Странни и ефикасни неща, които правим

  • 42 670
  • 429
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 10 210
Едно време имаше проблем с наличностите в магазините. И аз помня в шкафовете на баба ми 20 пакета брашно, 10 бутилки олио, 10 пакета захар, 10 пакета сол и т.н. - помагах й при инвентаризациите и брояхме заедно. Laughing Абсурд да си причиня това към ден днешен. Да не би да съм в Брекзит - те се запасявали хората, така писаха. Stuck Out Tongue

# 391
  • Мнения: X
Скрит текст:
От основните продукти - брашно, захар, олио, ориз, макаронени изделия и кисело мляко винаги купувам в големи количества. Особено брашно, захар и олио, тях ги купуваме по 10 наведнъж. От дете помня, че майка ми като останеше само с 2 бутилки олио в килера, отиваше да купи един стек, та и аз така съм по отношение на тези продукти. Даже кисело мляко купуваме по цяла касетка от 12 броя, защото много вървят у дома. Имам и доволно количество консерви. Така, на практика, не е възможно да останем без никаква храна у дома, дори да настъпи някакво свръхизвънредно събитие като бедствено положение заради метеоролигичните условия или война Simple Smile)) Поне за едни мекици винаги ще има продукти.  Понякога сме решавали да спрем да купуваме докато не свърши всичко, но не мога да устоя на изкушението...
Обичам изобилието!
И аз така бях....   Smiley  докато се стигна до момента, когато това "изобилие" толкова нарасна, че заплашваше да ме затрупа.
Ние живеем в центъра на Пв....веднъж се шегувахме, че дори в къщи да няма и троха храна, няма шанс да умрем от глад.Първо, човешкото тяло може да изкара без никаква храна поне 2-3 седмици.И второ, само да изляза от входната врата и да стъпя на улицата, храната е "под носа ми", навсякъде.Под нас има пицария, до нея ресторант, после кафене със храна.От другата страна, пак кафене с био закуски и сокове, срещу нас 2 кафенета, пак с храна и една сладкарница.И това точно пред входната ни врата.....
В 21 век е доста трудно човек да остане без храна.

# 392
  • Мнения: 30 802
Да де, ама аз съм с малки деца, които все още се учат да се хранят като хората и трябва да имам сега на момента много неща заредени и да имаме избор. Не просто някаква храна, а точно това, което се иска в момента.

Иначе в кухнята следвам съвета на един готвач за няколко базови неща, които винаги трябва да има - сол и пипер, соев сос, лук, лимон и още нещо беше. Ако ги има тия неща, винаги може да приготвиш храна. Но тези са базови. Не говоря за запасяване, а да има избор и разнообразие какво ще се яде.

# 393
  • Мнения: 6 669
Базовите неща за мене са продукти, а тези изброените са подправки повечето.

# 394
  • Мнения: X
Естествено, че всеки ще пазарува и оптимизира кухнята си, както му е удобно и пасва на ежедневието му. Аз пиша кое работи при мен...

# 395
  • Мнения: 24 347
Не знаех, че все още има хора, които се презапасяват. 30години демокрация, но мисленето и навиците са си същите

# 396
  • Мнения: 13 284
Не мисля, че става въпрос за презапасяване, каквото правят в момента англичаните. Продукти с голяма трайност и често ползване е нормално да има повече вкъщи. Не всеки има желание преди да почне да готви да прави преглед на продуктите и постоянно да тича до магазина.

# 397
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нищо странно няма нито в единия, нито в другия вид пазаруване. Не разбирам какво толкова му обсъждате вече н-та поредна страница.

# 398
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 473
Аз съм противник на трупането. Обичам да ми е просторно пред очите, няколко неща в хладилника, по няколко в шкафовете. И пак не мога да го постигна напълно. Имам време и възможност да пазарувам всеки ден - суперът и пазарът са до нас, а ако нямах, щях да поръчвам по Интернет пресни продукти. Иначе във фризера все има по нещо, както и ресторанти колкото искаш. Изпитвам трудности за деня да реша какво да се яде, какво остава да се организирам за седмица, че и да напазарувам. Единственото, което не трябва да свършва, е кафето. И портокалите.

Направо ми се изправя косата от препълнени хладилници, шкафове, чекмеджета. Но и пак всичко зависи от пространството, с което разполагаш - едни и същи неща могат да изглеждат много или малко според размера на кухнята / гардероба /броя шкафове и тн.

# 399
  • Мнения: 4 808
ММ все ме пита как в предното жилище побирах всичко в две кухненски шкафчета, а сега, при наличието на голяма кухня с много шкафове, все не ми стига мястото.

# 400
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Не са запасявам, но имам винаги по една бутилка олио и зехтин в аванс, и пакет брашно. Консерви купувам рядко, обикновено ако има на промоция взимам 2-3, да има. Замразени зеленчуци също винаги имам. И паста. Ориз, леща и т.н. зърнени като свършат купувам. Месо се купува охладено максимум за две готвения. Зеленчуци и плодове на 2-3 дена. Голям пазар правим евентуално веднъж или два пъти месечно. Другите неща се купуват периодично като притрябват. До нас има и магазин, и плод зеленчук, и заведение за хранене, от глад няма да умрем.

# 401
  • Мнения: 383
Аз купувам нещо като е на промоция,също винаги гледам да имам захар,брашно..няколко базови неща.
Аз пък не обичам да има недоизядена манджа и да се готви друга.Ако има повече от 2 сготвени неща трето има след като се изядат първите две. Понякога е само 1 опция. А не 5-6 кутиики,чинии и тенджери с готвено да ми се застояват.

# 402
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ооо, готвенето. Готвя малки количества, максимум 2 пъти да се яде. И рядко правя повече от едно ястие. Най-често супа и нещо мръвесто на фурна или салата и второ. Уикендите правя палачинки и/или мъфини, но бързо се изяждат. Като цяло много мразя да дояждам, но и да хвърлям храна не обичам, макар че ми се случва често. Затова готвя малки количества и обикновено непосредствено преди да се яде. Понякога поръчвам готова храна или ходим на заведение. Претоплен ориз и картофи не ям, просто не са ми вкусни. Обикновено набързо ядем салата и паста или омлет. Прясното си е прясно. Винаги съм изпадала в ступор от готвене цяла неделя за седмицата и замразяване, за да има домашна храна през седмицата. Ами не е моя начин.

# 403
  • Мнения: 10 379
И аз престанах да запасявам. Обстоятелствата се променят, няма смисъл да се държат огромни количества продукти у дома. Гледам да има редовно сирене, кашкавал, яйца, масло, захар, брашно, олио. Понякога използвам 1 кг брашно за една седмица, понякога ми стига за половин година. Как мога да предвидя 10 кг за колко ще ми стигнат?Сега поне тези неща ги има по магазините, не е нужно запасяване. Но ако имаш голямо семейство, както и къде да ги складираш - няма лошо, това ти облекчава ежедневието. Също гледам да нямам много храна в хладилника, за да не я изхвърлям, когато и мине срока на годност. Вчера правих прочистване - изхвърлих 3 бири, 2 бутилки вино пълни наполовина, 1 кисело мляко неотворено, 1 яйце с минал срок , половин бурканче майонеза и две супи на прах с изтекъл срок преди 3 години.

# 404
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
О, да, това е много странно. Супер интересно ми е как си разчиствате. С интерес ще следя за още подробности.

Общи условия

Активация на акаунт