Странни и ефикасни неща, които правим

  • 42 621
  • 429
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: X
Не мога да тренирам като нормалните хора  😁
За това гледам как се правят упражненията, разтягам се, усилвам си музиката на макс (за жалост скоро ще имаме съседи, дано са диви и да не им е проблем😁)
И играя 😇Бих казала, че тренирам само ръцете, ама... Така тренирам аз. Иначе не мога. Верно не е правилно сигурно, но.. все е нещо.
Така и чистя,подреждам, иначе без музика 🤔 едвам се надигам.🎶
Хм,  можела съм да уча с музика.
Много странно, че така успявам да се концентрирам + да се забавлявам.
Много музикална съм била, само да можех и да пея🤷‍♀️😇

Последна редакция: пт, 08 фев 2019, 09:43 от Анонимен

# 361
  • Sofia
  • Мнения: 26 335
Аз не мога да не измия месото...не било редно,но така съм свикнала..

# 362
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Особенно месото! Него не го пропускам!

# 363
  • Мнения: X
Опитвала съм да си почистя пресите, сешоарите по всякакъв начин, впрочем никога, ама никога не си чистете пресите с тел-остават без покритие!
Та днес, направих откритието на века(за себе си) 😁
Medix за кухня, пръскаш на една гъба и минаваш преса ли, сешоар ли и стават като нови, после минах със сух парцал, после напоен с вода и пак изсуших - като нови стават.

Аа, да допълня.. повечето ми джаджи са на Елеком, препоръчвам ги с две ръце и четири крака! 😁

# 364
  • Мнения: 1 212
Да споделя и аз някои от ежедневните си "странности" Grinning

- когато вадя дрехите от сушилнята ги
сгъвам и поставям в коша за пране, след това само ги разделям на купчинки (мои, на ММ и на детето) и към гардеробите. Но понякога си поседявят в коша като един - два дена, докато пусна нова пералня и трябва да го освободя или докато намеря време да ги прибера.
- не гладя, нямам ютия. Ако някой път се наложи някоя риза за официален повод взимам назаем ютията на свеки. Но това е веднъж-дваж в годината.
- когато мия съдове, първо ги сапунисвам (водата е спряна) , а след това плакна.
- винаги си мия косата два пъти с шампоан (един след друг). Някъде бях чела, че така било правилно, защото събраната мръсотия или стилизанти не се измивали хубаво само от един път.
- също докато се къпя спирам водата докато си сапунисвам косата и тялото.

Е това се сещам за сега Wink

Последна редакция: пн, 11 мар 2019, 22:29 от maggie22

# 365
  • Мнения: 7 006
Аз не мога да не измия месото...не било редно,но така съм свикнала..

Разбира се,че ще го миеш,знаеш ли го месаря къде се е пипал когато го е транжирал месото..
Аз после го подсушавам с кърпа.

Не разбирам, той ми обясни, че било по-добре да станат с по-голям за да не объркал и да не би да не можел да прецени колко да махне, тоест да ми вземе повече , но кариеса ми става все повече и повече, и след това ще трябяа почти целия зъб да пломбира, което е по-лошо.Според мен е най-добре веднага да ги маха(да ги пломбира) , така ми спестява главоболия и по-голяма част от зъба,по-малко болка и пари. Хм, пък и това са бактерии отиващи и на другите зъби, развалящи и тях. Беше ги позачистил, но при мен всеки месец се въди нов. Може да звучи глупаво и, като голяма глупост, но сякаш, колкото повече ги мия и търкам те повече стават🤷‍♀️. Според мен е заради зъбите ми с кариеса. 🤨Както се движда до 25г ще съм с чене, ако мога да си го позволя при толкова хвърлени пари за сегашното ми положение. Сега, ако ги пестях, може би щях да имам за два предни  импланта,може и повече.🤦‍♀️

Как ти е ПН -то?
За да предотвратяваш разпространението на бактерии(и нови кариеси),ползвай колоидно сребро за жабурене(и пиене разбира се)
Сутрин и вечер след измиване - 5 мин жабурене със сребърна вода,после 5 мин.със зехтин или кокосово масло.

# 366
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не мога да не измия месото...не било редно,но така съм свикнала..

Разбира се,че ще го миеш,знаеш ли го месаря къде се е пипал когато го е транжирал месото..
...
А хлебарят? Той не се ли пипа? Или и хляба миеш?

# 367
  • Мнения: 7 006
Аз не мога да не измия месото...не било редно,но така съм свикнала..

Разбира се,че ще го миеш,знаеш ли го месаря къде се е пипал когато го е транжирал месото..
...
А хлебарят? Той не се ли пипа? Или и хляба миеш?

Не ям купен хляб.Гнус ме е.

# 368
  • Мнения: 11 892
Сирене?Кашкавал?Мляко?И те се пипат

Аз единствено не ям готови консерви, просто защото съм работила в консервен комбинат като ученичка и студентка, оттогава се погнусих много.Единствено лютеницата и консервираните домати нямаха досег с ръцете на работещите, такива неща си купувам, иначе мръсотия и гадинки разни, колкото искаш.

Много години са минали, може и производството да е подобрено и механизирано, но заради спомените си, не мога да се пречупя да си купя консервирани неща, особено нарязани- тях направо ги метяха от пода.

# 369
  • Мнения: 7 006
Мляко - само в сладкиши.
Сирене и кашкавал ям,предимно домашни.Не ме е гнус от ръцете на родата.
На детето иначе купувам от магазини към мандри.
П.п.Млякото как го пипат с ръце?
Бъркат вътре по изискване на технологията или..?

# 370
  • София
  • Мнения: 12 374
Боже, колко много си усложняват живота някои хора..за първи път чувам някой да го е гнус да пипне хляб в магазин.

У дома мием само месото преди да го приберем в хладилника. Иначе зеленчуци и плодове - прибираме директно и мием преди употреба. Неам нерви да мия всичко по два пъти. А авокадото? То дори не е узряло при покупка, после го дебна дни наред докато уври за ядене. Стои навън, в купа.

# 371
  • Мнения: 7 006
Е то в живота винаги има първи път..
А виждала ли си в големите вериги,клошар как опипва питките от топлата витрина?

От дете съм много гнуслива,но това никога не ми е създавало каквито и да било неудобства или усложнения.
Напротив.

# 372
  • София
  • Мнения: 38 423
Аз вече не купувам питки. Не че ме е гнус, просто пълнея от тях.
Авокадо купувам само зряло.
Предпочитам да купувам пакетирани неща, вместо от витрината. Понякога просто не ми се чака.

# 373
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз хляб не ям в БГ, но ММ и детето обичат и си купуват.
Странно май не е, но е ефикасно - ако имате котки, вместо да изхвърляте кашоните и кутиите, им ги оставяйте за игра. Присетих се преди малко, дойде ни кучешката храна от сайта, и оставихме кашона на двете ни котки на пода в хола. В момента тече луд купон. Като го поизносят, ще замине в кофата. Гледам, че и куч се включи във веселбата.

# 374
  • Мнения: 7 897
Сложих два цъфнали зюмбюла в спалнята. Откакто са там, спя по-добре и сънищата ми са по-приятни, макар миризмата им да е доста силна.

Общи условия

Активация на акаунт