Гръбначно изкривяване и колан

  • 494
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Здравейте,
след доста време изкарано в понасяне на болки стигнах до преглед при невролог.
Лекарката ми хареса, обясняваше много, като цяло останах с добри впечатления, но ми е любопитно има ли някой в същото положение, като моето.
Каза, че имам не малко гръбначно изкривяване /на 30г съм/, от което имам и доста болки. Изписа ми разни лекарства, мазила и един колан. Ето това чудо на техниката - http://www.orthoshop.bg/bg/medical/38/5078
Дали някоя от вас е ползвала такъв, помага ли?
Според нея можем да оправим положението, като трябва да го нося всеки ден за 4-6 часа. Не запомних за какъв период от време.
Ще съм благодарна за всяко мнение Simple Smile
Честит празник!

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 724
Благодаря за темата и пожелавам бързо възстановяване! Ще я следя с интерес и ще се радвам ако и други се включат. Аз имам гръбначно изкривяване, на 29 г съм. При мен се получи от недомислени диети и гладуване, стомаха ми постоянно празен, непрестанно чувство на студ и съответно се привеждах малко по малко... И сама се докарах до това състояние. Според моята лл трябва да ме прегледа специалист, но аз отказвам. Имах колан, предписан от общопрактикуващ лекар който се поставяше на рамената, така че да държи стегнат и изправен гръбначния стълб. Помагаше, но аз избрах неподходящ сезон - лятото, а тези колани запарват.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 900
Аз съм си купила колан за рамената, ама не го нося.
Не можеш да се докараш сама, skk. Някой ти е набил вина, както бях и аз. Това е цялостен процес, в който голяма голя играят наследствеността, костите, мускулите и стъпалата!
Може да се оправи при млади хора.

Общи условия

Активация на акаунт