Странни и ефикасни неща, които правим

  • 42 719
  • 429
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 13 449
Simple Smile Частта със Старбъкс ще  я пропусна, 2-3 пъти съм взимала пътьом кафе, че е до работата ми доста е гадничко и винаги съм се чудело за какво влизат хората вътре, докато не ме светнаха. Сега разбирам, че е и духовно изживяване.

# 331
  • here and now
  • Мнения: 4 333
Това за чистенето, когато някой пътува ме подсети за една случка, която ми разказа приятелка. И тя таква суеверна. Имали гости (не особено приятни за нея) и като си тръгнали, се позамислила, пък решила все пак да изчисти. В крайна сметка не и били близки и ѝ било все тая.. Обаче не щеш ли до час се върнали. Повредила им се колата.
Не сме се чували отдавна, но все си мисля, че точно това суеверие стриктно си го спазва.

# 332
  • Мнения: 3 812
Аз пък никога не слагам прибори, чаши или чинии докато не дойдат гостите. ММ ми е разправял как се били събрали преди години в негов приятел и си наливали ракия и решили да налеят в още една чаша за друг приятел, който пътувал натам. Налели, но приятелят никога не пристигнал. Катастрофирал по пътя и починал на място....
Sad

# 333
  • Мнения: 10 447
Случаят за чистенето ме подсети за случка от студентските години. С нетърпение чаках родителите ми да тръгнат на почивка, за да остана малко сама и да поканя гаджето си. Съответно в момента, в който най-сетне отлепиха започнах едно чистене - няма да се излагам, я! Тогава нямаше мобилни телефони, вечерта гадже, о кей, сутринта се мотаем из къщи и по едно време звъни телефона и майка ми ми съобщава, че са закъсали с колата насред път, спали някъде на хотел по пътя. Само успях да промълвя: "Ама нали няма да се връщате ..."

# 334
  • Мнения: X
То затова е модерно сега да се подари нещо, като ти дойдат на гости. Срамота е да не се чисти след гости. Но когато се подари подарък, остава следа след гостите.
Иначе за мен това си е оправдание за мързел Kissing Heart

# 335
  • София
  • Мнения: 12 374
То затова е модерно сега да се подари нещо, като ти дойдат на гости. Срамота е да не се чисти след гости. Но когато се подари подарък, остава следа след гостите.
Иначе за мен това си е оправдание за мързел Kissing Heart
Не знаех за следата, за първи път чувам. Майка ми ме е научила никога да не ходя на гости с празни ръце и ми е навик винаги да взема нещо. Дори ако отскоча до приятелка за по едно бързо кафе, нося нещо - шоколад или бисквити.

# 336
  • Мнения: 925
Здравейте.Чета ви с интерес и ме накарате да се замисля за моите странности.Винаги нося ластик на дясната ръка още от дете и аз не знам защо,но понякога върши работа за косата.Пия кафето си с бучка лед и всички ми се чудят но много ми харесва.Когато се редя на опашка или трябва да чакам някъде очертавам с очи плочките,картините,вратите и всичко което ми попадне пред погледа .И последната странност за която се сещам в момента е ,че съм вманиачена  на тема миене на ръце.Мия се по стотици пъти на ден и внимавам какво докосвам,а здрависването ми е сложен проблем.Добре че се омъжих за турчин та да не си подавам ръката 😀😀 е това е от мен

# 337
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 540
Много сте ми интересни с това съзерцаване. Аз съм толкова вгълбена. Ако не си зяпам в телефона, гледан нанякъде, без да виждам. Когато гледам някого, имам "тунелен поглед" - другите ги няма. Мога да отида на гости и после да не мога да кажа какъв цвят са били стените. Мои приятелки ще опишат интериора с подробности, вкл. къде имало паяжинка. Като бях в университета правихме едно такова упражнение - за съзерцаване - примерно назовете нещата, които ви заобикалят, пет черни неща, ей такива. Ей, като насилие ми беше, зорлян измъкване "навън". Професорът настояваше точно аз да го правя, защото ми е трудно.

