Дискова херния - 18

  • 67 457
  • 760
  •   2
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 258
Да, аз съм с протрузия и казаха че може да се прибере ако се движа, сваля поне 10кг и т.н. Обаче както каза и Lemy боли си като херния.. даже в момента съм на инжекции, защото дискомфорта ми върви и към крака. И седалищния нерв си е прищипал. После трябва да намеря добър физиотерапевт..

# 436
  • Мнения: 229
Тоя от ЯМР го писал моето дискова Херния 3.00мм.! После трима неврохирурзи и невролози казаха не е херния а е протрузия гледайки диска от ЯМР! Добре, но никой не казва дали тва се прибира дали мога да го върна в изходно положение, само единия се изпусна и вика или ще стане херния или ще се прибере друг вариант няма! Иначе аз си правя сам Екстензия в къщи, лягам на леглото и си разтягам шията, направих и физиотерапия и ултразвук също и масажи и луга, но за мен това е предимно за нервите. Мен ми е необходимо това да се възстанови за да мога да спортувам активно. Да вдигам тежести и т.н.

# 437
  • Мнения: 295
Имам въпрос при протрузия/херния 3.00мм Ц5/Ц6 туи нещо с времето прибира ли се ? Не вярвам да си остава ей тъй доживот излезнало ?

И аз съм с такива 3 или 4.имам подобрение от траумила, движа се, почти не боли и замайването леко намаля, но се пазя много

# 438
  • Мнения: 229
Имам въпрос при протрузия/херния 3.00мм Ц5/Ц6 туи нещо с времето прибира ли се ? Не вярвам да си остава ей тъй доживот излезнало ?

И аз съм с такива 3 или 4.имам подобрение от траумила, движа се, почти не боли и замайването леко намаля, но се пазя много
В чуждестранните сайтове навсякъде пише че дисковете се възстановявавали сами! В България протрузията/Хернията била доживот!

# 439
  • Мнения: 961
Ами да, имам опъване в кръста, зарафи самата рана, но и ми тежи кръста. Знам, че при много хира не е така. Отчаях се и се притеснявам. Всички ми казват, че ще отмине като се пораздвижа, до няколко дни. Даже през юни имах такава болка и за около четири дни премина. Помня, че ревах като се въртях в леглото от болка, но ми мина! Не знам защо така се отчаях сега. Надявам се всичко да е за добро. Все пак това е моето тяло и щом преди съм имала такава болка и е преминсла и сега също-ще мине!
Опитай се да се движиш по често. Моята операция беше в 13.00 часа, вечерта в 12 часа станах. На другия ден обикалях по коридорите по 5 минути през час. После увеличавах ходенето с по 5-10минути всеки ден. Като ме изписаха имах движение до около 2 часа плюс сядане и после поне 30 минути лежане. За около месец почти нищо не ме болеше.

# 440
  • Мнения: 68
Благодаря, ще опитам. Боли ме да стана от тази рана, но с краката приблем нямам и вървя, но ми причернява. Искам болката да спре...

# 441
  • Мнения: 19 547
Нямате ли контакт с лекаря, нали сте в болница? Визитации, нещо...как ще питате по форумите какво Ви е и кога ще Ви мине? Не Ви ли раздвижват там?

# 442
  • Мнения: 68
Разбира се, че има визитации и ми казват, че всичко е наред и нормално! Нали за това е форума? Задавам въпроси, които ме интересуват, защото много ме е страх!

Ходя по коридорите и слизах и се качвах по стълби. Общувам с няколко човека, които са на мнение, че едва ли не трябва да имам леко придърпване, та за това така се стреснах и задавм въпроси тук.

Последна редакция: чт, 29 авг 2019, 03:06 от AnMary

# 443
  • Мнения: 19 547
Аз се опитвам да Ви обясня, че при всеки е различно, ама много различно, така че не разпитвайте този или онзи кое е нормално, а слушате лекарите на които сте се доверили. Иначе един каже едно, друг друго, и така се притеснявате без нужда.

# 444
  • Мнения: 68
Права сте! Много ме е страх! Сега малко се поуспокоих, пак ми погледнаха раната и казаха, че е супер и ме превързаха. Чакам подобрение с всеки изминал ден! Simple Smile

# 445
  • Мнения: 19 547
От сърце Ви го желая! И истинското успокоение идва след като Вашият лекар е изказал мнение, не някой, който не познава състоянието Ви. Бързо възстановяване.

# 446
  • Мнения: 866
Дискус трябва от другите с многото добавки, и курсовете са през 6 месеца, от раз няма да стане нищо, просто поддържане с тях, дисковата херния няма да се прибере, болките се поуспокояват и да не нараства, при мъжа ми има плюсове и се правят, но не зная дали ги има в България тези с многото съставки. Ние ги имаме от Русия.

# 447
  • Мнения: 68
Благодаря Ви!!!!

# 448
  • Мнения: 11
Имам въпрос за инжекциите Discus compositum. Някой ползвал ли е тях или подобни, Траумил също?
Здравейте, аз си правя Discus compositum n mit kalmia от тези, които се намират по сайтове в България. Доволен съм. Откакто ги ползвам не мога да кажа, че нямам проблеми и болки, но кризите ми преминават много по-леко и бързо. Траумил съм пробвал само крема и съм доволен, сякаш отпуска схванатите мускули, за инжекциите не мога да дам мнение, защото не съм ги ползвал, но фирмата производител е Heel, която произвежда и Дискуса, така че предполагам, че са хубави. Съвета ми, ако пробвате с Discus compositum  да имате постоянство, за да може да видите резултати.

# 449
  • Мнения: 548
Понасят ли ви инжекциите? Аз получавам световъртеж от тях , а май и кръвно вдигам! Резултатът обаче си заслужава. Нямам болки почти 6 месеца!

Общи условия

Активация на акаунт