Пазарът на недвижими имоти-какво се случва реално? - 35

  • 41 459
  • 811
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 5 639
Ма няма. Ти да видиш на кортовете на Маринела какво ще цъфне.

# 316
  • Мнения: 19 485
Тюх да му се не види! Слаби продажби значи! Тоест намаляха любителите на този лайфстайл, дето го рекламираха така широко, включително и ти.....Що не пуснат една промоцийка там нещо за прокуратурата, ще имат нужда.

# 317
  • София
  • Мнения: 5 960
Движението по Черни връх, особено частта към околовръстното и сега пъпли. В района има два средноголеми супермаркета. Този на пазара Черни връх не го броя, че беше бая мизерен преди, сега не знам как е. Ако работиш на Цариградско шосе или в Бизнес парка метрото не върши работа, защото трябва да слезеш до центъра и после на обратно. Всеки ще предпочете с кола по околовръстното. Освен там, в Лозенец се строи и на още няколко места. От пръв поглед се виждат блокът на бул. Джеймс Баучер срещу Физическия факултети и още един много скъпарски зад ФМИ и Физическия. Единственият път към центъра от Драгалевци е пак от там. А Драгалевци също се разраства!
Преди години работих на ул. Кап. Тодор Ночев. Познавам уличките. Още тогава се смеехме, че така е застроено, че спокойно може да накараш съседката да ти наглежда супата на котлона да не кипне докато излезеш до магазина  Laughing
А, да, Богатица също е фул! За да излезеш от Джеймс Баучер към Богатица или Черни връх си без предимство. Сега се случва да отлежават, като пуснат луксозното ЕПК въобще не мога да го мисля този район. Това не са просто 100 автомобила в повече. Като сложим бусчета за училища и детски градини, обслужващи дейности и гостуващи коли и не искам да мисля какво ще стане в района. Аз всъщност не знаех, че това е сграда на Артекс. Миналият уикенд минахме от там и тогава му казах на мъжа ми, че никога няма да живея в такъв блок, на това място и за толкова пари ( просто бях сигурна, че ще е скъпо, защото в Лозенец вече всичко е скъпо, независимо кой строи).
Жал ми е за хората, които си дават парите, за да живеят на това място.

Последна редакция: пт, 22 мар 2019, 23:23 от Жълто Цвете

# 318
  • Мнения: X
Тюх да му се не види! Слаби продажби значи! Тоест намаляха любителите на този лайфстайл, дето го рекламираха така широко, включително и ти.....Що не пуснат една промоцийка там нещо за прокуратурата, ще имат нужда.
За България 1 500 000 евро са изключително сериозна сума. Нормално е да няма много желаещи. Да не говорим, че на най-хубавите етажи апартаментите гонят 2 000 000 евро.

# 319
  • Мнения: X
Тия са луди. За 2 милиона евро ще си построя лукс къща на три етажа в Бистрица. И въобще няма да им се бутам по етажите, нагъчкана в енергийно защитения им бетонен небостъргач. Като сложим и опасността от земетресения в София, дали ще ми се иска да се забия на 30-ти етаж в сграда със съмнителна противоземетръсна защита?
Защото новите сгради се строят по незнайни правила и норми.

# 320
  • Мнения: X
Тия са луди. За 2 милиона евро ще си построя лукс къща на три етажа в Бистрица. И въобще няма да им се бутам по етажите, нагъчкана в енергийно защитения им бетонен небостъргач. Като сложим и опасността от земетресения в София, дали ще ми се иска да се забия на 30-ти етаж в сграда със съмнителна противоземетръсна защита?
Защото новите сгради се строят по незнайни правила и норми.

Определено не съм им адвокат, но тази сграда наистина се прави по най-добрите световни практики. Проектирана е от специализирана в проектирането на небостъргачи чуждестранна фирма и материалите, с които се строи са наистина супер.

# 321
  • Мнения: X
Определено не съм им адвокат
Да, да.
По каквито и извънземни стандарти да е строено, нито един апартамент там не струва 2 млн. евро. За тези пари ще си взема нещо в Париж, 17 арондисман, а не в забутана София, ако ще златно покритие да има блока им.