Друга моя странност е, че когато слушам нещо, трябва да правя друго, за да го запомня. В училище постоянно рисувах и учителите мислеха, че съм разеяна. В началото се пробваха да "ме спипат" и бяха изумени колко внимателно слушам. Оттогава ме оставиха да си рисувам. Сега още не мога да гледам в екрана, като "гледам" новини - само на някой репортаж хвърлям по едно око да видя картината. А, да - в университета учех така - гаждето ми трябваше да ми чете лекциите, аз да редя пасианс примерно. Вадех добри оценки.

Това за непочистването след гости съм от малкото, които не го знаеха. Обаче винаги нося нещо, когато отивам на гости. Това е традиция от старите, гладни времена - не отиваш с празни ръце, защото може да са гладни. А те те канят да ядеш, защото ти може да си гладен.

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 00:10 от OnDiNe_

# 338
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Мия се по стотици пъти на ден и внимавам какво докосвам,а здрависването ми е сложен проблем.
От дерматолог знам, че повечето готвачи, чистачи и подобни професии дето много се мият ръцете имат тежки кожни проблеми.

# 339
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 724
За непочистването след гости и аз не бях чувала и не знаех.
Не мога да се концентрирам на музика- за да мисля, смятам, работя или уча ми трябва тишина. Всеки звук ме разсейва.

# 340
  • Мнения: 4 303
За непочистването след гости при свекърва ми беше само да не се мете. Иначе всичко се прибираше и измиваше.
Аз пък полудявам на тишина. Първата ми работа в къщи да пусна телевизора, където и да е. Не го гледам, но трябва да работи.
На село обаче, като запеят едни птички рано сутрин и ме побъркват. Отдавна вече не оставаме да спим там заради тази моя странност. Като ми каже някой, там е хубаво, птичките пеят, ами отивай, чакат те!

# 341
  • Мнения: 925
Мия се по стотици пъти на ден и внимавам какво докосвам,а здрависването ми е сложен проблем.
От дерматолог знам, че повечето готвачи, чистачи и подобни професии дето много се мият ръцете имат тежки кожни проблеми.
И моите ръце много се изсушиха и даже мазането с крем не помага,защото не го търпя повече от две минути.Постоянно ме сърбят заради сухата кожа.

# 342
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Да уточня, че чистя след гостите Simple Smile Оставям само чаршафите по леглата. Останалото веднага се оправя. Имаме две бани и това значително улеснява гнусливата ми същност. Та, ползваната от тях баня веднага бива залята обилно с Доместос.
Никога не се бях замисляла от къде съм го взела това. Досега.
Всеки луд с номера си Simple Smile

# 343
  • Мнения: X
Не е ефикасно, ама е странно.
Имам много тетрадки  и всяка нова до 2 дни остава с 2 листа🤦‍♀️. Започвам да пиша и дори и една чертичка, точка да объркам, листа го късам.
ММ знае вече и внимава да не ме бутне нещо 🤗, но и да не ме бутне пак го късам. Просто, ако не го направя "перфектно" листа е за в камината 🤣.
Химикала без да е умишлено го стискам така, че ръката ме заболява,ужасно е, защото до няколко секунди ръката вече ме боли и желанието ми да пиша се изпарява,а щом не е дописано листа се хврЪГа🤣. Иначе много обичам да си пиша нещо в тетрадка, но бързо оставам без да имам къде.
Ако уча нещо, примерно език, всичко от  учебника го преписвам на тетрадка, иначе пък не ми влиза в главата, ако не го препиша, да не обяснявам кога свършвам с урок 1 - АЗБУКА. Няколко седмици преписвам едно и също, поне го научавам така(понякога) 😂

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 11:14 от Анонимен

# 344
  • Мнения: X
То затова е модерно сега да се подари нещо, като ти дойдат на гости. Срамота е да не се чисти след гости. Но когато се подари подарък, остава следа след гостите.
Иначе за мен това си е оправдание за мързел Kissing Heart
т.е. когато идва гост от друг град, той носи подаръче за домакините. Не е задължително да се носи за ядене.   

Общи условия

Активация на акаунт