Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 31

  • 65 807
  • 755
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 353
Благодаря ви, момичета, но май не съм избрала достатъчно илюстративна снимка. Ето друга, сега имам само молив и спирала, нищо друго, та май по-добре се вижда. Иначе торбички сте прави, че нямам. Коректор бих сложила за работа, навън рядко съм с грим, освен спирала
Скрит текст:
Тези, които споменаха марки, имате ли идея за конкретен номер? Изобщо коректорът по-светъл ли трябва да бъде,  същият, или по-тъмен? На английски виждам  concealer & corrector , които са доста различни по цвят, но на български май е един термин? Обърках се.. Grin

# 661
  • Мнения: 2 617
Пробвай първо да сложиш коректор с оранжавеещ цвят, а след това си сложи нормалния коректор. Така най - добре се прикриват. Ако слагаш само светъл коректор, под очите ще изглеждаш сива.
Скрит текст:




# 662
  • София
  • Мнения: 1 408
моля, дайте хитринки за скриване на торбичките под очите  ooooh! Rolling Eyes
Благодаря.

ПП: Лучия, много са ти хубави очите, няма какво да прикриваш!

# 663
  • Бостън
  • Мнения: 13 361
Лучия, какви изписани и блестящи очи имаш!!!
(и съвсем малко сенки)

Коректор (аналог на английски concealer) се избира 1-2 тон по светъл от кожата, това коригира тона (светло- тъмно); а corrector ( на бг пак коректор) е  мазилото, което прави цветокорекцията, затова се избира в цвят противоположен на цвета на сенките - най-често прасковен или оранжевеещ за да неутрализира синеещите сенки. Ще потърся по късно добра илюстрация и не мисля, че трябва са си го причиняваш през лятото - твоите сенки са от "недостатъците", които само ние си виждаме!
PS Maeve вече го е показала!

PS Хитрини за торбички минават през лъжици, изстудени в хладилника, студени торбички зелен чай, кафеено масло, студени хидропачове, крем за хемороиди и/или антицелулитен такъв Simple Smile

Последна редакция: ср, 12 юни 2019, 16:02 от Agent Provocateur

# 664
  • Мнения: 1 740
Влизам, за да похваля ФДТ на Шисейдо, който избрах с помощта на една мила консултантка Галя от Дъглас Бургас.Перфектен за суха кожа-изпълва бръчки, стои естествено и озарява.Препоръчвам!  Heart Eyes

# 665
  • Бургас
  • Мнения: 9 395
Харесвам марката,ще пробвам този фдт.

# 666
  • Бостън
  • Мнения: 13 361
Това Шисейдо и аз го имам и през зимата си го ползвам за "обогатяване" на други ФДТ-та или по-рядко - самостоятелно. Препоръчвам и аз!

# 667
  • Мнения: 4 353
Благодаря ви Hug
За обясненията, съветите и милите думи Heart Eyes

П.П. на майка ми й подпухват очите и ползваше един околоочен на Жая - съвсем бюджетен беше, около 5 лв, но имаше видим ефект. Също много добре й влияе парна баня или сауна. След тях няколко дни не подпухва. Ако има значение - тя не пие вода, затова и задържа много.. Та, пробвайте и с малко повече вода може би

# 668
  • Мнения: 2 754
Лучия, права си - втората снимка е по-илюстративна. Очите ти не са хубави, а прекрасни! Тези леки сенки са почти невидими.
Сега, както съм с грип и подпухнало лице, ако покажа снимка ще видиш много ясно какво са сенки под очите. Идея нямаш какви чудни виолетови кръгове имат хората със сини очи. Толкова малки и незабележими никога не са ми били.
Ако много държиш, можеш да отидеш в Лили или ДМ и да си харесаш някой не много плътен. Бюджетен имам на Ейвън. За парите си не е никак лош - не така плътен като селективните, с фини перлени частици и не подчертава линийките около очите, което се случва лесно при по-плътните.
Коректорът по принцип трябва да е по-светъл. Лилаво се убива с оранжево, розово - с жълто, зачервявания - със зелено. При околоочните често изборът се ограничава до 3 цвята - светъл, среден и тъмен. Трябва да избереш по-светъл от ФДТ.

Последна редакция: ср, 12 юни 2019, 22:54 от Light Beam

# 669
  • Мнения: 702
Аз съм доволна от Лореал тру мач, със същата покривност е и Фит Ми на Мейбълин, на Римел озаряващия коректор също е хубав, но с по-лека покривност.

# 670
  • Мнения: 4 353
Благодаря, Light Beam Hug
Бързо оздравяване на теб, и да ни зарадваш скоро със свежа визия Kissing Heart
На Фит Ми и аз се наглеждах, но само по каталог не можах да избера цвят. Ще пробвам на живо.
А някоя пробвала ли е Maybelline Camo? Отзиви? (Тъй като виждам цветове и за concealer, и за corrector в нея)

# 671
  • Мнения: X
Luchia, не съм пробвала тази палитра, но моят скромен опит показва, че е много по-лесно да използваш течен продукт вместо кремообразен с малки хай-енд изключения, особено лятото. Твоите ‘сенки’ са съвсем леки, към вътрешната част на окото, виждала съм и други твои снимки. Само точица по-светъл коректор ще ги озари, вместо триъгълници, крем палитри и коректори под concealers. Млада си, мисля, че много и по-тежък продукт само ще те състари.

# 672
  • София
  • Мнения: 4 736
Не се занимавай с палитри.
Купи си един коректор след като пробваш цветовете на ръка в  дрогерията и слагай малко количество, с което хем да освежиш погледа, хем да избегнеш изсушаване или врязване в кожата. На картинки няма да успееш да избереш цвят и продукт след като нямаш представа от такива продукти.

# 673
  • Мнения: 15 248
Аз с този тип палитри така и не се разбрах. Имам две и двете така си стоят. Страшно ми засушават и се набиват, и никак не стоят естествено. Бях ги взела основно за освежаване и леко озаряване, е, и за леко прикриване, но тоя тип коректори/консилъри просто не са моето нещо. И хидратирах и всичко там както си му е реда и не и не, не стои добре. Но моите са нисък клас, повече от бюджетни, може би това има значение и високия клас да са по добри, ама реших първо да пробвам дали изобщо бих могла да се разбера с такъв тип продукт и тогава да реша да вложа повече средства, но не би, просто не са за мен.

# 674
  • Мнения: X
Кофти се изразих по-рано, не е от това колко струват, просто двата продукта, които според моя скромен опит не стоят лепкаво, напластено или изсушаващо не са бюджетни. Като цяло предпочитам течен коректор или пудра за озаряване под очите, а и с тези въображаеми кръгове ще трябва само точица продукт.

Общи условия

Активация на акаунт