Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 56

  • 31 252
  • 776
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 285
Извинявам се, че се включвам пак с молба за тълкуване, но не се научих как да ги анализирам тия стойности. Това са последните две изследвания:
февруари - ТСХ 3.11 (0,27-4,2); Т4 14,24 ng/l (9,3-17); T3 2.62 ng/l(2-4.4)
май - ТСХ 2.02 (0,27-4,2); Т4 16,17 pmol/l (12-22); T3 3,37 pmol/l (3.2-6.Sunglasses

TSH-то е паднало, чудесно, но като приравня т4 и т3 към ng/l излиза, че т4 е паднало на 12.56. Т3 е жеУезен от години насам - около 2.6. За вдигане на дозата ли съм? Симптоми си имам тия 3 месеца, особено в тия мрачните дни, едвам ги избутвам.

# 661
  • Мнения: 1 517
Elika, да за вдигане на дозата си с още малко. Поне 6,25 (това е четвъртинка на хапчето от 25 мг).

# 662
  • Мнения: 449
Здравейте момичета,искам да ви попитам кой или кои туморни маркери се изследват при възли на щитовидната жлеза?Благодаря

# 663
  • Перник
  • Мнения: 1 920
На мен са ми изследвали калцитонин, за да се отхвърли, че е медуларен карцином.

# 664
  • Мнения: 6 346
Имате ли някаква информация защо Еутироксът взе да липсва по аптеките, особено от 25 и 50 мкг? Предстои въвеждане на нова формула (без лактоза, а с лимонена киселина и манитол, за да се понася добре и от хората с лактозна непоносимост и да се усвоява по-добре), според мен сега искат първо да разпродадат количествата от старата, но дори в складовете нямало... Четох, че във Франция новата формула ще се предлага от 1 юни, може и у нас да е така (дано!).

# 665
  • Мнения: 1 529
Във Франция протестираха против новата формула с манитол, заради странични реакции. Има доста информация по темата.

# 666
  • Мнения: 6 346
Знам, че са протестирали, но скоро ще се въвежда. Четох, че и старата ще продължи да се продава до края на тази година, но не знам как ще бъде у нас. Въпросът е защо в момента е трудно да купиш Еутирокс.

# 667
  • Мнения: 1 517
Здравейте. Имам питанака. Възможно ли е да има леко подути лимфни възли в долната част на врата при хашито? Аз си си имам един отляво, който обаче си ми е открай време и лекарите са ми казвали, че е от прекарана инфекция, не се прибрал до нормални размери и така и ще си остане. Напоследък обаче напипвам до него още един по-малък, а и отдясно също. Не съм боледувала напоследък, но пък си имам пролетната алергия. Но по-скоро питането ми е хаши дали се съчетава с подобен проблем?

# 668
  • Мнения: 11 730
Съчетава се, да.
Покрай увеличени възли често откриват и проблемите с жлезата. И при мен се случи подобно.
По-често при напипване усещането е, че са доста увеличени, а реално не е така. Леко увеличени са и често се случва периодично да се възпаляват и слюнчени жлези, като човек ги усеща като подут лимфен възел.

# 669
  • Мнения: 49
Здравейте! Утре сутрин ще пускам TSH за втори път, за да проверя дали е намалял. Трябва ли да пия L tiroksin-a преди това. И също - водата и кафето позволени ли са преди вземане на кръв?

# 670
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
Еутирокс има в Медея

# 671
  • Мнения: 6 346
Преди изследвания на ТСХ, ФТ4 и ФТ3 не се пие нито хормон, нито кафе. Вода може да се пие.

# 672
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Здравейте!
Започнах да чета темата от началото, но още не съм ви настигнала. Ще наваксам.
Искам да помоля за коментар на последните ми изследвания от днес:

Скрит текст:


От януари съм на еутирокс. Започнах с 50мкг, после докторката повиши на 75мкг. От два месеца вземам по 100мкг. ТСХ беше влязло в реф. стойности (беше малко над 2), но от седмица пак не се чувствам добре.
Четох, че има значение какво е съотношението между FT3 и FT4, а моята докторка не го коментира (дори не ми пуска едно от двете, а аз си го изисквам допълнително).

# 673
  • Мнения: 7 907
Някой пие ли си хапчето вечер след вечеря? Ако да - колко време след хранене?

# 674
  • Мнения: 857
Някой пие ли си хапчето вечер след вечеря? Ако да - колко време след хранене?

Преди дни говорих с ендокринолога, когото посещавам.Каза ми, че  скоро на научна конференция е споделено, че може да се приема хапчето поне 4 часа след вечеря.За Еутирокс става въпрос.

На мен ми е изписан Еутирокс 25, но го няма в аптеките.Мога ли да приема половинка Еутирокс 50?

Общи условия

Активация на акаунт