изчакване след абразио/аборт

  • 5 731
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 357
просто не ми се ходи на лекар: бях решила да ги сведа до минимум вече!  Confused  Close  Thinking  Crossing Arms  Naughty
Аааа, не така Naughty

# 16
  • Мнения: 1 531
благодаря ви  Hug
в крайна сметка сигурно ще отида на една лекарка,която ми се стори най-професионалист и най-неутрална в цялата лудница,която се беше създала покрай мен  ooooh!
 Whistling

# 17
  • София
  • Мнения: 2 901
На матката ти е необходимо определено време да се възстанови - вътрешната й повърхност трябва да придобие състояние, което би задържало оплодената яйцеклетка. Между 3 и 6 месеца й трябват, но ти би ли искала да рискуваш да се случи пак същото и после още толкова да чакаш. По-добре изчакай, няма да ти стане нищо - даже и по-спокойна ще станеш,у повярвай ми!

# 18
  • Мнения: 5 475
Изчакай,не е необходимо да поемаш рискове !  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 8 283
На матката ти е необходимо определено време да се възстанови - вътрешната й повърхност трябва да придобие състояние, което би задържало оплодената яйцеклетка. Между 3 и 6 месеца й трябват, но ти би ли искала да рискуваш да се случи пак същото и после още толкова да чакаш. По-добре изчакай, няма да ти стане нищо - даже и по-спокойна ще станеш,у повярвай ми!

да. и това е не само след аборт, но и за раждане съм чувала така.

Въпреки че познавам едан мама с абор пожелание и забременяла 2 месеца след това, ама тя е тежък случай (детски й акъла... спирам да коментирам че както знам ка гледа детето си се ядосвам)

# 20
  • Мнения: 83
не виждам и аз причина защо да не изчакаш,а държиш толкова да рискуваш.и аз миналата година имам аборт и ми казаха да изчакам от 3 до 6 мес.но ме предупредиха да е по-дълго,защото е по-добре за мен.организма трябва да се въстанови напълно.след 6 мес.започнахме пак с пробите и сега вече има резултат,но за теб е по-добре да изчакаш.помисли много добре.

# 21
  • Мнения: 296
Аз изчаках три месеца(според преценка на моя доктор), като два от тях пих противозачатъчни за възстановяване на хормоналния баланс на третия вече бях бременна и сега си имам невероятен сладур. 6 месеца е много, но не знам дали не е добре да се чака толкова след абразио, аз бях с комплетос аборт т.е не се наложи кюретаж и нараняване на матката, но като цяло е хубаво да се изчака, за да има възстановяване както хормонално така и физическо.Успех Laughing

# 22
Аз преди първото ми дете имах спонтанен аборт и тогава доктора ми каза че трябва 3 месеца да почиваме.Изчаках тези три месеца да минат и на четвъртия забременях.

# 23
  • Мнения: 598
ами аз изчаках 6 месеца. Искаше ми се по-рано да пробваме но ме беше страх от повтаряне на случилото се. за щастие за около 6 месеца успях да преодолея до голяма степен този страх. Но иначе няма проблеми и след 3 месеца, стига всичко при теб да е наред и да си се възстановила физически. Психическото възстановяване по принцип отнема по-дълго време. Успех!

# 24
  • Мнения: 544
и сега забременях точно 1 год. след аборта и то през същият месец както и тогава Winkнезнам съвпадение ли е или ... newsm78

Познато. И аз така 1 година точно след... и по същото време. Тогава се оставих да ме убедят роднините, че е рано и още съжалявам...
Мисля, че не е случайно.

# 25
  • Мнения: 3 591
тук ще намериш много отговори на въпросите си:

Родители преживели загуба
ето например една от темите:

чакахте ли 6 месеца за да опитате отново? 

# 26
  • Мнения: 1 531
благодаря!

...и пак няма еднозначен отговор - вече си мисля дали да не отида на лекар: той може ли да прецени дали съм физически готова?!

защото психически съм супер готова  Sunglasses

# 27
  • Мнения: 2 047
благодаря!

...и пак няма еднозначен отговор

  Е как да няма, дотук момичетата само това са ти писали  Shocked

# 28
  • Мнения: 3 591
Обикновенно физическото възстановяване е максимум 3 месеца, при някои жени дори след първата въстановена менструация.
Прихическото обаче е доста по-дълго. Възстановена си в момента в който можеш да отговориш на въпроса :
Готова ли съм да забременея и ако се случи да загубя бебето отново да го понеса добре?

Не е добра идея да се мисли, че това неможе да се повтори - вярно е че почти винаги не се повтаря, но може и да се повтори. И тогава обикновенно психически жените се сриват. Затова трябва да си готова да минеш през това отново. И не само ти - партньора ти също трябва да е готов за това. Когато отговора на въпроса е "ДА, готови сме" съм може спокойно да започнете с опитите  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 498
Мисля, че с чакала достатъчно-действайте....

Общи условия

Активация на акаунт