Заплахата от невидима радиация?

  • 1 254
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
За това всяка година си правя рентгенова снимка на усмивката. Също жена ми и трите деца

Последна редакция: чт, 07 мар 2019, 16:35 от bubanka

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Рентгенът не е ли опасен? Не трябва ли да е само при много належащ случай. Или твоят и на семейството е такъв?

# 2
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Astonished Заплахата от невидима радиация, а?

Ако си правиш рентгенови селфита по стотина пъти на ден може и да даде отражение, но веднъж годишно снимка с дентален рентген е мизерна капчица на фона на общата радиация, която тялото ти е еволюирало да поглъща.

# 3
  • Мнения: 30 802
Да де, но зависи и от дозата за единица време. Има огромна разлика дали ще те замерят с 2 тона чакъл, камъче по камъче, и да те замерят с камък 200 килограма. В единия случай си изложен на 2 тона камък, в другия на 10 пъти по-малко, ама наведнъж.

# 4
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Извод: не се оставяйте да ви замерят с 200 кг камък?

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Извод - не допускам какъвто и да е камък, освен, ако много ми се налага.
Да, странно е да се облъчваш за профилактика, но не е ефикасно.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 518
Няма какво толкова да се промени в корените на зъбите за една година, че да налага панорамна снимка.

# 7
  • Мнения: X
Не е чак толкова вредно, по - вредно е да останеш без зъби. А и няма да си правиш снимки всеки ден.Примерно в Испания ти правят задължително снимка щом ще ти правят зъбите, правят ти обстоен преглед на око, след това задължително и ренген, защото има много неща, които не се виждат с просто око.След целия преглед ти  изкарват едно листче, обясняват ти кой зъб и защо, еди си кой зъб колко ще ти струва и какво ще му се прави, както и ти пише цялата крупна сума,която трябва да заплатиш,.

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 18:33 от Анонимен

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Именно. В нашата клиника годишната панорамна снимка си е част от прегледа, покрива се от застраховката и важи за всеки пациент, не само за "много належащи случаи".

Но който го е страх от ваксини предполагам, че изпитва още по-голям ужас от тайнствени невидими лъчения.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не разбрах връзката с ваксините.
Той и ракът е невидим, че и тайно се загнездва ... Но за него има доказателства и пряка връзка с радиацията, за разлика от ваксините, за които аз поне не съм срещала категорични доказателства за вредни последствия.

Тук чета, че "Безусловно йонизиращото излъчване не е полезно за организма. С това не спорят и специалистите. Неслучайно такъв тип изследвания не се правят на деца под 15 години и на бременни и кърмещи жени, ако за това няма преки медицински показания. Прилагането на рентгенови апарати при децата е много по-опасно, тъй като те са 20 пъти по-чувствителни."

Още: "Най-опасни са панорамните снимки. Те могат да доведат до три пъти повишаване на риска. За хората, които са си правили панорамни рентгенови снимки още преди 10-годишна възраст рискът от развитие на това смъртоносно заболяване се повишава до над 5 пъти. Събраните доказателства предполагат, че снимките увеличават до 50% риска от рак."

"Според препоръките на учените възрастните трябва да посещават рентгеновите кабинети веднъж на две или три години и само, ако това е крайно наложително."

# 10
  • Мнения: 3 322
Не разбрах връзката с ваксините.
Той и ракът е невидим, че и тайно се загнездва ... Но за него има доказателства и пряка връзка с радиацията, за разлика от ваксините, за които аз поне не съм срещала категорични доказателства за вредни последствия.

Тук чета, че "Безусловно йонизиращото излъчване не е полезно за организма. С това не спорят и специалистите. Неслучайно такъв тип изследвания не се правят на деца под 15 години и на бременни и кърмещи жени, ако за това няма преки медицински показания. Прилагането на рентгенови апарати при децата е много по-опасно, тъй като те са 20 пъти по-чувствителни."

Още: "Най-опасни са панорамните снимки. Те могат да доведат до три пъти повишаване на риска. За хората, които са си правили панорамни рентгенови снимки още преди 10-годишна възраст рискът от развитие на това смъртоносно заболяване се повишава до над 5 пъти. Събраните доказателства предполагат, че снимките увеличават до 50% риска от рак."

"Според препоръките на учените възрастните трябва да посещават рентгеновите кабинети веднъж на две или три години и само, ако това е крайно наложително."

Лиляна, поанорамни снимки на какво?
Как панорамни снимки на зъбите ще се сравняват с панорамни снимки на тялото?
При панорамни снимки на зъбите се слагат оловни жилетки, защото както всички знаем, оловото блокира проникването на рентгеновите лъчи. Рентгеновата жилетка се слага така, че да покрие изцяло щитовидната жлеза, както и коремната област (на младите жени и по две жилетки им слагат върху корема, там където са яйчниците.

# 11
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
При панорамни снимки на зъбите се слагат оловни жилетки...
Тези жилетки в днешно време се слагат предимно за да успокоят пациента, че са взети всички възможни мерки, та да не ги съди, ако след 20-30 години развие рак.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ама ходете си на рентген профилактично колкото си искате. Това наистина е странно.
Хората се притесняват от ваксини и ГМО, които нямат доказани никакви вреди, но пък нямат проблеми с рентгена. Това си е повече от странно.

# 13
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Ама ходете си на рентген профилактично колкото си искате. Това наистина е странно.
Хората се притесняват от ваксини и ГМО, които нямат доказани никакви вреди, но пък нямат проблеми с рентгена. Това си е повече от странно.
На базата на какво мислиш, че ГМО /ваксини параноиците и страхуващите се от дентален рентген не са едни и същи хаховци?

# 14
  • Мнения: 3 322
При панорамни снимки на зъбите се слагат оловни жилетки...
Тези жилетки в днешно време се слагат предимно за да успокоят пациента, че са взети всички възможни мерки, та да не ги съди, ако след 20-30 години развие рак.


Хайде сега и ти изпадаш в крайности! Оловните жилетки са си ефикасен метод за защита. Никой няма желание да му облъчват щитовидната жлеза без причина.

# 15
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Хайде сега и ти изпадаш в крайности! Оловните жилетки са си ефикасен метод за защита.
Това никой не го отрича.

Виж обаче в началото на предишната страница от какво се защитаваш и тогава ми говори за "крайности".

Летя средно по 4 пъти в годината, ям поне по 2 банана на ден, прекарвам доста време на слънце, така, че дентална снимка е майтап на общия фон.

# 16
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Какво пък им е на бананите, тъй и тъй смените темата вече?

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какво пък им е на бананите, тъй и тъй смените темата вече?
Трябват му около 10 000 банана за да стигне нивото от снимката, която си прави.

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
За бананите ме бях чувала и се изненадах.
Да се върна към темата - странно но ефикасно ми е миенето на зеленчуците у дома. Когато купя, преди да ги прибера в хладилника ги мия и преди консумация отново. Така си спестявам да прибера някой в лошо състояние и си внушавам, че хладилника е по-чист.

# 19
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Какво пък им е на бананите, тъй и тъй смените темата вече?
Трябват му около 10 000 банана за да стигне нивото от снимката, която си прави.
Ти или черпиш информация от зората на радиологията, или просто тролиш.

Панорамна дентална снимка през 2019 не дава повече радиация от връзка банани.
Единичен зъб = 2 банана.

Много ви е страх от невидимите лъчения.

# 20
  • Мнения: 13 287
А измислили ли са начин да лекуват зъби без снимка. Аз така съм разбирала за проблем преди да почне да ме боли зъб. А когато боли вече е доста по -трудно за лекуване от всяка гледна точка.
Преживявам я радиацията от зъбните снимки.

# 21
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
А измислили ли са начин да лекуват зъби без снимка. Аз така съм разбирала за проблем преди да почне да ме боли зъб. А когато боли вече е доста по -трудно за лекуване от всяка гледна точка.
Преживявам я радиацията от зъбните снимки.
Парадоксалното е, че когато те заболи накрая все пак ти правят снимка, за да определят причината за болката, но тогава проблемът вече е в съвсем друга фаза и ти излиза през носа спестената радиация, която всъщност не е по висока от нормалната дневна доза без да летиш, или ядеш банани.

Абе изобщо параноя + наивност = абсурдни смехории.

# 22
  • Мнения: 833
Zemonti, говориш за неща, които ме объркват. Твърде хубаво е това, което казваш, за да приема, че е истина. Не, че не искам да повярвам, не ме разбирай погрешно... Преди 10 години ми се наложи да направя аборт, въпреки, че бебето беше много желано, именно заради облъчване с радиация. Бяха ми направили снимка на гръден кош, без да знам, че съм бременна. Подозираха бронхопневмония, каквато всъщност и се оказа. След няколко дни цикълът ми закъсня, но докторите бяха единодушни, че трябва да махна детето. Радиацията, според тях била толкова голяма, все едно съм пуснала на ембриона атомна бомба. Не даваха шансове да се пръкне нормално, но дори и да се било родило на пръв поглед здраво, най-късно до две години щяло да развие рак и съответно да умре. Доводите им бяха, че обричам на нещастие и мъка семейството си. Какво мислиш по въпроса? Какво се е променило оттогава насетне в тази област?

