OКТОМВРИйски мами 2019 - Tема 2

  • 26 292
  • 743
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 352
Някакви съвети за запушен нос....и леко главоболие усещам....вероятно настивам...какво мога да взема, за да се стопира...
Морска сол затоплена на синусите помага за отпушване на носа, тампончета с ракия в ушите също. На мен ми изписаха коризалия, хомеопатично е. Пие се в началото на настинки. В носа пръсках Низита спрей.

# 196
  • Мнения: 295
Успех на всички, на които псредстои преглед!!
Аз се чувствам сравнително добре, само от я време на време ми прималява. През нощта ставам само веднъж на тоалетна, но лошото е, че след това много много трудно заспивам и в повечето случаи си будувам и ми се доспива точно, когато трябва да ставам Simple Smile

# 197
  • Мнения: 807
Едвам ставам аз сутрин, идвам на работа около час и половина по-късно всеки ден. Цял ден съм уморена и нямам никаква енергия. Ще питам лекарката дали да не си изследвам нещо, може да ми е нисък хемоглобин, кръвно, ... нещо друго.
Иначе ставам 1 или 2 пъти през нощта, всяка нощ.

# 198
  • Мнения: 95
За запушен нос морска сол, както е писала brummmm или пък промивки с Натриев хлорид, поне при мен много помагат. Колкото до ставането - аз засега не ставам повече от 1 път на нощ, но вечер много ми се подува корема, без значение какво съм яла и пила...

# 199
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
И аз ставам, но и преди бременността ставах, така че не знам доколко е от нея. Още ми се гади, но упорито си ходя на работа. Утре ще си взимам направление за женска консултация, дано ме запишат преди 12-та седмица.

# 200
  • Мнения: 2 352
При мен промивките с натриев хлорид влошават положението, изпичат и стягат лигавицата и водят до синузит, затова ползвам Низита, в него мисля имаше сода бикарбонат и не стяга хремата.

# 201
  • Мнения: 205
Момичетаааа чух Heart на бебечето Heart Eyes нямам търпение за следващия преглед.  

Последна редакция: вт, 19 мар 2019, 12:11 от FBID1838132979770265

# 202
  • Мнения: 735
Низита ползвам и аз при хрема. А за гърло един овлажняващ спрей Оливо кап. Иначе, ако се доверявате на хомеопатията - осцилококцинум, коризалия и хомеожен 9.
Аз ходих при лекарката. Претоварила съм се. Да не вдигам нищо. Да лежа повече. И да кажа на работа да ми търсят заместник и от април да ме пуска болничен. Показа ми бебчо. Много мило ми стана! Видях главичка, краченца и ръчички! Направо ги бях забравила тия трепети...Отидох на работа и си пуснах една седмица отпуск. И сега лежа в къщи.
За ходенето до тоалетна - през деня ходя много често, но през нощта само веднъж.

# 203
  • Мнения: 368
Моят преглед мина, следващия път каза, че ще ми направи картон, сега съм в 11г.с + 6дни а следващият преглед е след 15 дни. За бхс не ми спомена нищо..а и аз не питах защото говорехме за картона и за това колко много шава бебо☺ Кога по точно се прави бхс🤔

# 204
  • Мнения: 3 233
Моят преглед мина, следващия път каза, че ще ми направи картон, сега съм в 11г.с + 6дни а следващият преглед е след 15 дни. За бхс не ми спомена нищо..а и аз не питах защото говорехме за картона и за това колко много шава бебо☺ Кога по точно се прави бхс🤔
Между 11 и 13+6 се прави.

# 205
  • Мнения: 469
Аз вчера си записах час за ФМ , тогава ще съм 11+3.  Запазих си го от сега, за да не изпусна срока.
Иначе другата седмица съм на преглед и тогава вече ще съм с направление, за да ме запишат на ЖК.
Нямам търпение вече Blush

# 206
  • Мнения: 90
Аз утре съм на Преглед и БХС в 12г.с. съм, надявам се всичко да е наред ще пиша как е монало.
Вече се чувствам по добре, още ми е отпаднало, но поне не ми се гади толкова😊 проблема с ходенето по голяма нужда си продължава, вече пробвах всичко възможно и единственото което ми помага е Мелилакс. Надявам се и този проблем да отмине, защото постоянно се чувствам подута и ми е тежко.

# 207
  • Мнения: 354
Здравейте, аз утре съм на преглед и се надявам ам всичко да е наред, че нещо тия дни на работата се преуморих и ниското ме боли корема. Мисля да питам доктора за болничен, че не ми е никак добре в дните, в които работя, а хич не ми се лежи е болница😕. Аз имам запушен нос сутрин и вечер вече втори месец, било нормално при бременноста лигавицата се подувала. Не ползвам нищо, чв май вече му свикнах. Ще питам и аз доктора за БХС и феталната, че ме е страх че ще забраеи да ми каже😂

# 208
  • Мнения: 5
Здравейте, мами! От днес се включвам и аз! На 27г. съм и съм 11+3г.с. Има ли мами в групата от В. Търново?
А притесненията ми са, че до този момент нямам абсолютно никакви оплаквания. Чувствам се по-добре и от преди. Нито гадене, замайване, повръщане...нищо.Чак се притеснявам, иначе АГ казва, че всичко е ОК. Има ли и други като мен?

# 209
  • Мнения: 161
Здравейте, бъдещи и настоящи мами! В момента съм 9-та г.с с термин 16.10. Понеже съм пред едни дилеми относно къде да си направя БХС и ФМ , вие къде бихте ми препоръчали? Знам, че трябва по-рано да си запазя час, а времето си минава. И другият ми въпрос е отностно раждането-някаква информация относно частните болници в София?
Някакви наблюдения, коментари от познати?
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт