Странни и ефикасни неща, които правим

  • 42 638
  • 429
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 523
OnDiNe_, за мое съжаление и огромен късмет за съединителя на колата, не тръгвам от трета, но имам една приятелка, която пред очите ми го направи на нейната кола. Така и не разбрах как, но успя. Joy В моята като се качиш единствено можеш да бъдеш сигурна, че радиото ще е на трета станция, а степента на звук ще е 6. Joy

Zigizagi, в офиса се старая да си поприкривам малко странносите, въпреки че постоянно бликат отнякъде, но така или иначе работя в по-криейтив сфера и странностите ми минават за артистични. Joy Виж, обаче още се чудят кой постоянно бута градусите на климатика ама още не са обърнали внимание, че винаги са настроени на число кратно на 3. Предполагам като я открият тази зависимост ще се сетят и кой е злосторника. Smiley Въпреки че вече мина доста време от моето признание все още не могат да ми простят и да свикнат, че не обичам пица. За нашия отдел е задължително поръчването на няколко фамилни пици при всеки успех или награда, та затова им е особено тежко. Казаха обаче, че втори човек в отдела нехаресващ това така вкусно за тях тесто няма да допуснат и оттогава къде на майтап, къде наистина подпитват всички кандидати за работа при нас дали обичат пица и коя им е любимата. Joy

# 421
  • София
  • Мнения: 6 029
При мен пък звукът трябва да е на нечетно число, за предпочитане 13 Simple Smile. Монк обича четните числа, аз нечетните. Аз и двете ми.деца сме родени на нечетни.дати. Е, не по мой избор. Simple Smile
И аз си смятам хапките, така че.всичко да ми.свърши точно.😁

# 422
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Как си смятате хапките? Какво имате предвид?

# 423
  • Мнения: 9 776
Как си смятате хапките? Какво имате предвид?

Един пример: ям салата + пържола. Дори салатата да е от два компонента - домат и краставица, парченцата са рапределени точно, за да има за всяка хапка домат+краставица+пържола. До последно. Разбирам ги момичетата. И аз съм така.
Не разбрах защо започна да ми излиза тази тема. Рових къде съм писала, не открих, макар да имам някакъв спомен за едни щори.

# 424
  • Мнения: 11 545
Хапките си не броя, но глътките вода, които изпивам - да. Неизкоренен навик от времето, когато тренирах гимнастика и ходихме на водопой под строй на летните лагери, а треньорките ни брояха глътките. Confused

# 425
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз пък все си оставям нещо недоядено, недопито, недовършено. Забелязах напоследък, че даже и да мога да изпипам нещо перфектно, нарочно оставям малък недостатък.

# 426
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Това с "недовършеното" и "недоизпипаното" го прилагам като успешна тактика в работата: Примерно, ако в един проект оставя явни, елементарни 1-2 грешки, всички се струпват да правят забележки, аз ги приемам и не се ровят да дават предложения и да ми обърнат концепцията на проекта с главата надолу, примерно.

# 427
  • Мнения: 10 604
Никол, ти си гений! Открадвам ти стратегията веднага! Hug

# 428
  • Мнения: 7 913
Потвърждавам, стратегията работи. Когато правя предложение за някаква промяна в работата ни, винаги оставям някой очебиен неизпипан детайл или някоя част с отворен край. Всички го виждат и се втурват да го коригират, за да станат нещата идеални, и приемат проекта присърце, започват да се борят за него, защото са дали своя принос и вече усещат идеята като своя. Ако представиш перфектно изпипано предложение, колегите вероятно ще се подразнят "баси, защо аз не се сетих по-рано" и ще бъдат контра.

# 429
  • Мнения: 4 303
По повод горния пост се сетих как един майстор работил при колега и оставил едно малко недовършено детайлче с цел да го извикат пак. Познавам майстора и го попитах защо го е направил, не го е видял ли и той ми обясни, че било трик техен. После като го извикат да си дооправи "грешката" получавал и други работи.
Да, ама не. Повече не го повикаха.

Последна редакция: нд, 14 юни 2020, 07:56 от vasq_5

Общи условия

Активация на акаунт