# 23
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Радиацията, според тях била толкова голяма, все едно съм пуснала на ембриона атомна бомба.
Няколко десетилетия след катастрофата в Чернобил се разбра колко малко всъщност знаем за влиянието на радиацията върху телата ни.

Повечето от работниците по времето на катастрофата в Чернобил доживяват до старост, освен загиналите от взрива, както и пожарникарите, които са били изложени на ДИРЕКТНО лъчение с часове над разпарчетосания реактор.

По времето на ядрените опити в Невада в началото на миналия век, жителите на северната част на Лас Вегас са излизали да наблюдават взривовете и ядрената гъба в далечината.

Във Фукушима загинаха двама работници, УДАВЕНИ от вълната на цунамито.

Центърът на Хирошима, където е бил нюкнат:



Последна редакция: ср, 06 мар 2019, 20:07 от zemonti

# 24
  • Мнения: 30 802
Да, и затова индианските племена в Невада имат в пъти по-голяма заболеваемост от рак на щитовидната жлеза и рак на гърдата.

Пак ще припомня аналогията - едно е всеки ден да те замерват с малко камъче, друго е веднъж годишно да те замерят с паве - пораженията ще са по-големи.

# 25
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
За това не се оставяй да те замерят с павета и не влизай в разцепен реактор, като чернобилските пожарникари.

Иначе това за невадските индианци в кое жълто списание си го чела? Wink

# 26
  • Мнения: 30 802
В жълтия парцал NY Times. И да не забравяме, че има нет и всеки може сам да си прочете дори самите научни изследвания от базите данни.

# 27
  • Мнения: 3 439
Най-лошото е, че ти се е запечатало в съзнанието и по някакъв начин те е белязало. Запомнила си го и е оставило горчивина. От такива моменти на по-късен етап осъзнати колко ме е боляло и мен сякаш аз съм го направила, защото не мога да проумея как има такива хора Hug

# 28
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
В жълтия парцал NY Times. И да не забравяме, че има нет и всеки може сам да си прочете дори самите научни изследвания от базите данни.
Много обичам някой като постне някаква глупост и после понеже не може да даде КОНКРЕТЕН линк за доказателство ме праща сам да съм ровел да доказвам, че не били компютри, а компоти.

В NY times пише за предположения, естимации и очаквания.

# 29
  • Мнения: 833
В нашия район заболяванията на щитовидната жлеза и в частност рака на щ.ж. са едни от най-честите. Вярно е, че в близост има изоставени уранови мини, води се така или иначе ендемичен, но много хора от по-възрастното местно население си спомнят какви едри домати, краставици и салати са брали и яли точно след взрива в Чернобил. Никой есе тествано не е бил наясно какво се е било случило и всички много са се радвали на добрата реколта. Яли са, Та ушите им са пукали, включително и аз. Последиците са много... Освен щ.ж., и множество други странни медицински състояния. Петнадесетина години по-късно се ражда голямата ми дъщеря. Четиригодишна я диагностицират със стеноза на уретрата. Недоумявах как се е получило. Коментирах с доцентката, ръководеща детската урология в Пирогов, която я оперира (същата лети често да оперира и в Швейцария), как се е стигнало дотам, след като през цялата бременност, а и винаги, съм била от най-здравословно живеещите, грижещи се добре за себе си. Нито съм пушила, пила, спортувала съм и прочие. Обясни, че състоянието е било вродено. Яйцеклетките ми са били увредени именно от тази авария в Чернобил, резултатът е това. За сведение, в деня на операцията, имаше още 40 деца със същата диагноза, които упоявала на конвейр и вкарваха в операционната. Бях потресена от мащабите на тази “нищо и никаква радиация”...

# 30
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Яйцеклетките ми са били увредени именно от тази авария в Чернобил, резултатът е това. За сведение, в деня на операцията, имаше още 40 деца със същата диагноза, които упоявала на конвейр и вкарваха в операционната.
Тъкмо говорехме за "предположения" и...

Кой да очаква пред кабинета на специалист по вътрешна уретротомия (бърза, безкръвна интервенция) да има опашка от 40 чакащи за интервенция?!? Каква изненада?!?

