се е увеличило, можеш да говориш с майка си и да ти вземат микробиологична проба.

Примерно аз цял живот имам такова течение, ако изчета някоя и друга статия, мога да стигна до заключението, че имам инфекция. Е, правила съм толкова изследвания — няма бактериална флора. Като цяло такива изследвания е хубаво жената да ги прави периодично, за да се следят нещата. И ако има нещо, наблюдаващият гинеколог да препоръча съответното лечение.

# 6
  • Мнения: 882
Обикновено преди първата менструация се наблюдава засилена секреция. Така че сложи си превръзки в чантата. Възможно е и да е течение свързано с някакво заболяване. При всички случаи сподели с майка си.

# 7
  • Мнения: 817
Майките са различни. Не винаги може да споделиш с тях. Особено, ако си врат носовете навсякъде. Моята беше такава и съм я отсвирила.

С дъщеря ми правех наобратното, и споделя, без да досаждам и питам.

Общи условия

Активация на акаунт