Рак на белия дроб - тема 3

  • 56 354
  • 752
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 23 087
Хоспис?

# 376
  • Мнения: 10 673
Хосписите са много скъпи, поне в София.
Гал, вземи някакви успокоителни - мента, глог, валериана, сироп/хапчета Елора или капки Седивитакс. И трите са от билки, и не водят до привикване. В тази ситуация е много трудно, а и според мен ненужно да се опитваш да се справиш без помоща на успокоителни. Аз бях стигнала до тревожно безпокойство, на прага на паник атаки. Не си го причинявай и ти.

# 377
  • Мнения: 23 087
Моя близка пострада зле след инсулт,но благодарение на грижите в ходпис в вдигнаха на крака за 3м и сега си в вкъщи и се справя сама със себе си.Мисля,че плащаха близките й около 1200лв месечно.
Ако жената иска да работи и няма помощ, не виждам какъв вариант й остава.

# 378
  • Мнения: X
Не мога да си позволя хоспис на тези цени. И не бих я пратила в хоспис.

# 379
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Гал, единствения начин е да се опиташ ти да я рехабилитираш. Майка ти има ли пенсия? Подай и документи за ТЕЛК. Не напускай работа. Каквото  ще става ще става. Опитай да се успокоиш и вземи някакви слаби антидепресанти например деанксит.

# 380
  • Мнения: X
Гал, единствения начин е да се опиташ ти да я рехабилитираш. Майка ти има ли пенсия? Подай и документи за ТЕЛК. Не напускай работа. Каквото  ще става ще става. Опитай да се успокоиш и вземи някакви слаби антидепресанти например деанксит.
Работата ми е временна уви. До края на май. Мама има пенсия, ще мине на ТЕЛК, но пак ще е трудно. Ще търся помощ. Ако трябва телевизия, бизнес, поне в началото да мога да съм до нея без да мисля за елементарните битови нужди. Не търся подаяния, щом мога веднага ще започна работа, но в началото просто няма на кой да разчитам.

# 381
  • Мнения: 23 087
Не мога да си позволя хоспис на тези цени. И не бих я пратила в хоспис.
В хосписът,който споменавам се полагат грижи за пациенти в усложнено състояние,не е просто място,където да захвърлиш тежко болен човек.Там се правят рехабилитации и подходящи терапии за болните.
Иначе е вариант да се търси на половин ден човек,който да я гледа,за да еаботите.С ТЕЛК и пенсия да се плаща на сестра..не знам..
Много е тежко, дано успеете да намерите вариант.
Вземете си да пиете Неолексан и Реламакс , много добъри медикаменти за нервност, без химия.

# 382
  • Мнения: 10 673
Гал, провери и на кого се полага личен асистент, за да кандидатствате за такъв.

# 383
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Успех, Гал!

# 384
  • Мнения: 30
Здравейте момичета, не съм писала скоро. Наляга ни ежедневието...
Василка, Сити клиник/Токуда  в София е според мен най-добрият вариант.
Гал, не знам какво да кажа... всичко звучи ужасно, не мога да си представя как се чувстваш, но трябва да намериш сили и да се организираш. От все сърце ти пожелавам бързо оздравяване на майка ти, а ти взимай мерки за твоето здраве. Не можеш да си позволиш да  не си добре и ти.
Ал, не се отчайвай. Мога да подкрепя Таня, ще се почувстваш по -добре като мине малко време.
Аз не знам какво да кажа, тамън се закрепи от едното и ново 20.. сега ни пращат при хематолог  със съмнения за рак на кръвта, тъй като постоянно му пада хемоглобила. Правят му 3то кръвопреливане през 2 седмици сме в болница. Нищо не яде само се караме...  Онколога каза, че най-вероятно не е , но трябвало да се види и няма да прави лъче преди да се каже, а онколожката за имунотерапията чака да мине лъчето и да не му е по-нисък хемоглобина от 80, за да направи имунотерапията, а неговият беше 79 преди 1 седм. А междувременно двдото къса нервите на всички с това неядене, постоя но цупене и каране.  Ние все му повтаряме, че е добре, да бъде позитивен , но понякога е нетърпим..

# 385
  • Мнения: 64
Много ви благодаря, ще се наложи да правя всички изследвания наново. Надявам се да не изгубя много време.

# 386
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Василка, сигурна ли си, че трябва да правиш всички изследвания наново.  Мой съвет е първо да си избереш онкология и да отидеш да се регистрираш. Със сигурност заболяването го пишат по МКБ, а за скенера и останалите данни не е необходимо владеене на специален език.

# 387
  • Мнения: 64
Не знам дали ще признаят изследнанията от Италия, адин специалист ще разбере със сигурност диагнозата. С всички документи трябва а да направя консултация със специалист може би, и тогава ще се разбере какво да се прави. От 2 месеца съм на Iressa и туморите са намалели. Може би трва да продължа на това лекарство като химиотерапия.

# 388
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Регистрирайте се в онкологията. Там ще назначат лекуващ онколог и комисия. Ако трябва нещо допълнително ще Ви кажат. Може и трябва още на първата среща да кажете с какво сте лекувана.Аз още след регистрацията чаках пред кабинета и веднага ми назначиха дата за кръв и веществата за химиотерапията.

# 389
  • Мнения: 64
Много благодаря, ще направя така.

Общи условия

Активация на акаунт