Дискова херния - 18

  • 66 165
  • 760
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 295
Ellie по горе и аз питам същото за С5/С6  навсякъде по чуждите сайтове пише прибира се но незнам! Съдейки по една протрузия от 2013 мамка му стои си там същата! И аз искам да знам дали се прибира ! Питах хиляда доктори и всички казаха различно едните не, другите да третите да но пак можела да излезе! И аз нз!

Да видях, затова и аз се присъединих към питането. При мен предизвика световъртеж 8 месеца и сега продължава със замайване и сковаване още месеци, общо повече от година. Повече ме интетесува заради това, защото явно някъде нещо притиска и ме замайва яко на моменти. А така вече не издържам. Болката не е силна и не ме притеснява толкова, но това пречи на качеството на живот, като инвалид се чувствам, сривам се психически, а съм само на 36г.

# 496
  • Мнения: 229
Днес бях на ревматолог тук в Италия хмм тук за тях хернията не е нищо кои знае какво щом не е за операция! Плюс това бях при Голямо име !Ходих тук на Остеопат мамка му такова облекчение получавах след всяка процедура общо 5 но повече не трябвало! Тоя така ми въртя главата заедно с хернията и протрузията че си мислих край оттук няма да стана ама уви станах с лекота, но до следващата процедура пак дърво! Тои ме убеждава че ефектът истинския не идвал сега! А как дойдох до Италия не ме питайте Гърба крив назад и вратът напред като Фламинго! За болките да не говорим, сега по бивам, но като питам за Хернията прибира ли се ми ръкомахат тва не е проблем...е ако не е що идвам при вас? При мен излезе гаден шум в дясно ухо и размазан поглед в дясно око и отвратително гадене със стягане в вратът отвреме навреме! Мн се сдухах и депресирах последните 6 месеца просто кошмар! Аз съм на 32  Sad

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 21:31 от Donchev12

# 497
  • Мнения: 295
Днес бях на ревматолог тук в Италия хмм тук за тях хернията не е нищо кои знае какво щом не е за операция! Плюс това бях при Голямо име !Ходих тук на Остеопат мамка му такова облекчение получавах след всяка процедура общо 5 но повече не трябвало! Тоя така ми въртя главата заедно с хернията и протрузията че си мислих край оттук няма да стана ама уви станах с лекота, но до следващата процедура пак дърво! Тои ме убеждава че ефектът истинския не идвал сега! А как дойдох до Италия не ме питайте Гърба крив назад и вратът напред като Фламинго! За болките да не говорим, сега по бивам, но като питам за Хернията прибира ли се ми ръкомахат тва не е проблем...е ако не е що идвам при вас? При мен излезе гаден шум в дясно ухо и размазан поглед в дясно око и отвратително гадене със стягане в вратът отвреме навреме! Мн се сдухах и депресирах последните 6 месеца просто кошмар! Аз съм на 32  Sad

Аз слагах хомеопатични инжекции Траумил и наистина 2 седмици живнах, но се слагат през месец. Сега мисля да пробвам акупунктура докато дойде време пак за тях, че не се издържа. Препоръчват я доста за такова заболяване.
Иначе на мен ми опъва понякога ръката отвътре, като лежа накриво може да ми писне ухото и често ме боли възглавничката на палеца на ръката.

# 498
  • Мнения: 229
Ужасно е и така искам всичко да се оправи. Да се върне в изходно положение а изчетох всичко и навсякъде е различно!

# 499
  • Мнения: 295
Ужасно е и така искам всичко да се оправи. Да се върне в изходно положение а изчетох всичко и навсякъде е различно!
Доколкото аз проучих, става след години, промяна на стойката, упражнения се правят, рехабилитация, акупунктура, балнеолечение и т.н.

# 500
  • Мнения: 229
Как така след години?!? То аз имам протрузия на ТХ11 12 и си стои същата от 2013 Sad . Т.е. май нищо не става... Докато е мн сайтове дори Ютуб показва как диска се прибира и се възстановява. НеЗнам какво да мисля вече.

# 501
  • Мнения: 295
Как така след години?!? То аз имам протрузия на ТХ11 12 и си стои същата от 2013 Sad . Т.е. май нищо не става... Докато е мн сайтове дори Ютуб показва как диска се прибира и се възстановява. НеЗнам какво да мисля вече.
Трябва да променим нещо, но още и аз не знам какво. Аз например почнах да стоя изправена на стол, защото забеляьах, че прегърбя ли се или изкривя ли се и ме замайва повече. Стоя ли изправена ми е по-комфортно. За това помага йогата, но още не смея да я почна пак. Както и никакви масажи и натиск там, категорично противопоказно е. Минералната вода помагала, но трябва да не е възпалено. И това още не съм пробвала. Инжекции като дискус композитум и траумил също четох коментари, че помагат но трябват няколко курса по 10 през месец. Това знам засега.

# 502
  • Мнения: 229
Мен Остеопата ме облекчи, но ми изписа упражнения и каза нон стоп когато мога! Каза да стоя прав винаги и да сменям позицията си! Много ходене и плуване! И тук стана няколко доктори и терапевти ми казаха плуване! И движение плюс бягане ! Дори сега преди лягане пак ще ги правя...

# 503
  • Мнения: 17 407
Бягане, и всякакви елементи от спорт, с моменти на скачане, даже народни танци - не се препоръчват.

# 504
  • Мнения: 295
Бягане, и всякакви елементи от спорт, с моменти на скачане, даже народни танци - не се препоръчват.

И аз така прочетох за бягането. Ходене да, но тичането не.

# 505
  • Мнения: 229
Тука обаче срещам сериозен откат! В България всички доктори ми забраниха бягане, а тук като им казах това което са ми казали за бягането ме гледаха като изстребители! Плюс това аз имам и изменения в торакалните прешлени където в Бг ми казаха край с бягането с тук точно обратното и се чудят как и защо там ми забраняват бягането. Тук не ми дават да вдигам само щанги и тежести! Sad

# 506
  • Мнения: 17 407
Защо не потърсихте обосновка на препоръката им за бягането?

# 507
  • Мнения: 229
Потърсих и ми казаха че не противопоказно по никакъв начин и не само питах ревматолога също и Остеопата и физиотерапевта! Никой не каза че е противопоказно защото аз обожавам да тичам с километри! И за мен това е самоубийство да не мога да бягам! А в България не ми дават, обясних че един вид тръскането на гръбначния стълб ще увреди дисковете и т.н. и ме изгледаха още по тъпо, обясниха ми че колкото повече хранене има на дисковете при добро кръвообращение толкова по добре а всеки спорт е добре дошъл с изключение на вдигане на тежести! Хах НеЗнам в това нещо супер разминаване!

# 508
  • Мнения: 486
По логично ми звучи,бягането да е противопоказано.Тази вибрация едва ли се отразява добре на дисковете.
Иначе нещо странно бях сънувала преди време.Някой ми обясняваше насън,че ако започна да скачам на батут,проблема с врата ще се оправи.Което ми е интересна хрумка и дали изобщо има някаво отношение към гръбначния стълб.
Само не правете като мен,реших да подскачам от земя и определено си сдрусах болния врат и чак лошо ми стана.Та затова съм и против бягането.

# 509
  • Мнения: 17 407
Ами тичайте тогава с километри, и споделете резултата.

Общи условия

Активация на акаунт