Странни и ефикасни неща, които правим

  • 42 673
  • 429
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 7 848
А защо от друг геад. Мисля, че е въпрос ма възпитание, когато отивам на гости да подаря нещо на домакините. Не защото нямат, а защото така. Самп със съседката като си ходим/ идва на кафе не си подаряваме, но пък се черпим.

# 346
  • here and now
  • Мнения: 4 231
Едно време  писах "пищови". Не че ги ползвах, но като попрепиша и запомнях нещата.
Колегите много ми се чудиха и се радваха естествено.

# 347
  • София
  • Мнения: 38 518
За учене, особено за текст на чужд език, забялязах, че е ефикасно при мен да го прочета на глас/полуглас.
За гости. Просто нормално ми идва да не чистя веднага нощеска. Но на другия ден се развихрям.

# 348
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Зъбите си мия и флосвам усърдно само вечер.

Сутрин наблягам повече на търкане на езика, венците и небцето, където цяла нощ е съхнала и настоявала слюнката.

# 349
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Ами то така трябва да е, не го намирам за странно. Какво толкова да ги търкаш тези зъби сутринта, след като преди да легнеш си ги измил?

# 350
  • Мнения: X
Незнаех. Аз ги търкам и сутрин и вечер и с кариеса изобщо не се разминавам.
Явно, не правилно.
На вас зъболекарят ви, премахва ли малките кариеси или ги чака да станат големи за да не бил взел повече от нужното? Моя, мен така ме лъже и следващия път ще го помоля или да ги маха, докато са още малки или ще ходя другаде, защото става много, много по-зле. Доволна съм от него иначе, внимателен е(мен ме е страх), не работи скъпо, добър е и много предпочитан, но.. Това не ми се вярва, че е вярно.

# 351
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Всичко се маха веднага. Ходя на почистване и полиране на 6 месеца и тогава ме преглеждат.

# 352
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

На вас зъболекарят ви, премахва ли малките кариеси или ги чака да станат големи за да не бил взел повече от нужното?

и немският и българският зъболекар чакат да станат по-големи.
сега един миниатюрен кариес го следят от 2г. и още не е станал за правене.
мисля, че и мястото е важно, защото и двамата казват, че този мизерен, нерастящ кариес, не създава проблеми, докато една пломба на негово място, близо до венеца, може да ми създаде.

# 353
  • Мнения: 925
За немските зъболекари мога да кажа ,че от 100 има един кадърен.Попаднах на един дето направо е страхотен.Изчисти всякакви малки кариесчета и съм страшно доволна.Толкова хубави и бели зъби не съм имала никога.

# 354
  • Мнения: X
Не разбирам, той ми обясни, че било по-добре да станат с по-голям за да не объркал и да не би да не можел да прецени колко да махне, тоест да ми вземе повече , но кариеса ми става все повече и повече, и след това ще трябяа почти целия зъб да пломбира, което е по-лошо.Според мен е най-добре веднага да ги маха(да ги пломбира) , така ми спестява главоболия и по-голяма част от зъба,по-малко болка и пари. Хм, пък и това са бактерии отиващи и на другите зъби, развалящи и тях. Беше ги позачистил, но при мен всеки месец се въди нов. Може да звучи глупаво и, като голяма глупост, но сякаш, колкото повече ги мия и търкам те повече стават🤷‍♀️. Според мен е заради зъбите ми с кариеса. 🤨Както се движда до 25г ще съм с чене, ако мога да си го позволя при толкова хвърлени пари за сегашното ми положение. Сега, ако ги пестях, може би щях да имам за два предни  импланта,може и повече.🤦‍♀️

# 355
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Просто смени зъболекаря.
Скрит текст:
Моят (също немски) ми беше намерил някакво кариесче в зародиш, тръкна леко и сложи нещо като пломба отгоре - цялата операция за 2 мин. Не съм имала проблеми.

# 356
  • София
  • Мнения: 17 775
"Малките кариеси" понякога не са кариеси, а петна. Не от кафе, не от храна, наистина приличат на кариес. Опитните зъболекари ги разпознават и не ги пипат. Понякога са чувствителни и на студено/топло.
Могат да станат кариес, но могат с години да стоят (по- често срещано). Здрав зъб е.

# 357
  • Мнения: X
Ааа, да, нещо подобно ми обяснява и той. Вярно.Това го бях забравила.

# 358
  • Мнения: 10 818
Имах малка черна точка на зъба и като тръгна да зачиства се оказа, че целия зъб е изгнил вътре, даже нервите махна. Това в България. Просто зъболекаря трябва наистина да е добър, че да прецени до колко е сериозно положението. В този случай зъболекарката остана шокирана, че под малката черна точка се крие кратер...

# 359
  • Мнения: X
Да споделя за нещо което отскоро правя. Понеже за пет години така и не научих града си, започнах да си водя записки - пр. като попадна на ул. Красна Поляна следя за забележителност/ близък бул./учреждение/ сграда и т.н. и си отбелязвам писмено - улицата е до еди си къде, а наблизо има спирка на.....
Не мога да се ориентирам по карти и това е единственият начин да науча града Sad

Последна редакция: чт, 07 мар 2019, 16:37 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт