Професионални серии за коса - тема 125

  • 54 699
  • 768
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 110
искам да ви питам аз ли не правя нещо както трябва и след какви продукти се използва това понеже или е абсолютен боклук или абсолютен мега боклук Thinking
https://www.zlatnaribka.com/moroccanoil/smooth-za-izglazhdane/iz … ing-lotion-300-ml
изглеждам след него като, че са ми влачили косата 1500км по магистралата и е супер гадна,хвърчаща и твърда

# 346
  • Варна
  • Мнения: 7 702
  gevestra ще иска време и комплексна грижа възстановяването и няма да стане от раз. Олаплекс е добър вариант,но и с него няма да стане от раз. Кокосовото масло също няма да е ОК в момента.
 Вземи един малък еластисайзър на Кингсли най-добре екстрийм и мажи тия пресушени дължини преди всяко миене докато се нормализират. И не за 10мин. Отделяй поне час два,загрявай под шапка за баня. По същия начин процедирай и с маските. вземи и една доза колорплекс от рибата,но задължително първо хидратирай добре.
 
 Аз днес взех Б и М за блондинки на Керастаз  Embarassed. Утре ще ги тествам да видим що за чудо са.

# 347
  • Някъде там
  • Мнения: 4 819
prinzesata
,за скалпа използвам Спрей за растеж на косата CHI Power Plus 104 мл .
Вече е натоварен и е изпратен към мен този шампоан така ,че дано да ми е о.к на косата ми и за скалпа ми Simple Smile 

# 348
  • Мнения: 31 183
искам да ви питам аз ли не правя нещо както трябва и след какви продукти се използва това понеже или е абсолютен боклук или абсолютен мега боклук Thinking
https://www.zlatnaribka.com/moroccanoil/smooth-za-izglazhdane/iz … ing-lotion-300-ml
изглеждам след него като, че са ми влачили косата 1500км по магистралата и е супер гадна,хвърчаща и твърда
Аз съм го ползвала, даже имам още малко. не ми е любим продукт, но ми понасяше добре. Твърдост никаква, хвърчене също, не ми харесваше на мен, че оставя филм по косъма и не се съчетава добре с други финиши, а аз без олиа не мога да суша и поддържам коса.

Тази серия на Марокан ми е казвал Жоро Петков, е за много увредени коси и е много тежка.

Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 14:38 от densi

# 349
  • Мнения: 1 666
Prinzesata
С нетърпение чакам отзивът ви за серията на Керастаз за блондинки, аз се заглеждам по термозащитата.

# 350
  • Мнения: 75
Имам въпрос относно еластисайзера - само в аромата ли е разликата, понеже се чудя този с нар или с кокос да си взема. Ползвала съм екстрийма, но косата ми е тънка с лек цъфтеж.

# 351
  • Мнения: 3 266
Пробвах маската на Лореал Source Essentiele - не съм възхитена, а не беше евтина. И нямам коса с някакви специални нужди.

# 352
  • Мнения: 1 997
 Ще сравня Олаплекс и Колорплекс,
   При Олаплекс няма видим ефект след терапия освен ако косата не е супер зле. Козметичния ефект там идва от Маската,която се нанася за финал на терапията. С времето ефекта обаче е видим. Косата се държи и изглежда все едно никога не е боядисвана. Остава си абсолютно балансирана и не се налага ползването на други хард терапии.
   При Колорплекс козметичния ефект е видим. Косата ми става буквално двойна,плътна,бляскава,жива.....Обожавам финиш балсама и аромата му  Heart Eyes.
  При боядисване и от двете системи съм доволна,но и двете пазят само до някъде. Ако системно се издевателства над косата с блондори и 40-ка оксидант и то не правилно изгорената коса е сигурна.

  gevestra
  
ОК е Олаплекс в парфимо.

prinzesata
Сравнявате когато се ползват при боядисване продуктите, терапиите, или продуктите като цяло на двете марки.
Коя маска на Олаплекс става дума, наскоро открих че вече има 6 продукта и се обърках.
Правила съм си терапията в салон, наистина не забелязах някакъв огромен ефект в началото, а имам чувството че се "разви" във времето. Косата ми изглеждаше както обикновенно изглежда след посещение при професионалист, но остана такава поне още 3 седмици.
Пробвах шампоана и балсама на Колорплекс от мостра от Златна рибка и останах много доволна.

Благодаря за информацията за Олаплекс в Парфимо

# 353
  • Варна
  • Мнения: 7 702
   Casual сравнявам двете системи. Не ползвам допълнителните продукти на нито една от двете. Всъщност днес отърмъчих от Рибата и един балсам на Колорплекс  Laughing заедно с блондинските Керастази,но кога ще стигна до него не се знае.

 Колорплекс съм ползвала половин година при боядисване и няколко терапии. Доволна бях. След това взех Олаплекс и вече година съм с него. Ежемесечно при боядисване и терапии ако преценя,че има нужда.

 И двете основни системи са двустъпкови та не схващам за коя маска на Олаплекс говориш. Втората стъпка и на Олаплекс и на Колорплейс са балсами  newsm78.

# 354
  • Стара Загора
  • Мнения: 828
Някой ползвал ли е оцветяващи маски за коса. В агора има намаление https://agorabbeauty.com/jungle-fever/color-masks-otsvetyavashti-maski-za-siqen
Звучи интересно.

# 355
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Тъй....Керастаз за блондинки  newsm78. Взех балсама и маската. По принцип рядко да не кажа почти никога не купувам цели серии. Купувам нови интересни маски и ги съчетавам с шампоани,които по принцип харесвам/такива,които се грижат и за скалпа не само за дължините.
  Та...измих с Ланза кератиновия шампоан веднъж тъй като преди това бях нанесла по скалпа Напура Енерджи Ш.
 Нанесох маската внимателно и в достатъчно количество от корена до вържовете.Нужда от матиране имам в корените най-вече.
   Гъста плътна консистенция с отровно лилав цвят  Laughing. Горе долу същия като на балсамите на Легаза  Laughing,абе лилаво,че лилаво. Боядисва ръцете гадината,слава богу,че се изми със сапун  Praynig. Не сложих ръкавици както правя с Леганза..Викам си все пак е Керастаз  newsm78. Е следващия път ще сложа определено. Ароматът е нежен,нищо общо с Лавандула както четох някъде в описания. Цветен,пролетен, парфюмен и не натрапчив-хареса ми.
 Сложих шапка за баня и за пръв път от дълго време духнах със сешоара да се постопли косата. Постоях около половин час завита с хавлия. Отмих внимателно. Изплаква се без проблем. Косата се разплете идеално,но лигаво силиконово усещане няма. Отчитам факта,че преди два дни правих терапия Колорплекс и измих с протеинов шампоан тъй,че протеин си има в достатъчно количество,но....бог знае каква хидратация брутална както е по описание не виждам.
 Подсуших със снежно бяла хавлия тъй,че ако имаше остатъчен пигмент щях да забележа със сигурност. Абе..Керастаз е все пак очаквано висока класа.
  Нанесох балсама по дължините. Пак сложих шапка за баня и постоях 10мин. От около два месеца имам тая практика да запечатвам маските с подходящ балсам и резултата е впечатляващ.
  Балсама е с млечнолилав цвят като опаковката. Доста гъст и много малко количество ми стигна за цялата коса. Ароматът е същия като на маската.
  Изплакнах с почти студена вода . Косата е супер жилава и се плъзга между пръстите като жива. Тук вече е налице супер кодициониращото действие на прословутите силикони на Керастаз.
  За финиш сложих само Ланза Хелдинг серума. Подсуших със сешоар на средна степен и минах с въртящата четка/и това не бях го правила от сума време/.
  Косата е плътна,бляскава и руса  Laughing,ама наистина много руса. Боядисвана е преди околко 10 дни.

Скрит текст:


 В заключение......Добри продукти за руса коса,но не са чак жизнено необходими поне при мен. Добри кондициониращи свойства,и чудесно избистряне на русото без да го прави пепелясало или клонящо към блатно зелено,или синьо тип Крюела Девил  Laughing. Премерено действие във всяко едно отношение.
  Маската ще я ползвам вероятно два три пъти месечно,но балсамът определено ще ми влезе в постоянната листа. Много ми харесва косата след него в момента.

# 356
  • Мнения: 1 666
Prinzesata
Косата ви изглежда наистина страхотно и жива. След ревюто ви се колебая дали да си поръчам термозащитата или балсама, койото така похвалихте. Какво бихте ме посъветвали.
По принцип за  финиш използвам олиото Ланза хелинг, като го съчетавам с Марокан кърл.

# 357
  • Варна
  • Мнения: 7 702
  Viktoriai честно казано без да съм тествала термото съвет няма как да дам. Балсамът е чудесен и ще е такъв не само за руси коси-не е тониращ,но за сметка на това е супер кондициониращ. Затвори косъма,изглади го и му предаде блясък.
 Ланза олиото ми е топ продукт-много съм писала за него. Цяло лято ми беше почти единствен финиш. Защитите му са сериозни и това го твърдя от личен опит. На края на лятото косата ми беше в перфектно състояние за разлика от други години и въпреки любовта ми към плажа и морската вода  Laughing.
 Отчитам факта обче,че НЕ ползвам преса,нито маши. Почти цяло лято изкарах къдрава  Laughing. Сешоар ползвам с хладна струя и не суша интензивно с четка,нито дърпам за изправяне или поне не често. Въртящата четка е единствения топлинен уред който си позволявам и то относително рядко.
 Та с други думи ако е само заради защитите не мисля,че термото на Керастаз ще е по-добро от Ланза олиото. Ще ми е интересно да го пробвам,но на тоя етап не бих издрънчала такива пари за него. На някое по-сериозно намаление може би.....

# 358
  • Мнения: 1 666
Ясно и аз си харесвам олиото. Значи ще си помисля за балсама. Благодаря за отговора Simple Smile

# 359

Общи условия

Активация на акаунт