Не, че ти вярвам, че наистина си видяла/броила 40 чакащи за операция в чакалнята, или че лекарката от Пирогов наистина то е казала, че е ИМЕННО от чернобилската радиация.

Мога само да предполагам какво става в главата ти и дали съзнанието ти отказва да приеме много по-просто обяснение защо децата ни не са родени перфектни и че не можем 100% да ги опазим от травми и инфекции, които също биха могли да доведат до това заболяване дори без да разбереш. Помня периода, в който ВСЯКА аномалия се обясняваше с Чернобил.

Човек вижда това, което иска да види.

# 31
  • Мнения: 833
Знаеш ли, в началото ми беше интересно да те чета, твърде странни неща излагаше, провокираше. Но мисля, че Предела на интереса ми дойде рязко и окончателно. Убедих се, че това са брътвежи и фантасмагории в болния ум на човек, сънуващ научна фантастика и въобразяващ си, че всичко е реалност... Едва ли този форум е мястото ти за изява, можеш да пишеш романи, и за теб ще се намери аудитория. Не си патил, Та ти е лабаво около вратО, викат старите баби у нашенско. Все ми е петстотин колко ми вярваш дали в детската урология на Пирогов е имало 40 деца за планова операция. Но да, броих ги, при това лично. А твоята информация нито е от първа ръка, нито пък някога си бил пряко засегнат по въпроса. От такива дървени философи, файда никаква. Всъщност ти си онзи удобният тип, който могат да ползват при следващата ядрена авария, да разяснява на населението, че всичко е супер, животът си върви страхотно, голяма работа, някаква си авария... Щракай си панорамните снимки и се грижи за себе си, но да носиш отговорност за други хора..., едва ли ще разбереш какво е...

# 32
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
...фантасмагории в болния ум на човек, ...но да носиш отговорност за други хора..., едва ли ще разбереш какво е...
Болен ум, а?

Много добре знам какво е да носиш отговорност за други при наличието на 3 деца и двама болни родители (отскоро един). Никога обаче не съм вярвал на обясненията с Чернобил, още повече 30 години по-късно статистиките показаха, че тогава нищо не сме разбирали от радиационно замърсяване.

# 33
  • Мнения: 3 322
Радиацията, според тях била толкова голяма, все едно съм пуснала на ембриона атомна бомба.
Няколко десетилетия след катастрофата в Чернобил се разбра колко малко всъщност знаем за влиянието на радиацията върху телата ни.

Повечето от работниците по времето на катастрофата в Чернобил доживяват до старост, освен загиналите от взрива, както и пожарникарите, които са били изложени на ДИРЕКТНО лъчение с часове над разпарчетосания реактор.

По времето на ядрените опити в Невада в началото на миналия век, жителите на северната част на Лас Вегас са излизали да наблюдават взривовете и ядрената гъба в далечината.

Във Фукушима загинаха двама работници, УДАВЕНИ от вълната на цунамито.

Центърът на Хирошима, където е бил нюкнат:





Като човек, посетил лично Хирошима и музея на ядрената бомба, мога да ти опонирам до безкрай. Отиди, сблъскай се с реалността там, пък тогава пускай такива провокативни постове. Тя и Мария Кюри е смятала, че радиацията е полезна, ама на, умряла от нея!

Ето в линка има снимка на Хирошима скоро след пускането на бомбата:
http://time.com/4346336/atomic-bombs-1945-history/
Тази сграда и досега си стои там, като паметник за поколенията. Да знаят и да помнят!

By the end of 1945, the atomic bombings of Japan had killed an estimated 140,000 people at Hiroshima and 74,000 at Nagasaki, including those who died from radiation poisoning. Often lost in those numbers are the experiences of the survivors, known as hibakusha (literally “atomic bomb-affected people”).

То и холокост не е имало вероятно, нали така? А бе, измислят си хората разни работи! Не ги е срам. Ами да питат Замонито, че той разбира от всичко!

# 34
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Като човек, посетил лично Хирошима и музея на ядрената бомба, мога да ти опонирам до безкрай.
Да ми опонираш до безкрай за какво?!?

Моля не ме пращай да се оправдавам, че радиацията е безвредна като цяло. Атомната бомба е супер ефективно смъртоносно оръжие. Остатъчните ефекти обаче са силно драматизирани (съществуващи, но преувеличени).

BTW Вярвам, че бомбите в Хирошима и Нагасаки са спасили много повече животи, отколкото са затрили.

Общи условия

Активация на акаунт