Рак на белия дроб - тема 3

  • 56 230
  • 752
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 417
Лейди,съжалявам за лошите новини!

# 481
  • Мнения: 307
Ал ,как е положението при теб ? Нещо ново ?

# 482
  • Мнения: 22 935
Ал ,как е положението при теб ? Нещо ново ?
Момичета,диагностицираха майка ми: тежкостепенен серозен овариален аденокарцином Sad Напреднал стадий!

# 483
  • Мнения: 10 618
ДХ3, много съжалявам! Дано не я боли!

# 484
  • Мнения: 22 935
ДХ3, много съжалявам! Дано не я боли!
Благодаря!!!🤗 Добре е, възстановява се,много нисък албумин,но овладяхме в вливания на човешки албумин и плазма.
Утре я изписват и се изстелвамв ни химиотерапия и Бог с нас!
Дано с всички ви също!

# 485
  • Мнения: 307
ДХ3 ,само така,с оптимизъм трябва . Има ли някъде разсейки ?

# 486
  • Мнения: 10 618
Таня, има. Още е началото ДХ3 беше писала, че откриват в белия дроб, но не знаят къде е огнището. Предполагаха някъде в корем или таз.

# 487
  • Мнения: 307
Съжалявам , чета внимателно ,но се случва да съм разсеяна .
Вчера намекнаха ,че терапията ще е доживотна с някакъв шанс да я спрат,ако нещата вървят все така добре . Момчето не разбра и аз естествено си трая . Лошото е,че имунотерапията влияе на щитовидната жлеза и за трети път увеличават дозата на хормоналния препарат

Последна редакция: пт, 07 юни 2019, 10:03 от Tania tan

# 488
  • Мнения: 22 935
Таня, има. Още е началото ДХ3 беше писала, че откриват в белия дроб, но не знаят къде е огнището. Предполагаха някъде в корем или таз.
Ето ме, по лекари!В понеделник я вкарваме в Токуда за плевродеза , да се спре с изливите в дробовете.Отделно аз в понеделник имам час при доц.Щерев в клиника Надежда за консултация относно започване на химио там. Онкокомисията в Онкологията даде препаратите Паклиталсел и Карбоплатина , но препоръчват плевродезата .
Ще остане 3 дни в билница.
Предполагам не е нужно пациентът лично да е на консултацията за химиото, след като ще нося документите?
Изпращат я и за тестване на генни мутации :
Генетична предизпозиция за мутации на BRCA 1 и BRCA 2 ген
Изследването е безплатно за онкоболни.
Май ще си го правя и аз.

# 489
  • Мнения: 10 618
Не, не е задължително да я водиш със себе си на консултации, аз никога не съм водила майка.
Хубаво е, че ще направят още тестове, ако се знае точна мутация, може да има таргетна терапия.
Ако ще има смисъл - направи си и ти.
Малко извън темата- преди години, когато Анджелина Джоли си махна гърдите след генетичен тест за рак, в Бг също много се зашумя по въпроса. Две приятелки (едната с рак на гърдата в ремисия, а другата с тежка фамилна обремененост) си направиха теста. И на двете беше отрицателен. Първата се разболя отново от друг вид рак на гърдата известно време след теста. Та моето мнение е, че тези тестове показват предразположение, но не и сигурност, че човек ще се разболее.

# 490
  • Мнения: 22 935
Да,показват предразположение и се изчислява вероятност.
Благодаря,zigizagi, ще ходя сама тогава,дано е правилния човек,избрах го наслуки.

# 491
  • Мнения: 10 618
Аз не съм го чувала от майка, която се лекува там. От лекарите много мила и добра е Мила Петрова. Там не се избира лекуващ лекар, всички се въртят, а Тимчева присъства на повечето прегледи при прием за терапия.

# 492
  • Мнения: 22 935
Аз не съм го чувала от майка, която се лекува там. От лекарите много мила и добра е Мила Петрова. Там не се избира лекуващ лекар, всички се въртят, а Тимчева присъства на повечето прегледи при прием за терапия.
А ,супер!Препоръчаха ми Надежда именно заради персонала и отношението.
Майка ми е много чувствителна,а в тази ситуация съвсем е като малко дете.

# 493
  • Мнения: 307
ДХЗ ,не само майка ти е чувствителна . Моята половинка е от онези първично мъжествени ,готов да се бие с дракони ,но и той сега не прилича на себе си . Колкото и да се притесняваме за близките си ,не сме в главите им . Те,миличките ,си знаят какво им е .
А отношението е толкова важно и защо не го разбират тези наши лекари ! Нещо в обучението им липсва . Писнало ми беше покрай родителите ми от грубияни в бели престилки .
ДХЗ , да започва терапията ,че чакането е мъчително .

# 494
  • Мнения: 2 199
Al, как си? Много ме притесняваш като не пишеш.
Таня, Лейди, Зигизаги, Емили и вие как сте душевно, а близките ви?
Ние сме добре посъвзе се, какво беше нямам идея, но да не се повтаря ако може.

Общи условия

Активация на акаунт