Пазарът на недвижими имоти-какво се случва реално? - 35

  • 41 513
  • 811
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 9 702
Ехехе този в Яворов да му имам луксозното обзавеждане. Тези хора наистина ли си вярват? Нормално е обзаведен, не е дупка, ама чак пък луксозно. Лично за мен дневната е много малка - кухненското боксче е много тясно, а снимките с дивана са разтегляни - горната рамка на прозореца е като дъга Simple Smile Едва ли това му е проблемът, че седи де.

Едитвам се, май самата стена си е извита.

# 781
  • София
  • Мнения: 4 192
Гугъл, да. Много готина и позитивна, ама я изгонихме  Tired
Попеа, по-голямата част от жените изобщо не им пука за кухнята, особено ако не гледат деца. А затова колко светлина трябва да има в кухнята е много субективно. Дори при СС кухнята е предвиждана от по-тъмната северна страна, докато холът е правен от южната или източната според ориентацията. Точно защото се предполага, че в кухнята се прекарват много по-малко човекочасове, отколкото в хола. А при сегашното модерно общество да не говорим колко се готви...

# 782
  • Мнения: 677
Стига с тези тъмни ъгли. Има си осветление. На който му е тъмно, да си светне. И не, няма значение дали е естевена светлина или изкуствена.
Ако чакате докато готвите да си съберете здравословното количество слънчева светлина, значи имате друг проблем.

# 783
  • Мнения: 9 153
Има много хябави сгради ново строителство, особено общите части, което си е плюс. Но пък има и такива (а те са повече), които след 3-4 години са по-зле от старите блокове и дори на малко етажи (малко собственици), изглеждат ужасно спрямо някои високи ЕПК,ПК и т.н.
Лично аз (не мога да си позволя де, но ако мога в последствие) бих избрала блок, където знам наоколо какво има и ще има (т.е е застроено), да видя блока реален и как се поддържа. С две думи май старо строителство. Плюс са подобренията или нещо, което е майсторски направено и ми харесва. Другото при възможност ще си направя по мой вкус. Бяхме се включили в ново строителство преди много години. Не се получи, но имах пряка възможност да гледам как се строи. Лоши материали, строители наемани от Родопите (кой може, кой се учи), краде се масово и спеестява. Единият собственик искаше тапети помня и се чудеха кой и как да ги лепи, че не знаеха и можеха. Полях едно цвете и то преля малко, съответно отдолу потече под дюшеме и т.н, стана петно на долния етаж на тавана. Бяхме се нанесли и  чакахме акт 16, но за друг блок се бяхме включили. Понеже бяхме платили на 100 процента , се пренесохме там да чакаме в този апартамент, който беше на строителя. Та...мога книга да напиша за онези времена и как се строеше без да съм майстор.
Този апартамент в Яворов е хубав, но там има и доста стари блокове в окаян общ вид. На предпоследен етаж е, а аз такъв няма да взема съм се зарекла никога. Възможно е и асансьор да няма не прочетох добре, разгледах повече снимките и цената видях. Иначе ми харесва, като разпределение. Но и всяко нещо може да стане приятно и уютно, ако имаш пари и знаеш как (по твой вкус) Старите сгради са с по-високи тавани, повече въздух сякаш имат повечето. Най-важното е, че знаеш и виждаш какво е. Толкова съм се наплашила от новото , че колкото и да ми харесва със свито сърце бих се включила, а може и да не доживея от стрес построяването.
Колкото до здравината на сградите , абсолютно съм убедена (за себе си), че старото е по-качествено и здраво. Просто се следяха нещата. Тръби и други неща се сменят,другото обаче не. Но всеки си решава, важни са парите дето имаме и да можем за тях да вземем най-доброто за нас и семейството ни.
Иначе може да си мечтаем, мечтаем.... не разбирам защо спорите за ненужни неща. Важното е да се помогне за дадени пари , какво може да се вземе и къде. Някой нещо, ако е видял, гледал или знае, все е помощ или нещо разбрал за нещо си относно имотния пазар. Няма смисъл да спорим, кой какво има. Щом си го е купил и му е харесало да си го ползва със здраве, вкусовете ни не са еднакви, а и възможностите.

# 784
  • София
  • Мнения: 6 015
Нашата холо -кухня има два прозореца, тип френски с врата и даже с излаз. Един до кухненския бокс и трапезарната маса. Другия е в другия край до ниската мебел. Та има и такива, не е да няма. В сграда НС.

# 785
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Стига с тези тъмни ъгли. Има си осветление. На който му е тъмно, да си светне. И не, няма значение дали е естевена светлина или изкуствена.
Ако чакате докато готвите да си съберете здравословното количество слънчева светлина, значи имате друг проблем.
Искаш ли пак да опиташ да го напишеш като се постараеш да коментираш само себе си или имаш друг проблем?
Какво стига и на кого му стига не го определяш ти! Има значение светлината и има значение каква е! Ако не го разбираш - имаш от оня другия проблем!

