Как да се разделя с бащата на детето ми, живеем в чужбина

  • 2 754
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,с бащата на детето ми не се разбираме от години. При всеки опит за раздяла ме е манипулирал и заплашвал сега вече е нетърпимо. Искам да спася себе си и детето си от тази среда. При всеки опит за раздяла ме заплашва,че ще я отнеме,че ще ме изгони от вкъщи и ще извади ограничителна заповед. Той е този който има проблем с психиката,дори в момента се лекува изглежда безуспешно. От детето не се интересува като грижи единствено ходи на работа, през свободното време е или с приятели или е болен или уморен и така е от години като сега обвинява че детето му пречи да спи и да си почива.Живеем в чужбина интересува ме след като имам пълномощно мога ли да замина за България и там да задействам ограничителна заповед и дело и да се отърва от този човек? Не искам да рискувам и да губя детето си.

Последна редакция: ср, 20 мар 2024, 18:44 от bubanka

# 1
  • Мнения: 31 695
Едва ли предвид, че се лекува ще има съд да му присъди детето.
Обикновено за да стане, трябва много да сте се провинила като родител.
Защо не потърсите адвокат да се консултирате.
И ако имате пълномощно, просто си съберете багажа и бягайте.

# 2
  • Мнения: 403
Заплашва ли ви и тормози ли ви психически и физически?
В това отношение може би в чужбина ще намерите повече закрила.
В България все още много хора смятат, че това са си семейни неща и никой не трябва да се бърка.
Иначе ако си го решила можеш да се прибереш с детето в България. Може и тук да действаш. Хубаво е обаче да имаш свидетели, които ще потвърдят, че е имало тормоз.
И внимавай много, бъди умна и го направи така, че да не стават засечки.

# 3
  • Мнения: 1 760
Аз бих си събрала нещата и когато го няма бих заминала за България. Купете си билети, скрийте ги и действайте.

# 4
  • Melmak
  • Мнения: 2 990
Ако така си тръгне, да не я обвини, че отвлича детето?

# 5
  • Мнения: 5
Тормози ме от самото начало на връзката ни от страх за живота ми а вече и за този на детето ми ме е страх и не знам към кого и къде да се обърна. Бих се радвала да намеря и адвокат тук който да ми помогне ще си заплатя необходимото. Живеем сами далеч от роднините аз се грижа за детето от самото и раждане той винаги е уморен когато се наложи да свърши нещо спрямо нас. Заплашва, че ще ме изкара луда и ще ми вземе детето имал силни хора в държавата ни. При последния опит да се разделим нормално ми обясни че аз мога да си тръгна а той ще се грижи за нея. Допълвам че ми е посягал физически и сексуално пред нея.

# 6
  • Мнения: 31 695
Тормозил в още от началото?????
И вие защо не се си тръгнали тогава???
Ами и сте спали с него и сте му родили дете.
ЖДНБ.

# 7
  • Мнения: 25 615
Аз не вярвам да получиш адекватен съвет тук, при положение че даже не уточняваш в коя чужбинеция живееш. Намери си тамошен адвокат, слушай го и с двете уши какво точно ти обяснява и действай.
Успех!

# 8
  • Мнения: 3 323
Консултирай се с тамошен адвокат.

# 9
  • Мнения: 264
Къде в чужбина живеете ? Ако искате ми пишете на лично съобщение.
Обърнете съм към адвокат щом ви тормози психически….

# 10
  • Мнения: 403
Тормози ме от самото начало на връзката ни от страх за живота ми а вече и за този на детето ми ме е страх и не знам към кого и къде да се обърна. Бих се радвала да намеря и адвокат тук който да ми помогне ще си заплатя необходимото. Живеем сами далеч от роднините аз се грижа за детето от самото и раждане той винаги е уморен когато се наложи да свърши нещо спрямо нас. Заплашва, че ще ме изкара луда и ще ми вземе детето имал силни хора в държавата ни. При последния опит да се разделим нормално ми обясни че аз мога да си тръгна а той ще се грижи за нея. Допълвам че ми е посягал физически и сексуално пред нея.


Напълни една чанта само  с най-важното и документи и с детето отивай в полицията. Ще ти дадат служебен адвокат, социален работник и ще те настанят в защитено жилище.
Но се подготви много добре, виждам, че си изтощена. Но трябва да видят, че се грижиш безупречно за детето си.
Разказваш всичко - ако се сещаш по дати, ако имаш снимки на телефона на синини и т.н. показваш. Разказваш, че си тормозена по всякакъв начин и то пред детето ( няма значение възрастта на детето) - това е най-силната аларма, че тормозът се случва пред детето. Обясни, че се страхуваш за живота си и този на детето, че си заплашвана и т.н.
Няма да ви върнат обратно при него.

Не каза коя държава, но мисля, че която и да е, в България шансовете ти са по-малки.

# 11
  • Мнения: 298
Тормози ме от самото начало на връзката ни от страх за живота ми а вече и за този на детето ми ме е страх и не знам към кого и къде да се обърна. Бих се радвала да намеря и адвокат тук който да ми помогне ще си заплатя необходимото. Живеем сами далеч от роднините аз се грижа за детето от самото и раждане той винаги е уморен когато се наложи да свърши нещо спрямо нас. Заплашва, че ще ме изкара луда и ще ми вземе детето имал силни хора в държавата ни. При последния опит да се разделим нормално ми обясни че аз мога да си тръгна а той ще се грижи за нея. Допълвам че ми е посягал физически и сексуално пред нея.

В Италия ли сте?
Предполагам от ника..

Говорите ли езика?

# 12
  • Мнения: 5
В ОК живея, искам да заведа дело в България защото там са ми и близките покрай мен а тук съм сама. Бъдеще заедно нямаме,просто исках да разбера дали някой знае дали мога да си тръгна с пълномощното без да излиза,че отвличам детето си. Изпратила съм иначе запитване към адвокат просто чакам отговор...

# 13
  • Мнения: 6 564
Щом имаш пълномощно, можеш да тръгнеш с детето. Детето български гражданин ли е? Ако е бг гражданин, няма нужда от пълномощно за връщане в родината, само за излизане. Аз бих веднага си събрала малко багаж и детето и се прибирам. Няма как майка да "отвлече" собственото си дете. Може да се прибирате временно на гости при баби и дядовци, кой знае? Действай бързо преди да се е усетил. Дали не ти следи кореспонденцията? Изтрий си темата тук за всеки случай, купувай билети и се прибирайте.

# 14
  • Мнения: 298
В ОК живея, искам да заведа дело в България защото там са ми и близките покрай мен а тук съм сама. Бъдеще заедно нямаме,просто исках да разбера дали някой знае дали мога да си тръгна с пълномощното без да излиза,че отвличам детето си. Изпратила съм иначе запитване към адвокат просто чакам отговор...

За там не знам законите.
Възможно е да има разлика и между местните закони и тези в европейските
страни.
Най-добре е да питате в българското посолство там. Те са наясно за документите за пътуване.

В крайна сметка посолствата имат и тази функция да помагат с информация на своите граждани, когато са с какъвто и да е проблем.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт