Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 56

  • 31 272
  • 776
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 46 511
Много е, но при тази стойност ме е страх да вземам повече. По принцип усещам, когато ми е много или малко, така че ще вдигна малко, ако видя, че не съм ок. Не знам има ли връзка, но днес ми е 4-ти ден на тази доза и болките значително намаляха.

# 721
  • Мнения: 213
Привет, момичета! Аз отдавна не съм писала, но честичко ви чета. На мен пак от доста време не ми е идвало, от 19 април. И вчера реших да си пусна хормоните, като си мислех че пак нещо са се размърдали. Но за моя изненада са си перфектни. Никога не са били такива добри стойностите, откакто пия хапчетата. Само вит. В12 ми е на долна граница.
FT4      17.32   pmol/L     12.00 - 22.00
TSH   1.60   mkIU/ml     0.27 - 4.20
Витамин В12  146.90   pmol/L   145.00 - 569.00

Явно проблема с цикъла идва от другаде. А така ми омръзна да ходя по лекари. Disappointed

# 722
  • Мнения: 6 346
Пейдж, дори при тези хормони ФТ3 може да е нисък и той да е причината. А може и да има нещо друго, разбира се, но винаги изследвай и ФТ3, иначе нямаш пълна картина.

# 723
  • Мнения: 213
Cioccolata, благодаря за съвета! Ще го пусна и него. Винаги са ми искали само тези двата, преди да отида на контрола. Даже вит. В си го пуснах на собствена глава, а ето че е нисък. Наистина момичета, много ви благодаря! От вас съм научила толкова много неща, които незнайно за мен защо лекарите си спестяват.

# 724
  • Мнения: 7 913
Питах в темата за ИР, но да питам и тук - усещам миризма на прясно смляно кафе в урината от известно време. Пия нескафе и не е възможно да усещам миризмата да речем в кухнята и да си пренасям усещането в тоалетната. Пия по 2 кафета слаби сутрин от години. Лекарствата не съм сменяла, пия повече вода, но усещането е още отпреди да се насилвам с водата. Гугъл ми казва, че така става от пиене на много кафе, а не е така. Една потребителка в темата сподели, че и тя усеща същото, а изобщо не пие кафе. Ще съм благодарна, ако ми дадете насоки.

# 725
  • Мнения: 47 981
Някакви витамини или подправки? Витамин Б дават най-много отражение на урината, но и от други добавки ми се е случвало.

# 726
  • Мнения: 7 913
Не, нищо ново в храната. Много ми е странно.

# 727
  • Мнения: 10 883
Пуснах и аз едни контролни изследния най-после и се чудя дали не е време да започвам хормон...
В момента спазвам единствено АИП и спорадично пия вит. Д / К2 и магнезий.

Изследвах и железния панел, но не съм пуснала още цинк и мед, за да видя там какво е положението.

TSH                        3.72       µIU/ml     0,27 - 4,20     
Free Т4 (fT4)   S        15.72       ng/l     9,30 - 17     
Free T3 (fT3)   S        3.05       ng/l     2 - 4,40   
ТАТ (Tg Ат)   S       133       IU/ml     0 - 115   
A-TPO (MAT) S             119            IU/ml     0 - 34   

За сравнение декември стойностите са били такива, при същите референтни стойности:
TSH 1.38
T4  10.92
T3  2.64
TAT  152.10
MAT 149.70

Тогава бях пила хомеопатия един месец през октомври и малко от ноември, чак се чудя дали тя не ми свали толкова ТСХ-то Simple Smile

# 728
  • Мнения: 6 346
О, Ули, тази тенденция не ми харесва хич... Юни-юли би трябвало да си с най-добри резултати (в рамките на възможното), а при теб не изглеждат добре нещата. Наистина е време за хормон май.

# 729
  • Мнения: 46 511
А как се чувстваш? Ако нямаш някакви оплаквания, пробвай това, което смяташ, че го е свалило предния път и пусни пак едни контролни. Ако пак е висок - започваш вече лечението.

# 730
  • Мнения: 8 074
То е било свалило TSH, но виж колко ниско е било FT4.
Като при мен - прилично FT4 и липса на симптоми си вървят с повишаване на  TSH, а при "прилично"  TSH - FT4 е ниско Sad

# 731
  • Мнения: 10 883
О, Ули, тази тенденция не ми харесва хич... Юни-юли би трябвало да си с най-добри резултати (в рамките на възможното), а при теб не изглеждат добре нещата. Наистина е време за хормон май.

Шоки, сегашните ми резултати са по-лоши от декемврийските ли? Аз като ги разчитах, реших, че с изключение на ТСХ, щитовидните хормони са с по-добри стойности, ама явно ми се е искало Sad

При декемврийските много бяха паднали и т4 и т3 Sad аз затова реших, че хомеопатията в крайна сметка може и да е свалила ТСХ, но едното ниско ТСХ не значи нищо, както знаем.

# 732
  • Мнения: 1 775
и на мен ми се струва, че хормоните ти са по-добре сега отколкото през декември, освен това и антителата сега са ти по-ниски. Как се чувстваш, имаш ли оплаквания?

# 733
  • Мнения: 6 346
Да, наистина Т4 и Т3 са по-добре, вярно е, но ТСХ не е добре, а това си означава, че функцията не е добре като цяло.

# 734
  • Мнения: 92
Да задам един въпрос, от кои лаборатории сте доволни?

Общи условия

Активация на акаунт