# 786
  • Мнения: 677
Стига с тези тъмни ъгли. Има си осветление. На който му е тъмно, да си светне. И не, няма значение дали е естевена светлина или изкуствена.
Ако чакате докато готвите да си съберете здравословното количество слънчева светлина, значи имате друг проблем.
Искаш ли пак да опиташ да го напишеш като се постараеш да коментираш само себе си или имаш друг проблем?
Какво стига и на кого му стига не го определяш ти! Има значение светлината! Ако не го разбираш - имаш от оня другия пробелем!
Аз проблеми нямам, не ме мисли. През деня ми е светло в кухнята, вечерта си пускам осветлението. И двете са Ок. Има много други по-важни характеристики на един имот, от това колко ти пече слънцето по мивката.

100 мнения се спори за това коя кухня е светла и коя “тъмна дупка”.

# 787
  • Мнения: 9 153
Относно новото строителство да кажа, че преди това пък си бяхме харесали и искахме да платим един апартамент в Лозенец. Да, ама трябвало чрез адвокат. Схеми , чертежи, кафенца и т.н,каза ни съседите, свободните апартаменти.Ходихме няколко пъти да уговорим и на какво държим за допълнителните неща. Всичко точно, стискаме ръцете, дава ни схемата на апартамента, записва ни, капарото не било важно, а половина цена със заверката, записа ни данни , всичко и т.н. Но бяха цените тогава в лева, доларът не беше така търсен. Стана бума и ние чакаме на левове.Дойде времето за изповядване уж пред нотариус с всички включили се на определения етап строителство (това след 2 месеца някъде, след договорката, блокът беше на груб строеж) и не се обажда никой. Ние периодично ходим да гледаме докъде е строежа и един ден гледам някакъв познат външно мъж да се катери на моя етаж - груб строеж, дори още не издигнат последния етаж съвсем. Отиваме при строителя , разправяхме се с този, бил негов апартамента. Ние, ако искаме имало по-малък, но вече в долари. И що не се обади да каже, че променя условията... Мъжът, който видях се оказа актьор, наскоро участва в Черешката на тортата. Посрещна ги в същия апартамент. Ми толкова тясно ми се видя и едно нищо просто. А голо при строежа беше един широк хол с кухня бокс и трапезария в едно. То направо все едно няма въздух за дишане, а не беше претрупано с мебели. Та ..едно е да гледаш голо и строящо се по чертеж още пък по-зле, друго е да се види и да си мериш и изобщо прецениш. Да не говорим, че и външно тази сграда вече е стара и захабена, та... вярно минаха 20 години, но пак не е престаряло строителство това и вече е по-зле от този, където сега живея, той пък на 32 вече стар.

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 22:21 от fanfanito

# 788
  • Мнения: 677
Това, което описваш, за мен ме е ново строителство. Има огромна разлика между строителството сега и пред 20 години.

А относно качеството на строителството, сега е по-добро от преди 20, 30 години.

# 789
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Скрит текст:
Стига с тези тъмни ъгли. Има си осветление. На който му е тъмно, да си светне. И не, няма значение дали е естевена светлина или изкуствена.
Ако чакате докато готвите да си съберете здравословното количество слънчева светлина, значи имате друг проблем.
Искаш ли пак да опиташ да го напишеш като се постараеш да коментираш само себе си или имаш друг проблем?
Какво стига и на кого му стига не го определяш ти! Има значение светлината! Ако не го разбираш - имаш от оня другия пробелем!
Аз проблеми нямам, не ме мисли. През деня ми е светло в кухнята, вечерта си пускам осветлението. И двете са Ок. Има много други по-важни характеристики на един имот, от това колко ти пече слънцето по мивката.

100 мнения се спори за това коя кухня е светла и коя “тъмна дупка”.

Ок. Извинявай!

# 790
  • Мнения: 41 398
Това, което описваш, за мен ме е ново строителство. Има огромна разлика между строителството сега и пред 20 години.

А относно качеството на строителството, сега е по-добро от преди 20, 30 години.

И аз съм на това мнение. От няколко години насам има нови земетръсни норми, нови норми за термична ефективност,  да не говорим за новите материали - изолации, мазилки, дограми, тухли...

