Рак на белия дроб - тема 3

  • 56 579
  • 752
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 64
Здравейте момичета, с дребноклетъчен рак на белите држбове съм 3 или четвърти стадий, търся онко клиника в Пловдив която работи с Iressa. Ще трябва да правя всички изследвания наново за да се лекувам в България. Ще се радвам на информация и опит от вас.

# 361
  • Мнения: 10 761
По моя информация всички работят с този препарат. Ти защо държиш точно на него?

# 362
  • Мнения: 64
В Италия ме лекуват с него вече 2 месеца, но трябва да се прибера в България, не мога да стоя сама с тази болест далече

# 363
  • Мнения: 307
Аз съм от Пловдив ,само лоши отзиви съм чувала за онкологията . Всички бягат в София . Извинявам се ,ако ви обезсърчавам , но аз бих отишла в столицата .

# 364
  • Мнения: 64
А къде в София да отида?

# 365
  • Мнения: 307
Аз нямам информация . Може би в други форуми може да прочетеш отзиви , споменаваха се болници с добра техника и лекари ,но мъжът ми се разболя в Германия и не сме търсили алтернативи . Успех !

# 366
  • Мнения: 29
Чета ви отдавна. Съпругът ми му откриха рак на бял дроб януари 2019. доц Минчев от Токуда направи чудеса и отстрани ляната половина, с пластика на аорта. Сега е на химиотерапия в болница Сердика. Незнам дали е най-добрата, но ни я препоръчаха за рак на бял дроб. За другите болници в София мога да искажа мнение само от мои проучвания - Сити клиник, Токуда, София Мед на последно място Онкологията.
Успех на всички в борбата със заболяването.

# 367
  • Мнения: 2 199
Василка, успех. Съвет не мога да ти дам не сме в България.
Младена, и на вас успех. Цялата лява половина си е доста тежка операция. В кой стадий е мъжът ти и колко химеотерапии му назначиха?

# 368
  • Мнения: 64
Много го благодаря момичета, на 18 се връщам и ще търся

# 369
  • Мнения: 29
T4NxM0 III стадий. 4цикъла по две вливания.
Тежка е операцията, но тя го спаси. Казват, че ако може да се оперира, най-доброто е операция.

# 370
  • Мнения: 307
Момичета ,днес беше официалният разговор с онколога . Ракът е намалял при по-сериозното оглеждане . Вече не се налагат кръвни изследвания всяка седмица ,която новина  му подейства много стимулиращо . Вече си имам един спокоен мъж , сънуваше въдици и водоеми и самата мисъл ,че може да си го позволи ,го прави щастлив . Чакам добри новини и от вас . Ал ,как си ?

# 371
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Таня, много се радвам за мъжа ти!
Аз не съм много добре. Повръщам особено сутрин. Боли ме и лявата ръка, но горе долу успях да се справя.
За сега нищо. Ще изчакам известен период от време и след това ще отида да потърся онколога си или не зная...

# 372
  • Мнения: 2 199
Таня, браво, много се радвам за хубавата новина, все такива да чуваме.
Ал, това повръщане няма ли овладяване, ужас. И все пак събери сили и отиди до лекарят си.

# 373
  • Мнения: X
Здравейте и от мен пак момичета. След смъртта на тати и инсулта на мама мога да ви споделя, че по уплашена и сама не съм се чувствала никога. Като се прибера в празния апартамент, доскоро истински дом, ми идва да умра. Мама още е в интензивното, лекарите са.... всеки дава различна информация според това как е станал сутринта. ЗПреди две нощи направих нервна криза и от Спешна помощ ми казаха че стягането на сърцето пи е от сутиена....Много се уплаших, но не за мен, а какво ще стане с мама ако аз не издържа.  И тук следват и битовизмите....в момента работя временно, но щом изпишат мама няма кой да се грижи за нея.... търсих роднини но уви, когато тя се е грижила за тях е едно, сега друго. Съвсем сама съм. Ако имате информация за организации помагащи в такива случаи, моля ви да споделите. Искам поне първите три месеца от възстановявянето и да съм плътно до нея, но сметките няма да спрат. Рехабилитаторите са скъпи, а аз съм вече на предела на силите си. От държавата не очаквам нищо.... докато ТЕЛК дойде тати почина. Всичко опира до пари, които нямам.

# 374
  • Мнения: 307
Гал , обади се в Общината за домашен социален патронаж ,докато майка ти е в болницата . Не знам доколко са ефективни ,но все пак е възможност ,миличка . Разбирам те напълно и бодряшките съвети да се стегнеш няма да свършат много работа , но нямаш никакъв избор ,освен да се мобилизираш . Подготви предварително жилището да ви е удобно така,че да можеш да я оставяш сама за известно време . Рехабилитацията и сама можеш да я правиш . Баща ми прави пет инсулта и беше ужасен след единствено посещение на физиотерапевта . Оттам ние с майка ми поехме . Масажи и упражнения , бях намерила ръководство ,някакъв учебник и по него действахме .
Ал , нали има лекарства против повръщане ,нищо ли не помага ? Би трябвало с всеки изминал ден да се подобряваш след лъчетерапията ,съдейки по мъжа ми . Най -зле беше в края на тази терапия ,толкова бяхме изплашени ,че тръгнахме да пишем завещания и други такива документи . После постепенно се съвзе напълно .

Общи условия

Активация на акаунт