Моля за идея за комарник на прозорец

  • 1 830
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Здравейте,
моля някой за съвет как да си направя комарник на терасата. Дограмата е алуминиева, две плъзгащи крила, като първоначално майстора беше сложил комарник зад едното крило, но беше закован  и не се отваряше, а под другото крило отвън е монтирано тялото на климатика и така няма от къде да погледна през прозорците, все нещо пречи. Съответно викнах майстора да го свали, и той каза че ще му сложи панти и да съм си го монтирала на крилото под което е климатика, за да ми е свободно от едната страна поне да гледам надолу през прозореца като го отворя... Нооо това не виждам как може да стане и комарника си стои прибран в мазето.. Че ако някой има идея какво може да се направи за да си имам комарник мнооого ще се радвам. Благодаря Simple Smile

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Може ли да направиш снимка, би дало по-голяма яснота.

# 2
  • Мнения: 250
Комарник с магнити по средата? Може би ще може да се закрепи за рамката на неотваряемия комарник.

Иначе не разбирам що да не може да се монтират някъде панти. Може би снимка ще проясни. Или човек от фирма да дойде да го направи.

# 3
  • Мнения: 10 057
На единия прозорец наскоро поставих алуминиева щора външна и нямаше как да се сложи комарник
с панти.
Реших въпроса с мрежата, която се продава заедно със самозалепваща лента с велкро. Купих я от Кауфланд за
няколко левчета, но я има и на много други места.
https://drebisimo.com/stoki-protiv-komari/1658-mrezha-za-prozore … B8&results=17
Монтажът е работа за неспециалист - режеш от лентата, залепваш на дограмата и накрая се лепва и
мрежата. Не пречи на затваряне на прозореца.
Неудобството е, че трябва да я поодърпаш и отлепиш, ако искаш да миеш страничните прозорци. Възможно е да се накъса, но
пък може да си изрежеш от тюлено перде нужния размер и него да залепиш. Не се къса, пере се и пак се
залепва на велкрото.

Последна редакция: нд, 10 мар 2019, 23:35 от delpel

# 4
  • Мнения: 11 616
Тоя майстор чувал ли е за ролетни комарници?' Монтира се над прозореца от външната страната на дограмата и не е скъп. Когато ти трябва го спускаш надолу, а когато не трябва си стои прибран горе.

# 5
  • Мнения: 84
Много благодаря на всички Simple Smile Идеята за ролетния комарник най-удобно ми излгежда, ще се опитам да кача снимки за да се види но е тясна терасата и не мога да го хвана в един кадър Simple Smile Само незнам дали ще е достатъчно захващането да е само горе и от едната страна на комарника http://www.img-


Последна редакция: пн, 11 мар 2019, 19:16 от Andrea_A

# 6
  • София
  • Мнения: 5 547
В Б- я не предлагат комарници за плъзгаща, и ние искахме, казаха че не става. Да обаче в чужбина има, трябва още една релса отделна от тези на прозореца и реално той се плъзга по нея. Явно тук не им се занимава и не правят. Ако все пак намериш напиши и аз искам. Иначе си ползвам перде, тюлено, но не е много ефектно.

Общи условия

Активация на акаунт