Кой какво хапва днес? - тема 45

  • 45 391
  • 760
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 1 033
8+++ месеца

З: филийка с пюре от сини сливи, 1/4 авокадо, 10-ина лъжички пюре, които аз само пълнеж, а той сам си ги слагаше в устата.
О: зеленчуково-пуешко кюфте, 2 аспержи
В: нагриза едно кюфте от обяда, 1 аспержа, малко хляб, след което ми ядеше от пресните печени на фурна картофи с копър и чесън.

Плюс около 7-8 кърмения до момента 😀

# 361
  • Мнения: 7 776
Феичке, аспержи как ги предложи? Все дебна за хубави, ама намирам само стари, пък им е сезон, само в Метро не съм проверявала. И браво за лъжичката 🙂

# 362
  • София
  • Мнения: 1 033
Кактусче, от Кауфланд ги взех - на първи поглед имаше само стари, но под кашончето имаше цяло такова с пресни и хубави. Дадох ги печени на фурна с малко зехтин. Правих гарнитура за нас и просто не я посолих, за да мога да му дам. Чудих се дали да ги приготвям на пара или печени на тиган, но ме домързя и ги бутнах във фурната. Снощи даже ме изуми - изяде цели 2 и пишеше за още 🤣

# 363
  • Мнения: 697
Това е тема по-скоро за отчет каквп сме сготвили и предложили на децата. Има една друга, която е за общи въпроси относно захранването. 


Може ли линк към другата тема

# 364
  • Мнения: 6 550
10 мес.
З: кексчета от просо с банан и круша
О: спаначена крем супа със сметана; карфиол на пара
СлЗ: макарони със сирене и масло
В: мисля да предложа пюре от червен боб за ядене с лъжица и салата от настъргани моркови (ще давам за пръв път виличка)

# 365
  • Мнения: 595
Момичета с бебета на 9 и 10м, като казвате ядене с лъжица - храни ли се детето или се маца, а вие храните? Моят 10++ си иска лъжица за него и бърка в купата,за да изстреля каквото загребе нанякъде
Бяхме на гости на баби в друг град 2седмици и се върнахме на бурканчета и по нещо от готвеното
От днес на кухня пак
З- каша, плодово пюре за смучене
О- телешка супа, мляко с грис
Сз- вън, солети гриза
В- зеленчуково меню

# 366
  • Мнения: 7 776
Е в началото е игра,после опити да уцели устата, после по-успешни опити и така.
Може да ядеш пред него с лъжица. Давай му една за игра да си има, за да свикне с нея (извън масата),идеални гризалки са и като свикнат коя част се лапа, после и на масата имитират повече.
Лъжичката трябва да е къса и удобна за захват, водят се лъжици за самостоятелно хранене.

# 367
  • Мнения: 4 660
13 м
З омлет със маслини
О пюрето от кухнята
СЗ десерт от кухнята
В картофена манджа + таратор

Старая се за вечеря да има нещо което може тя да хапва и да се храним заедно.
Много и хареса тараторчето с пресен чесън и копър от градината.

# 368
  • Мнения: 6 550
Мики е на 10 мес., яде с лъжицата доста добре. Цапа, разбира се, но и много голяма част бута в устата. Номерът е да схване как да я поднася към устата без да я завърта. В началото давах храни, които полепват по лъжицата, после предложих по-течни. Вчера с виличката се справи също добре, дадох ситно рендосани моркови с малко лимонов сок и зехтин.
Днес:
З: филийка със сирене и яйце; 1/2 палачинка с кашкавал
Втора З: банан; 1/2 авокадо; след час смукна 2 пауча с плодове
О: кюфтенца от свинско и телешко на фурна; батат на пара; сурово манго
СлЗ: овесени трици с кисело мляко
В: ще излизаме и ще импровизирам

# 369
  • Мнения: 2 988
11месеца
З: филийка намазана с авокадо
О: бяхме навън и яде малко коричка от пицата на батко му с маслини и кашкавал
СЗ: манго
В: спагети карбонара с броколи и кашкавал

# 370
  • Мнения: 16 871
15м.
7ч кърма
7.15 ч филия хляб, парченца кекс, сьомга
11.30 з.фасул
14ч филия хляб
16ч 2.5 банана
19ч юфка с кашкавал и масло
20ч кърма.

# 371
  • София
  • Мнения: 8 645
1г.4м.
З:Гофрета, боровинки, ябълка
О:Супа със свинско месо
СЗ:Солети и грозде
В: Кюфте и картофи на фурна

# 372
  • Мнения: 16 871
15м. Вчера
7ч кърма
7.15 ч. хляб основно с някоя хапка сьомга и кашкавал
10ч. 1 банан
12ч. Хляб
16ч. Банан, хляб, 2 лъж. супа ( свинско със зеленчуци )
19ч. Супа, хляб, сьомга
2бч. Кърма

# 373
  • Мнения: 7 776
12++ м

З: филия пълнозърнест хляб с крема сирене и малко каша манная
О: Бяхме навън - от пицата на мама - пълнозърнесто тънко тесто с домат, топено сирене, моцарела, гъби и лук
СЗ: плодов био пауч - круша (най-добрият, който съм опитвала, баш круша си беше, приятно се изненадах)
В: Ориз с гъби и праз

# 374
  • Мнения: 2 988
11 месеца
З: кърма
О: кюфте и салата
СЗ: ябълка
В: малко пилешко, малко печени зеленчуци и 1 от нашите чушки панирани на сух тиган

Общи условия

Активация на акаунт