Боледуване на децата ни - тема 65

  • 39 555
  • 738
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 35 119
Това, което признах до тук за кашлица е едно- Гранофурин! Има пръскало. За два дни кашлицата намаля осезателно

# 421
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Това, което признах до тук за кашлица е едно- Гранофурин! Има пръскало. За два дни кашлицата намаля осезателно
Може ли да го снимате и качите. Благодаря Ви

# 422
  • Мнения: 35 119
Да. Това е
Скрит текст:

# 423
  • Мнения: 164
Здравейте,възможно ли е ангина без температуа?Детето ми е с ангина и само еднократно вдигна температура 37.5.По небцето ,езика има бели мехурчета като афти,но малко на брой.Лякаря изписа изопринозин и тантум верде.Ако е херп ангина не е ли с температура?

# 424
  • Мнения: 8 265
Здравейте,възможно ли е ангина без температуа?Детето ми е с ангина и само еднократно вдигна температура 37.5.По небцето ,езика има бели мехурчета като афти,но малко на брой.Лякаря изписа изопринозин и тантум верде.Ако е херп ангина не е ли с температура?
Гнойната ангина почти винаги е с температура. Херп ангината е вирусно заболяване и е с изключително специфичен обрив. Кьорав трябва да си та да го сбъркаш. Моя малък син никога не вдига температура при вирусни заболявания. Вдигне ли значи вече е с някоя бактериална история.

# 425
  • Мнения: 35 119
И моя син много ама много рядко вдига температура.

# 426
  • shumen
  • Мнения: 18 069
Моя е карал ангина без Т,а аз така карам бронхити.

# 427
  • Мнения: 1 601
Да. Това е
Скрит текст:

От къде го купихте?

# 428
  • София
  • Мнения: 5 481
Мами,внимавайте ако правите снимка на бял дроб на дете в кардиологичния център на Сити Клиник на околовръстното.
Не мога да ви опиша колко ме изплашиха предпразнично!
На снимката имах коментар ”едностранна пневмония” ,не мога да ви опиша колко се притесних,оказа се,че некадърният рентгенолог хал хабер си нямал как да снима дете!
Първо ръцете му били в неправилна позиция,второ малкият двугодишен разбойник беше помръднал леко,в резултат на което на снимката излиза сянка,която рентгенолога оприличава на пневмония!
Лекарката твърди,че е невъзможно това да не е видяно от рентгенолога (позицията и мръдването),но чисто и просто го е домързяло да повтори снимката.
Детето нямаше проблем с дробовете,а с остър тонзилит,в момента пие втори антибиотик и е добре,но 4 дни вкъщи беше ад под небето!
40 градуса температура,трудно сваляне,на всичкото отгоре получи реакция от аналгина и беше простоооо малък ад!
Сега ще си поседи до края на месеца вкъщи,че имам нужда да си почина психически от болестта му,пък и да укрепне.
Тъкмо приключихме с коластрата,зелената енергия и мастнитв киселини на Аквасорс и се чудех да поръчвам ли пак .... е след този прекаран адски вирус ,мисля че взех решение.Няма смисъл.

# 429
  • Мнения: 35 119
Да. Това е
Скрит текст:

От къде го купихте?
В нашия град го продават в определени аптеки

# 430
  • София
  • Мнения: 11 494
Няма смисъл от толкова много добавки, да.
От яслена възраст всеки септември правя един курс Бронховаксом. Детето не боледува особено, пу пу, но не знам дали е от Бронховаксома или е някакъв късмет. Преди 2 зими дадох и 1 бурканче бъз и веднъж пак преди доста време дадох Имуномикс. Друго не съм давала.

# 431
  • Мнения: 35 119
Вече не знам какво се случва с моето дете. Излекувам го , пускам го на ясла и след 4 дни пак ми е болен. Пуснах секрети и направо съм в ужас. Педиатърката пак изписа антибиотик на база резултатите. Какви бяха тия бактерии...

# 432
  • Мнения: 1 601
Моят син му излолираха също бактерия в грълото,  УНГ каза, че много трудно се изчиства... Не знам, но и на мен ми писна вече, постоятнно някой вкъщи е болен.

# 433
  • Мнения: 35 119
Сега , честно казано, съм ужасна дилема. Да почна ли да давам антибиотика, който изписа педиатърката или не. Чудя се, защото изследванията са правени в събота, с излизат днес. С детето не кашля и няма хрема към момента..да му давам ли антибиотик за 4ти път или не...

# 434
  • Мнения: 1 601
Нямам представа какво е състоянието на детето като цяло, но при нас изписаха само локално антибиотични капки според антибиограмата. Това, защото детето е имало и синузит преди години и доста често секрецията в носа провокира по-сериозни проблеми. Често УНГ считат, че ако няма клиника не е нужно да се дава антибиотик, защото той също мога да навреди като бута имунната система...пак е въпрос, който лекар наблюдаващ пациента си да реши.
Дано е добре детето!

Общи условия

Активация на акаунт