Пазарът на недвижими имоти-какво се случва реално? - 35

  • 41 473
  • 811
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: X
R-dna, как установи, че има повече контрол ми е интересно? Видяла ли си конрольорите, гледала ли си какво правят
Нищо никой не е установил. Само твърдения. И евентуално ще ти цитират антиземетръсните норми.
По същия начин беше и с изложенията. Забранени са изцяло северни или север и североизток. Но такива реално се строят и предлагат.
Тоест, нормите са прекрасни, но дали се спазват стриктно никой не може да знае.

# 796
  • Мнения: 677
Къде ги забраняват северните изложения?

А относно контрола - имена и адреси на контролиращите ли искате?

# 797
  • Мнения: 41 019
Интересна ми е тази сляпа вяра, че едно време при соца всчико е било "бетон марка" Mr. Green
Според мен най-скапано и безконтролно се е строяло непосредствено след разпадането на соца.

# 798
  • София
  • Мнения: 4 192
Преди всяко саниране се прави обследване на сградата. Резултатите са обществено достъпни. Може да ги прочетете и да видите за какво безхаберие е ставало въпрос пръз социализЪма. И колкото и пъти да се повтори колко по-здрави са сградите оттогава спрямо днешните, това няма да стане истина.
За ЕПК съм съгласна, ама там е друга бира...

# 799
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Нико, като го пусна и щях да питам да не е Цв.Цв, апартамента, но пак близо съм била - значи Артекс : )))
Да, видях че прозорците са до долу - нали има размери показани, за разлика от "чертежи" на други.

# 800
  • Мнения: X
Тука станало много забавно. ЧС и Чиана, са купили добри имоти на хубави цени, а другите в хор се заяждат. Завиждарте ли, мили съфорумки?
Да, ще си скъсам ризата от завист.  Тези, дето не докладват на форумските мами  какво купуват и продават към завистливите ли се причисляват, или трябва НА с личната карта да се постне У форума? За всичките имоти ли?
Ти сама си докладвала нееднократно къде и в какво живееш и какво си купила за инвестиция и старини, за каква сума и т.н. Така че не знам защо пишеш този пост.

Последна редакция: пн, 01 апр 2019, 01:38 от Анонимен

# 801
  • Мнения: 9 127
Аз нищо не искам да знам. Защото и да ми кажат не разбирам и не съм специалист. Това , което бих искала е да има контрол, ама такъв няма. Това съм сигурна. Но всеки си решава. Имената няма проблем да ги знам, те се подписват при приемането на актовете)) Но...това не е гаранция за качеството. Самите специалисти признават, че не могат да дадат обективна оценка на строежа и състоянието на сградата. Трябва да се кърти и гледат определени неща. Това кой го прави? А по време на строежа няма като едно време строителен контрол назначен човек. Строителя си вдига ,прави и после му приемат сградата. Е.. вече как това ...друга тема и изобщо.Че вие не четете и знаете на колко нови строителства са паднали мазилки, тавани, течове, къде това за 2-3 години експоатация. Не ми се влиза в спор. Всеки си преценява. Изразих моето мнение и не ви ангажирам с него, нито споря.
ПП. И аз не се заяждам, а коментирам. Темата е за строителството. Да, точно след разпадането се строеше масово, бързо и с евтини материали, особено в София. После си продължи така с малко лустро по общите части. Да, за ЕПК в момента, поне за мен е най-качествено строителство и то годините дето написах. След това ...пак боза, нищо че още беше соц.

# 802
  • Мнения: 41 019
А по време на строежа няма като едно време строителен контрол назначен човек. Строителя си вдига ,прави и после му приемат сградата. Е.. вече как това ...друга тема и изобщо.Че вие не четете и знаете на колко нови строителства са паднали мазилки, тавани, течове, къде това за 2-3 години експлоатация. Не ми се влиза в спор. Всеки си преценява. Изразих моето мнение и не ви ангажирам с него, нито споря.


