Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 6

  • 52 731
  • 762
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 7 107
Lemy,  защо се дърпаш от инжекцията, някакви противопоказания ли има? Нищо не съм чела още по въпроса, а е крайно време да се зачета.

# 661
  • Мнения: 924
Здравейте момичета, аз докато чаках моята киста да се смали тя взе че се завъртя и се наложи спешна операция за премахването и заедното с двата яйчника защото и другият бил полокистозен. След няколко часа съм получила кръвоизлив и отново са ме оперирали по спешност, махнали и матката и са спасили живота ми. Сега бавно ще се възстановявам. Момичета, пиша това, защото разбрах колко бързо нещата могат да се усложнят, вземайте мерки на време, обръщайте си внимание и се грижете за себе си.

# 662
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 440
За коса и кожа харесвам масло от Пореч.
Пила съм такова: https://bilki.bg/maslo-ot-porech-pristine-kozha.html
и такова / комбинирано /: https://bilki.bg/vitaslim-byuti-vitaslim-beauty-20-kaps.html

Присетих се пак да си взема.

На мен болките в гърдите се повлияха от Витекс-а. Изчезнаха от него.

# 663
  • Мнения: 352
lasi Бързо възстановяване и дано всичко вече е Ок.
При мен предпоследен цикъл на 37дни и последен след 20, като  през тези 20 дена болките и напрежението в гърдите не спадна. Сега след цикъла, вече съм ок.

# 664
  • Мнения: 39 615
lasi, бързо възстановяване и от мен! На колко години си? Ще се налагат ли някакви хормонални терапии?

# 665
  • Мнения: 924
Благодаря ви момичета .На 44 години съм, не мога да вземам хормони защото съм с фиброкистозна мастопатия, от три дена съм на клименум и се чувствам добре. Преди това имах една кошмарна нощ в болницата когато се събудих цялата мокра и не знаех топло ли ми е или студено 🙂 и сърцебиене.

# 666
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Ласи, бързо възстановяване  Hug

Аз също съм със същата мастопатия и си записвам за Климениум-а  Peace

# 667
  • Мнения: 20 224
Зори, ами има естествено. Четох четох, пък престанах, не знам.

# 668
  • Мнения: 1 078
60 дни от последен цикъл. Време ли е да посетя гинеколога или да изчакам още? Нямам някакви сериозни оплаквания, освен общите неразположения, които споделяме тук. Последния преглед с цитонамазка и колпоскоп беше края на Януари.

# 669
  • Мнения: 23 275
Ласи, бързо се оправяй!Съжалявам за тревогите ти!:(
При мен този цикъл е странен.Дойде ми на 29-ти ден(при средно 25/26 дни) ,като преди това никакви усещания както обичайните- болки и дискомфорт около овулация и болки и тежест в гърдите.
Дотук ок, но около тязи  овулацият имам страшни болки при секс, усещам тазовото дъно напрегнато,все едно ще мътя яйца!
Досега не ми се е случвало:(
Бях на гинеколог май месец.

# 670
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Ласи, бързо възстановяване миличка.
Преживях и аз нещо подобно,спука ми се киста на жълтото тяло,корема ми се напълни в кръв ,операция по спешност.Точно същия ден ми дойде и болките бяха ужасни,а то какво било,кой да предполага.

# 671
  • Мнения: 213
60 дни от последен цикъл. Време ли е да посетя гинеколога или да изчакам още? Нямам някакви сериозни оплаквания, освен общите неразположения, които споделяме тук. Последния преглед с цитонамазка и колпоскоп беше края на Януари.

Аз съм вече 90 дни без цикъл. В понеделник бях на преглед, нищо съществено не ми казаха, имала съм лигавица за цикъл, трябва да дойде. Трябва, ама не идва. Чакам си резултатите от цитонамазка, ако не дойде скоро пак ще ходя.

# 672
  • Добрич
  • Мнения: 5 468
lasi, скорошно възстановяване! Вече няма да се тревожиш на кой ден ще ти дойде и дали. И пмс няма да имаш, така, че гледай от хубавата страна на нещата.

За коса в темата на iHerb препоръчват Maxi Hair. Есента и аз изпих две опаковки, а после продължих с биотин. От пролетта всички у дома се мием с твърдите шампоани на Живица и сме много доволни. За мен се наложи и натурална маска да взема на същата фирма, че от 25 години съм руса... Пробвала съм много шампоани през годините, никога до сега твърд. Обаче вече само такъв. Единствено не ми харесва, че магазинът им в България има периоди без наличност, а в сайта на Живица пише, че за България доставят само до този представител....

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 12:37 от Вела

# 673
  • Португалия
  • Мнения: 4 305
Може ли линк за шампоана? И аз съм се замислила за твърд.

# 674
  • Добрич
  • Мнения: 5 468
Ще дам линк, само да седна на лаптопа, че от телефона не ми е удобно. Магазинът е във Варна. Аз поръчвам с куриер или купувам директно от там. От Добрич съм и ми е близо, а и често се налага да ходя до Варна.

Общи условия

Активация на акаунт