Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 56

  • 31 285
  • 776
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 1 554
Момичета, каква е препоръчителната дневна доза за прием на Витамин А и какъв приемате?

# 181
  • Мнения: 25
Гърне с похлупак, за съжаление нямам Т3 оттогава. Докторът ми следи само ТСХ и Т4. Останалите ( Т3, ТАТ и МАТ ) ги изследваха при поставяне на диагнозата преди 2 години и сега аз по свое усмотрение си пуснах пълния щитовиден панел.

# 182
  • Мнения: 5 867
Да, винаги пускай и FT3. Simple Smile

# 183
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Аз за пореден път ще кажа, че колкото пъти да съм питала проф. Пандев да изследвам ли ФТ3 и фт4 отговора е няма нужда. Всеки път питам...

# 184
  • Мнения: 5 867
А защо питате многократно? Какъв е смисълът да се разправяте с лекари? Съвсем сериозно и добронамерено се интересувам?
Ето, за мен, например, отговорът на въпросния професор е червена лампичка никога да не го посетя. Но и няма да тръгна да споря с него кое, как се прави.

# 185
  • Мнения: 1 275
Професор Пандев е спряган като най-добрия лекар за операции на щитовидната жлеза и не само. То и на него ако не се доверим,остават едно,две имена.В темата можем да си понагласяме дозите на базата на прочетеното, опита и симптомите,ама не можем да се оперираме сами.Принудени сме сами да си пускаме всички хормони за съжаление!

# 186
  • Мнения: 5 867
Така е, разбира се. За операции и ехографии опираме до лекарите неминуемо. Но за другото е хубаво и сами да се образоваме.

# 187
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Този професор и Човек с главно Ч, ме измъкна от адът, в който ме вкараха докторите от ендокринологията в Майчин дом. Доверявам му се не на 100 а на 100000%. Питам защото следим един възел на 6 м и иска при следващо посещение ТСХ/питам фт3 и 4 да изследвам ли, както и тат и мат/, отговор е- "Няма смисъл ". Смея да твърдя, че е ако не най-добрия, то един от 2 та най-добри и в световен мащаб. Казвам го не да прозвучи като заяждане. Отдавна не пускам фт3 и фт4.

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 22:31 от neji_s

# 188
  • Мнения: 1 275
Когато дозата се намести и няма залитания на ТСХто,няма неприятни симптоми може и да се пропуснат Т3и Т4. Това обаче може да отнеме месеци...и докато дойде този момент Т3 и Т4 дават много информация и са задължителни.

# 189
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Питам защото следим един възел на 6 м и иска при следващо посещение ТСХ/питам фт3 и 4 да изследвам ли, както и тат и мат/, отговор е- "Няма смисъл ".

при следене на възел може и да няма смисъл, но при много други случаи има.
не може да се обобщава така, особено без да се дадат детайли в какъв контекст го е казал. Peace

на мен винаги ми ги пускат, но подозирам, че го правят, само защото ги покрива касата. иначе не ги гледат, само ТСХ гледат. Crossing Arms

# 190
  • Мнения: 5 867
Да ви питам, напред с B12, какво друго беше хубаво да се пусне? Аз имам спомен за:

Хомоцистеин
Фолиева киселина
Метилмалонова киселина
Холотранскобаламин
Фолат (в еротроцити и в плазма)

Не знам дали в "Бодимед" ги тестват всичките.

Пропускам ли нещо, което е желателно да се изследва, заедно с B12?

# 191
  • Мнения: 6 346
Снежи, можеш само да се радваш, че си доволна от лечението при проф. Пандев - и под "доволна" имам предвид, че сигурно се чувстваш съвсем добре и нямаш повод да поставиш под съмнение съветите му. Дано да продължава все така, най-искрено ти го пожелавам.

# 192
  • София
  • Мнения: 808
Гърненце, списъкът изглежда пълен. Simple Smile

Пп: Аз наскоро си добавих и Литий. Ако е нисък, В12 не се усвоява добре и остава "плуващ" в серума (нивата на В12 са необичайно високи, но не достигат до органите). Но досега никога не съм пускала всичките показатели (от финансови съображения).

# 193
  • Мнения: 5 867
Благодаря, Весе! Simple Smile Добавям го този Литий, значи. Heart Exl

# 194
  • Мнения: 3 096
Аз литият го изключих. Не знам защо, бях си извадила някаква логика. Май реших, че ще го пускам, ако нивата на витамина са много високи, а те не бяха. Просто ми се беше натрупала сметка от 200 лв и махах някои неща

Общи условия

Активация на акаунт