# 791
  • Мнения: 9 153
 R-dna, права си, че е различно. По-зле е, както всичко в държавата. Да не мислиш, че имат контрол. Всичко е бутане на пари. Е за блока на ЦЦ не говоря. Там е точно. Ама ние не сме от тях.
А иначе за светлината на холо-кухните предлагам да си отидете на гости и измерите светлинния поток)) Така...докато пиете кафенцето)) Не се дразнете за глупости.
ПП. Какви земетръсни норми? Доказано е от специалисти, че панелките са най-устойчиви дори, ама панелки не искам и аз. А иначе си права, че има нови, поне след земетресението в Румъния (къде точно беше не помня) Тогава точно , ама няколко години се строяха блоковете железни направо,независимо от строителството. После пак през просото. А сега и просо май няма. Казвам го, защото баща ми беше строител в онези времена. Ако търсите здраво , купувайте някъде 1980 година строени сгради и предадени. Но до 1984-5г. Мое мнение, не ви ангажирам.

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 22:34 от fanfanito

# 792
  • Мнения: 677
R-dna, права си, че е различно. По-зле е, както всичко в държавата. Да не мислиш, че имат контрол. Всичко е бутане на пари. Е за блока на ЦЦ не говоря. Там е точно. Ама ние не сме от тях.
А иначе за светлината на холо-кухните предлагам да си отидете на гости и измерите светлинния поток)) Така...докато пиете кафенцето)) Не се дразнете за глупости.
Напротив, по-добре е сега. Контрол има повече отколкото при строежите през миналия век. И изисквания има повече.

# 793
  • Мнения: X
Продължавам, защото ТИ тенденциозно продължаваш развивайки тезите, че било добре да е светло там, където човек обитава. Като че ли някой оспорва това Shocked Но ако ти обитаваш основно кухнята - тогава съм съгласна, че от твоя гледна точка светъл бокс е жизнено необходим. Просто аз не обитавам това помещение за повече от два часа даже и когато готвя, а и това ми се случва 2-3 пъти на седмица, и затова за мен не е никакъв компромис тъмният бокс. И уж се разбрахме, ама продължаваш да чоплиш newsm78
Та за да спрем да спамим темата може ли най-смирено да ти се извиня, за това че имам тъмен бокс? Да си посипя главата с пепел и да призная, че в моята тъмна дупка се придвижвам или бял бастун, или с начелник за спелеология и никога повече няма дума да обелвам в темата, защото след срама да имам  тъмен бокс не заслужавам да ми се чува думата? Сега добре ли е?

Впрочем даже в онзи суперски апартамент, който покза Нико, боксът пак е в тъмния ъгъл и няма прозорец насред плота и шкафовете. Какъв ли компромис ще е някой да го купи Mr. Green

А опитите за язвителни нападки по отношение на хранителните ми навици изобщо няма да коментирам, защото ние всъщност не ядем, а пасем трева по градинките.
Не се занимавай с попея. Както вече съм казвал още преди да започна да пиша във форума прочетох темите за имоти доста години назад. Много съм се смял на писанията й. А иначе апартамента, който постнах е от Златен век и там всичко е с прозорци до земята.

# 794
  • Мнения: 9 153
 R-dna, как установи, че има повече контрол ми е интересно? Видяла ли си конрольорите, гледала ли си какво правят и как приемат един акт 14 примерно? При строежа бетона и там желязото, свръзките кой ги гледа или ще ги чоплят да проверяват после? Какви са майсторите, които работят, имат ли опит, какъв и къде, кой ги контролира и как, какво е количеството съотношението на материалите и неща дето аз не им разбирам, но знам, че няма хора да следят това.
Прост пример за храните, има контрол да, но какво ядем? А това е видимо и много лесно за проверка спрямо една сграда.
Да, има разлика голяма в строителството. Кольо Фичето неук майстор не му паднал ни един мост и сграда, ама днешните ... Все по-зле ще става, точно заради контрола и опита на майсторите. Всички взимат евтина ръка, знаеш ли къде живеят тези хора, мога да ти пиша с часове. Не защото тогава било така, сега също е така, че и по-зле. Но всеки си решава. Мен новото би ме привлякло,, ако ми харесва мястото, етажа, гледката и най-вече имам парите и ми е изгодно. Иначе предпочитам старото , по-простата причина, че съм отдавна на принципа да видя и пипна. Не, че не ме лъжат и мен и много знам и съм супер с нещата. Това да уцелиш с удобно жилище и да си доволен си е шанс. Все има нещо, но важното е това на което държим най-много да го има. Аз искам гледка и малко съседи около мен. Да съм последен етаж и възможно североизток, най-добре югоизток изложение да имам две. Не ме интересува тъмна-светла кухня толкова. Искам и тераса да имам. Това за жилище за старини, както НС писа за нейното. Но аз искам друго, това ми е важно пък на мен и двете сме прави, защото си имаме свои съображения.

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 22:50 от fanfanito

Общи условия

Активация на акаунт