Фиброаденом - да се оперираме ли ? 5-та тема

  • 102 069
  • 1 069
  •   2
Отговори
# 420
  • Мнения: 282
Момичета, на някоя от вас налагало ли й се е да премине през реконструкция на гърдата след отсраняване на фиброаденома? Моята операция се отлага до възобновяване на плановите операции, биопсията ми излезе вчера. Та...мисълта ми беше, че съм с доста скромен бюст, а образуванието е над 2.5 см и се притеснявам как ще ми се отрази.

# 421
  • Мнения: 355
Благодаря, засега още не съм започнала лечение. Очаквам да започна химиотерапия следващата седмица.
Гледам да съм корава и да не се ядосвам, че толкова пъти е било пропускано..
🤗🤗

# 422
  • Мнения: 2 048
Здравейте,
Искам да ви споделя, че днес минах на биопсия.Изрязаха образуванието, но беше твърде малко за гефрир и отиде направо за хистология. За съжаление е било твърдо и лекаря не беше оптимист за добър резултат.Сега ме чака 7 тежки дни в неприятно очакване. Има ли други с твърди образувания , които са били доброкачествено.Доктора на беше многословен, а аз съжалих, че го попитах как му изглежда след като го извади.Голям кошмар изживявам и двете ми деца са малки.

# 423
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Стискам ти палци всичко да е наред! И те разбирам каква тревога е докато излезе резултата, минала съм по този път...

# 424
  • Мнения: 355
И аз стискам палци 🤗🙏

# 425
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Red  violet,и на свекърва ми извадиха малко твърдо топче(тя е оперирана от рак на същата гърда),но излезе доброкачествено.

# 426
  • Мнения: 2 048
Благодаря ви за окуражителните думи.Дай Боже всичко да е наред и притесненията ми да си били напразни!

# 427
  • Мнения: 19
Здравейте, момичета! Някоя от вас оперирала ли се е в МБАЛ Св. София при д-р Бозев? Доволни ли сте и колко пари излезе операцията? Аз имам положителни впечатления от него, но все пак се притеснявам, особено от пълната упойка, за която ми каза, че ще се наложи Frowning1  А и аз като Мари* се опасявам как ще изглеждат гърдите ми след операцията...
Знам, че болницата работи с НЗОК, но не намирам информация за това дали касата покрива този тип операция и колко се доплаща.

# 428
  • Варна
  • Мнения: 1 559
Здравейте момичета Simple Smile
Моята операция мина на 2.03. Толкова много се притеснявах,основно и най-вече за резултата от хистологията.
Фиброаденомът ми беше 2-3 см,лява гърда,доста надълбоко го напипвах.
Бях под пълна упойка.Операцията направи д-р Георги Славов /Варна,Гръдна хирургия/.
Бях с избор на лекар ,цена 200лв.
Доволна съм от всичко.Операцията ми мина за час..по-малко,това е времето от излизането ми от стаята,до връщането.Излязох от упойката много добре /и преди съм била неведнъж/ .
И аз се притеснявах за това колко тъкан,ще се отстрани.Лекарят ми беше казал-2-3 см фиброаденом и още толкова около него най-вероятно .Реално изобщо не личи.Гърдите ми са средни,т.е. нямам кой знае колко "материал" Smile.Белегът  също е много добре засега.Док ми предписа мазило,но каза да започна с него 20 дена след операцията /не разчитам какво е,лекарски почерк хах/.
Болничният ми е 18 дни.
Това е,друго не се сещам засега.
Пиша толкова подробно, като се надявам да съм била полезна на някой.
П.П И да,чакането е ужасно...Аз си го напипах ноември,от тогава ми минаха най-ужасните картини през главата.Макар да гледах да не се съсредоточавам върху ужасни мисли,те просто бяха в мен.
Резултатът е Доброкачествено.
Още сякаш нещо ме е стегнало и не мога да се успокоя..И това ,ще стане.
Успех на всички!

Последна редакция: ср, 17 мар 2021, 15:37 от gali-presi

# 429
  • Мнения: 2 048
И аз с добра новина , след като доктора на  операционната маса каза , че според него бучката е злокачествена  , оказа след 10 дневно мъчително чакане на хистологията , че е фиброаденом . Моят мъж държи обаче да повтори хистологията, чак на него не му се вярва, аз още се колебая. Някой повтарял ли е хистология при фиброаденом ?

# 430
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Браво момичета, страхотни новини 🤗

# 431
  • Мнения: 282
Gali-presi, много успокояващо ми подейства! Ти как се чувстваше след самата операция, колко време имаше болки, затрудниха ли ти се ежедневните дейности?

# 432
  • Варна
  • Мнения: 1 559
Чувствах се много добре.Усещаше се разбира се,че е правено нещо,но в никакъв случай не е голяма болка.Вечерта минаваха да слагат обезболяващо,което отказах,нямаше смисъл просто.
Болките /с уговорката,че бяха нормални,по-скоро като тежест/ отшумяха постепенно,без да усетя.Дискомфортът от шева,също.Нямах затруднения с ежедневни дейности. Hands V

Последна редакция: ср, 17 мар 2021, 17:33 от gali-presi

# 433
  • Мнения: 2 048
Да питам спортуващите- колко време след операцията е позволен спорта?Така и забравих да питам лекаря.

# 434
  • Мнения: 149
Една седмица-две след операцията може лека полека...поне аз го питах моя док ,след като отидох да ми махне конците на 4тия ден може ли да тичам вече, каза без проблем....

Общи условия

Активация на акаунт