# 322
  • Мнения: X
Определено не съм им адвокат
Да, да.
По каквито и извънземни стандарти да е строено, нито един апартамент там не струва 2 млн. евро. За тези пари ще си взема нещо в Париж, 17 арондисман, а не в забутана София, ако ще златно покритие да има блока им.

Цени не коментирам. Явно на всички им е скъпо, щом няма добри продажби. П.П. За Париж няма смисъл да се коментира. Там беше супер преди. Сега негрите и арабите бавно го превземат. Скоро там ще е доста неприятно. Както и в Лондон.

# 323
  • Мнения: 19 485
Мен също ме засяга презастрояването в района, тъй като се налага понякога да минавам от там, а и родителите ми живеят там. Каквито и "контразакони" /каквото и да значи това/ ще приемат от тук нататък, Артекс си издигнаха тоя шиш на най-високото място в Лозенец и това е. Надявам се назрелият скандал около вип персони във властта да им укроти малко апетитите за небостъргачи в гъсто населени и непригодени инфраструктурно места. Дано не позная, но очаквам някой като тях да лапне златния парцел на гара Пионер. Ако вече не е.

# 324
  • Мнения: 40 926
За България 1 500 000 евро са изключително сериозна сума. Нормално е да няма много желаещи. Да не говорим, че на най-хубавите етажи апартаментите гонят 2 000 000 евро.

Именно. Богати хора има, обаче:
- Някои не смятат, че да можеш да платиш толкова е достатъчно основание да го направиш, ако не смяташ, че си струва.
- Други пък не искат да бият на очи, че могат да платят толкова, макар да са с легални доходи.
- Трети съвсем не искат да бият на очи, защото не могат да докажат откъде ги имат.

И накрая тези, които хем имат законно тези пари, хем им се дават, не искат да купуват, ако не им харесва всичко, а въпросната сграда е далеч от идеална.


Защото новите сгради се строят по незнайни правила и норми.


А, това абсолютно не е вярно. По незнайни норми се е проектирало преди. Сега, от няколко години насам, нормите са много сериозни и съвсем знайни, съобразени със земетръсното ниво на София. Вече дали някой проектира едно, а после изпънява друго, може да се дискутира. Обаче нормите са си бетон Mr. Green

# 325
  • София
  • Мнения: 4 192
Колко пък пари пък да имат хората, дори и от "Хай Лайфа". Познавам такива и смея да твърдя че не са по-добре финансово от масовата средна класа. А средната класа не може да си позволи седемцифрена сума за жилище. Могат не повече от 4-5 к човека в цялата страна, а не вярвам и 1% от тях да се набутат в ЕПК-то

# 326
  • Мнения: 3 021
Малко дълъг материал за "Артекс", но в него пише, че теренът на гара "Пионер", е закупен от тях. Има информация и за други техни строежи, както и за "известна"  помощ  от страна на който трябва и за каквото трябва...

https://www.dnevnik.bg/politika/2019/03/23/3408477_mejdu_fasadit … liat_na_luksozni/

# 327
  • София
  • Мнения: 14 687
Тъкмо и аз това щях да пиша, в Скайскраперсити коментираха, че терена на гара Пионер е техен. В темата за диамантите. Имало е за много работи да се отблагодаряват.https://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=4218

 

# 328
  • Мнения: 1 712
Относно теренът на бившата гара пионер:
"Изданието допълва, че междувременно имотът е продаден от частен съдебен изпълнител заради задължения на "Металокерамика" на "Артекс", или конкретно на дружество на Весела и Пламен Мирянови за 873 хил. лв."
Малеее тия цели 450 к евро за този терен, после така ще влезнат като себестойност в РЗП, тежко, тежко... Grinning

# 329
  • Мнения: 19 485
Ами ето какво става реално като си много лаком. Ама е късно вече

https://www.vesti.bg/bulgaria/cecka-cacheva-podava-ostavka-6093476

Общи условия

Активация на акаунт