Дискова херния - 18

  • 67 224
  • 760
  •   1
Отговори
# 630
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 581
От м.Юни 2018 год. пия куркума, която от началото на септември съм заместила с босвелия.
Освен това направих един курс с Глюкозамин, хондроитин и МСМ и хиалуронова киселина. Сега пия колаген и предстои следващия курс с Глюкозамин.
Направила съм и два курса физиотерапия с Карипазим, а от 02.10. започнах третия.
За сега се чувствам добре. Имам лека пареща болка понякога, която се движи по хода на ишиасния нерв.

# 631
  • Мнения: 19 527
Карипазим и Карипаин едно и също ли е

# 632
  • Мнения: 414
Аз съм пила куркума, глюкозамин, рибено масло, витамини, колаген - без никакъв ефект. Не си хабя парите повече за такива неща - безопасни, но и безполезни.

# 633
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096

Аз пих друго НСПВ (Мелбек) около 4 месеца, 5 дена пия, 10 не, като тези 10 не бяха задължително толкова, просто не пия доколкото мога да издържа, получаваше се между 9 и 12 дена. Взимах и нексиум за защита на стомаха. Спрях когато и болката спря да се връща.
И аз пих Мелбек миналата година /всъщност бяха инжекции/, точно както го описваш. 5 дни го приемам, 10 дни почивам - и от него, и от болката. На 3-тия път спря да ми действа.
Диклак действа по-добре за мен - още след първия прием съм значително по-добре, а след втория все едно никога не ме е боляло.

# 634
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 581
Карипазим и Карипаин едно и също ли е
И в двата препарата активното вещество е папаин, и двата съдържат 350 ПЕ папаин (основна съставка). Бях чела, че карипазим е лекарствен продукт, а карипаин козметичен. Така били регистрирани в Русия, затова в България продавали карипаин. По-лесно се внасяли козметични продукти.
Предлага се и Карипаин плюс, който съдържа 600 ПЕ папаин.
Запазила съм листовките на Карипазима, който съм ползвала. Мога да ги сканирам и да ги приложа по-късно.

# 635
  • Мнения: 414

Аз пих друго НСПВ (Мелбек) около 4 месеца, 5 дена пия, 10 не, като тези 10 не бяха задължително толкова, просто не пия доколкото мога да издържа, получаваше се между 9 и 12 дена. Взимах и нексиум за защита на стомаха. Спрях когато и болката спря да се връща.
И аз пих Мелбек миналата година /всъщност бяха инжекции/, точно както го описваш. 5 дни го приемам, 10 дни почивам - и от него, и от болката. На 3-тия път спря да ми действа.
Диклак действа по-добре за мен - още след първия прием съм значително по-добре, а след втория все едно никога не ме е боляло.
Различните НСПВ действат на различни хора и по различно време. На мен диклак не ми действаше толкова добре, но Мелбека за щастие удържа положението, и то няколко месеца, докато се закрепя.

Моят съвет за консултация с лекар, щом диклак действа, как е най-добре да се приема по-продължително, какво да се взима заедно с него, евентуално и за какво да се внимава. И също така, когато не боли - пак пазене и внимаване, и когато може движение и евентуално подходящи упражнения, без силни натоварвания.

Също, зависи от силата на болката - парацетамол е по-различно лекарство, може да се взима в по-малки дози по-продължително и не прави толкова проблеми със стомаха. Пак консултация с лекар, преди дълъг прием е задължителна.

# 636
  • Мнения: 2 257
Аз да попитам - има ли някой от София, който е ходил при кинезитерапевт Габриела Субашка, да сподели отзиви?
Аз вече втори месец се мъча с болки по хода на седалищния нерв и не мога да стоя права за дълго време. Ходих на масажи ама май по-зле ставам.
Другата седмица отново съм на невролог и на скенер да видя какво се случва с тая протрузия на L5S1.. че с тия болки току виж е станала дискова херния Cry

# 637
  • Мнения: 20 228
За нея чух един отзив, но не зная до колко е основателен, но все пак за сега не ми е в списъка. 😸

Последна редакция: сб, 05 окт 2019, 20:08 от Lemy

# 638
  • Мнения: 863
Босвелия може да се пие постоянно и тя не дразни стомаха. Само почивки по 10 дни на няколко месеца, така ми казаха от билковата аптека, от която си я купувам, когато питах.