Защо мислиш, че няма назначен човек? Има си, описан е в закони и се казва "независим строителен надзор". Сега, колко и дали е чак толкова независим във всички случаи е друга работа, но и едно време е било същото. Да не мислиш, че като е трябвало да се преизпълни планът не са затваряни очи? Е, аз ти гарантирам от лични наблюдения, че са затваряни.
Паднали мазилки, тавани и течове е имало винаги - това са дефекти. Дефекти има и при лимузините на Мерцедес даже Mr. Green Но паднала сграда заради лоша конструкция няма.

# 803
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Всъщност темата е "Пазарът на недвижими имоти-какво се случва реално? " , което не е точно за строителството.

# 804
  • Мнения: 9 127
Всъщност темата е "Пазарът на недвижими имоти-какво се случва реално? " , което не е точно за строителството.


Така е, кухните са пазар, но сградите не са.
ЧС, животът ми мина в местене, продаване и купуване, включване и изключване и т.н. Наеми, глупости, това ми е нещо като карма май. Не искам да споря. Мислех да бъда полезна, но го изтълкувахте обратно. Мисълта ми е за малък бюджет пари, който търси маломерно жилище или семейно дори и да иска нещо сравнително стабилно и здраво, не е придирчив и не търси някакви екстри, не му стигат парите за ново строителство някъде, за МЕН поне е удачен варианта да е ЕПК, между 1980-1985 година най-късно. За тогава знам, ама наистина знам, че блоковете ЕПК са дори презастраховани за земетресения и се е следяло ...Другото вече... просто може пък и да търси някой нещо бюджетно и да иска да се вмести за нещо с по-добро разпределение ,повече площ, да има стая детето, знам ли. Ако гледа жилища , да погледне и такива и да пита за годините. Да не се притеснява. За панелките не знам, може и при тях да е така, но аз знам за ЕПК-тата със сигурност. Това е, а как е сега ...здраве да е. За каквото ми стигнат парите -това ще купя.

# 805
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Кои кухни коментирате, fanfanito?
Тука се коментираха като част от разпределението и какво се предлага на имотния пазар. Кой е казал ,че сградите не са?
Но реално темата не е за стротелни проблеми и болежки. Цитирам ви:
Цитат
ПП. И аз не се заяждам, а коментирам. Темата е за строителството
- понеже написахте ,че темата е за строителство -исках да ви обърна внимание - че не е точно за строителството.
Има разлика между пазар на недвижими имоти и строителство на недвижими имоти.

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 23:42 от BVAR

# 806
  • Мнения: 41 019
Как се строят сгради не е по темата, така е. Обаче как са построени сградите е съвсем по темата, защото от последното зависят и цената, и колко успешна е сделката в дългосрочен план.

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 23:52 от Черна станция

# 807
  • Мнения: 46 526
Моля, пуснете нова тема.

# 808
  • Варна
  • Мнения: 7 505
ЧС, така е , но за да не са нещата от типа "една жена каза" - въведоха Техническите паспорти. Там трябва да има описано състоянието на сградата. Въпросът е ,че се забавиха с тези паспорти за старите сгради и няколко пъти удължаваха срока. Идеята е да не може да си продадеш имота , ако няма Технически паспорт сградата.

Контролът на т.нар. грубо строителство може да сте сигурни ,че е на ниво и никой не прави компромис. Това е до акт 14 на сградата, който тука така коментирахте ,че всичко хубаво се пордавало на този етап. За това строителя носи гаранция от 8 години.
 

# 809
  • Мнения: 1 715
Интересна ми е тази сляпа вяра, че едно време при соца всчико е било "бетон марка" Mr. Green
Според мен най-скапано и безконтролно се е строяло непосредствено след разпадането на соца.

По мое мнение пък тогава все още е имало разбиращи и даващи си зор хора. Истински лошото строителство започва към 2000-та година. Горе долу когато от групировките тамън са натрупали капитали и започват да ги перат в този бранш.

Общи условия

Активация на акаунт