Избор на прахосмукачка- 3

  • 57 699
  • 757
  •   1
Отговори
# 420
  • Варна
  • Мнения: 956
Здравейте,интересува ме акумулаторните метли на керхер може ли да съберат пясък и дребни боклучета от теракот?

Да, много е удобна за почистване на теракот и изобщо гладки повърхности. И батерията издържа доста.

# 421
  • Мнения: 116
Здравейте,интересува ме акумулаторните метли на керхер може ли да съберат пясък и дребни боклучета от теракот?

Да, много е удобна за почистване на теракот и изобщо гладки повърхности. И батерията издържа доста.
Супер,благодаря много!

# 422
  • София
  • Мнения: 580
Здравейте, дами!
Благодаря Ви за споделянето на опита ви с прахосмукачки. Ориентирах се към Дайсън V10 absolutе. Цената в България, обаче ми се вижда доста висока. В този смисъл, моля да ми препоръчате от къде да купя. Flowers Hibiscus

# 423
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравейте, дами!
Благодаря Ви за споделянето на опита ви с прахосмукачки. Ориентирах се към Дайсън V10 absolutе. Цената в България, обаче ми се вижда доста висока. В този смисъл, моля да ми препоръчате от къде да купя. Flowers Hibiscus
Следи сайтовете на Дайсън - немски и английски, също и Амазон - европейските сайтове (.de, .es, .co.uk, .it). За Черния петък обикновено пускат намаление в официалните сайтове на марката, така че можеш да изчакаш и да видиш какви ще са цените тогава. За сайт от чужбина обаче май опцията ти е само доставка до превозвач, не съм сигурна, че се доставя до BG.

# 424
  • Мнения: 3
Здравейте , има ли някой с впечатления от Rovus Victor Vac ? Имам бюджет до 200-250лв и искам да си купя прахосмукачка с воден филтър препоръчайте ми нещо? Старата ми прахосмукачка вдига повече прах отколкото почиства , за това съм се насочил към тези с воден филтър...

# 425
  • Мнения: 745
 Аз бих предпочела Керхер пред   Rovus Victor Vac , https://karcher-borotrade.com/bg/catalog/219.html

# 426
  • Мнения: 3
Благодаря , разгледах ги и съм се спрял на тази https://karcher-borotrade.com/bg/products/607.html - някой който си е купил подобна да каже доволен ли е ? С воден филтър са доста по-скъпи , надявам се този хепа филтър да олавя праха ? Нека някой запознат да сподели впечатления

# 427
  • Мнения: 6 876
Това е по-добре за твоя бюджет от предишната. Старата ти прахосмукачка явно е била доста стара след като е изхвърляла прах. Съвременните прахосмукачки не изхвърлят прах.

# 428
  • Мнения: 11 614
Благодаря , разгледах ги и съм се спрял на тази https://karcher-borotrade.com/bg/products/607.html - някой който си е купил подобна да каже доволен ли е ? С воден филтър са доста по-скъпи , надявам се този хепа филтър да олавя праха ? Нека някой запознат да сподели впечатления
Вижте и тази:
https://www.technopolis.bg/bg/Prahosmukachki-bez-torba/Prahosmuk … C9334-09/p/813676

# 429
  • Мнения: 6 876
Кархера е по-добър. Мултициклонен е, а филипса е моноциклонен и по-лесно ще му се задръстват филтрите.

# 430
  • Мнения: 11 614
Може и да е мултициклон, обаче има доста по-малка мощност.
Относно задръстването на филтрите - не съм съгласна. Аз  съм с Ровента  и не се задръстват.

# 431
  • Мнения: 1 450
Аз ще дам мнение за Филипса, който Petiaivanov е показала.
С такава сме от година и половина, същата с 5 години гаранция.
Ми доволна съм от нея, имаме куче и бебе и прахосмуча понякога по 2 пъти на ден, защото кучинка ръси косми.
Филтри смених наскоро, не защото са се скапали, а защото съм чувала, че на около година е хубаво да се подменят.

# 432
  • Мнения: 3
The_Third - като по - запознат , какво мислиш керхера:  https://karcher-borotrade.com/bg/products/607.html  или Rovus Victor Vac  ? В рекламата казват че има воден филтър + хепа филтър / но може би реално няма да е толкова добра колкото твърдят ?

# 433
  • Мнения: 6 876
Проблема на прахосмукачките с воден филтър е, че искат всеки път да ги пълниш с вода и след това да ги измиваш. Не е кой знае колко трудно, но е досадно да го правиш всеки път когато ти потрябва прахосмукачка. Превъзхождат прахосмукачките с торби, защото винаги смучат с максималната си сила, докато онези се задръстват и спират да смучат с напълването на торбата. Преди около десетина години бяха добра алтернатива на тези с торбите, но след това се появиха циклонните, които са по-практични. Дайсън разви циклонната технология, а след това други производители започнаха и те да вадят свои модели. Този Кархер, който си избрал е копие на Дайсън от преди десетина години. Има 3 степени циклонна филтрация преди въздуха да стигне до предмоторния филтър, а след мотора в колелото се намира ХЕПА филтъра, значи общо имаш 5 степени. Филипса има само един циклон преди предмоторния филтър и съответно степента на филтрация ще е по-малка и повече прах ще отива във филтъра, който ще се задръства по-лесно и по-често ще ти се налага да го переш и сменяш. Иначе ХЕПА филтрите улавят 99,99% от това, което достига до тях и на практика излиза въздух по-чист от въздуха ти в стаята, но ако филтрацията преди това не е добра се задръстват и това ще ти коства пари в последствие. Имам Зелмер с воден филтър и имам Дайсън със същата технология като този Кархер, почти еднакви са като конструкция. На Дайсъна за 8 години филтър не съм сменял и смуче така както смучеше когато го купих.

Може и да е мултициклон, обаче има доста по-малка мощност.
Относно задръстването на филтрите - не съм съгласна. Аз  съм с Ровента  и не се задръстват.
Мощност 700W за Кархер и 750 за Филипс. Относно филтрите:


При мен след няколко месеца работа предмоторния филтър е по-чист.

# 434
  • Мнения: 11 614
Моят филтър (този кръглия дунапренов) го мия веднъж на около 2 месеца и никога не е текла такава кал. Това от клипа сигурно една година не е мито.

Общи условия

Активация на акаунт