# 639
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Босвелия може да се пие постоянно и тя не дразни стомаха. Само почивки по 10 дни на няколко месеца, така ми казаха от билковата аптека, от която си я купувам, когато питах.
Сигурно си писала, но съм пропуснала. Как ти действа?

# 640
  • Мнения: 19 527
И аз имам въпрос към хадзапи - вариш ли я, откъде я взимаш, аз в момента пия една тинктура Босвелия от аптеката - по 60 капки сутрин и вечер, купих си и Ставиксин, като свърша тинктурата ще продължа да видя как ми действа, но смятам дълго да я пия, та питам кой в каква форма я приема и как я приготвя ако е под формата на билки.

# 641
  • Мнения: 863
Купувам си Босвелия на "Биохерба" на капсули, от тяхната аптека, която е на Красно село. Сайта билки.бг е техен https://bilki.bg/bosveliya-400mg-100-kapsuli-bioherba-r.html
Те имат цяла серия билки на капсули и др. неща, които ги правят, продават и насипни билки.
От около 2 месеца ги взимаме у дома, още не мога да кажа нещо повече, но има някакво действие.
Също гимнастика, ходене пеша, въртя и велоергометър вечер, за шията пием чай от източен чинар - от групата на Айдън Мустафов намерих, че помагало при шипове много и от там има някакво въздействие - него го пием от около 4 месеца и няма да го спираме години, стига да има внос от него, чая от чинар ми е много приятен.
Също слушам - намерих си настрои от акад. Ситин - на руски са, за различни здравословни проблеми, има в Ю туб свободно, още ги разучавам - ето настрои за гръбначния стълб за жени, има и за мъже, търси се от ляво, има и на видео, и на аудио, както и на текст, включени са много неща - https://настрои-сытина.рф/zhenschina-pozvonochnik, а ето настроите за мъже - https://настрои-сытина.рф/muzhchina-pozvonochnik
Пускам и звукови честоти, пак от Ю туб за невралгия, за изчистване, за стволови клетки и мн. др., като за основа взех от групата за Звукови честоти във Фейсбук, тя е отворена и може да се чете и без членство в нея - после вече си намерих и честоти на български и на руски писани описанията им, още търся и си заделям в ю туб страницата ми на плейлисти по различни заболявания, което ми трябва.
Намерих и свободни няколко книги на акад. Ситин, ще търся и още, настроите са много нежно написани.
Още - мажа проблемните ми места всеки ден с крем с Босвелия с различни съставки, този крем го взимам от магазините на "Березка", руски е.
Взимам и хомеопатия, която трябва да се взима минимум 6 месеца - 2 неща за стави и 2 за шия, които си ги подбрах от книгите на д-р Атанас Михайлов "Моята практика" в 2 части.

# 642
  • Мнения: 19 527
Благодаря ти за подробния отговор. При билките и хомеопатията си трябва постоянство и търпение.

# 643
  • София
  • Мнения: 9 960
Явно рядко или временно помага, затова не сме говорили. Аз си харесах теорията за миофасциите. Логично ми звучи първо да се започне от там, да последва стягането или отпускането на пренатегнат мускул, и евентуално тогава иглотерапия.


Теория за миофасциите? Може ли повече инфо, понеже мисля да опитам иглотерапия например.

Имате ли фаворит иглотерапевт в София?
Също и кинезитерапевт?

# 644
  • Мнения: 17 413
Иглотерапията не е в разрив с теорията за миофасциите, няма първо-второ. Просто кинезитерапевти и други лечители използват само знанията, които имат, поради липса на достатъчно широк поглед.

Общи условия

Активация на акаунт