Истанбул [тема 48]

  • 55 240
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 352
Здравейте !


Сега съм се насочила към Emaar Aquarium and Underwater Zoo.
Заслужава ли си според вас ? Мисълта ми е да не останем разочаровани след видяното вече в Ист аквариум . Ще бъдем с няколко деца на възраст между 9 и 12 години

Ако така и така ще ходим в азиатската част заради Emaar какво ще ми препоръчате да посетим / съчетаем с него още в остатъка от деня .

Следя последните няколко теми , но за азиатската част нещо много ми се обърка информацията 😕

Благодаря предварително на отзовалите се 💐
Емаар е по-малък. Има тунел.И е на няколко зони.За влечуги,за риби, пингвини,терариум с бебета крокодилчета, папагали, нутрии.
Мисля,че на децата ще им хареса.
В края на деня отидете до фонтаните.Около тях има заведения,може и да вечеряте или само да пиете кафе.

# 46
  • София
  • Мнения: 52
Здравейте,чета ви от доста време с голям интерес.Ето,че дойде и нашето време за посещение в Истанбул.Направихме си резервация за Q hotel Istanbul.Някой има ли впечатления от него?Гледах картата на Истанбул,но нещо с транспорта не мога да се ориентирам.Ако има някой ,който би ме ориентирал ,дали има в близост до хотела някакъв транспорт и ако да ,до къде бихме стигнали с него.С малко дете сме и силно се надявам да има в близост нещо удобно за пътуване из града.Интересува ме също как ще е най-удобно да се придвижим до азиатската част?Дайте ми съвети ,моля!Това с придвижването много ме притеснява.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 105
Здравейте и от още един желаещ до посети Истанбул,и то самостоятелно Simple Smile
Чета доста теми, но най-голямото ми притеснение е как ще се доберем до там, защото ще сме със собствен транспорт. Вие с каква навигация пътувате? Опитвам се да разгледам пътя с гугъл вю, но няколко места просто изчезва, а ако това се случи докато пътуваме, ще е кошмарно Sad

С това приложение се справям безпроблемно, не само до Истанбул в Турция.
Успех, независимо от избора ви ...и приятно изкарване.🤞🇹🇷

# 48
  • Мнения: 5 253

 С това приложение се справям безпроблемно, не само до Истанбул в Турция.
Успех, независимо от избора ви ...и приятно изкарване.🤞🇹🇷


Много благодаря, надявам се да се справим Simple Smile И ако може да попитам ходилите вече - Sia Life на отиване ли е по-удобно да се посети или на връщане? В гугъл точно там липсва изглед и не мога да разбера дали ще е лесно да се слезе от магистралата на отиване или да си го оставим за на връщане. И до пеещите фонтани много ми се иска да стигне, искам и лалетата да видим, нооо как ще стане на място - ще видим Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 1 829
Здравейте,чета ви от доста време с голям интерес.Ето,че дойде и нашето време за посещение в Истанбул.Направихме си резервация за Q hotel Istanbul.Някой има ли впечатления от него?Гледах картата на Истанбул,но нещо с транспорта не мога да се ориентирам.Ако има някой ,който би ме ориентирал ,дали има в близост до хотела някакъв транспорт и ако да ,до къде бихме стигнали с него.С малко дете сме и силно се надявам да има в близост нещо удобно за пътуване из града.Интересува ме също как ще е най-удобно да се придвижим до азиатската част?Дайте ми съвети ,моля!Това с придвижването много ме притеснява.
renigu, не се притеснявай! Има за твое щастие транспорт до Вас!
Обикновено въпроси като твоите  се задават преди да се резервира хотел, ама и така става Grinning След като резервираш да питаш Simple Smile
На около 200метра от хотела Ви е спирката на трамвай №1, с който можете да стигнете до Сиркеджи, Еминюню и Кабаташ. Тоест можете да отидете до Таксим и Истиклял от Кабаташ. И до Азиатската част от Сиркеджи / с Мармарай/ или от Еминюню с ферибот Simple Smile
Всичко друго Ви е в пешеходна достъпност- площад Султан Ахмед, Синята Джамия и Св. София- на 100метра, Капалъ чарши на 400м....
Абе с две думи. Избрала си хотел на възможно най-доброто за отсядане на турист в Истанбул място.
Имаме резервиран апартамент за май месец на 20 метра от хотела Ви Simple Smile

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 1 352
Магазини за булчински рокли и аксесоари съм виждала доста в района между Египетския пазар и Капалъ чаршъ.

renigu, хотелът ви е близо да площад Султанахмет, където минава трамваят Т1. С него може да отидете в посока моста Галата. Там са корабчетата за Азия. Градът е огромен, няма едно "нещо", с което да се придвижвате из него. Ако ви е трудно да се справите с транспорта, може да се разхождате само пешеходно из историческата част, където ще отседнете. Набележете си конкретни места, които искате да посетите и ще ви ориентираме как да стигнете. Разгледайте първата страница на темата, има много полезна информация.

  - За Истанбул Аквариум от спирка Kumkapi с автобус BN2?

Мария, до аквариума може да пътувате с Мармарай, за да избегнете наземния трафик. Точно тази линия и новите станции коментирахме малко по-назад. Хванете го от Сиркеджи или Йеникапъ Simple Smile

Последна редакция: вт, 12 мар 2019, 16:38 от Melite

# 51
  • София
  • Мнения: 52
Melite ,благодаря.Сега ще разгледам
 първата страница и ще питам конкретно.

# 52
  • Мнения: 2 694
Някой има ли информация дали е пусната новата трамвайна линия от Еминьоню към Еюп?



Не, не е.

Watergarden - лесно се добрах, но както очаквах времето се влоши днес и фонтани сега йок, след два дни.
С Мармарай за бързо на Юскюдар, изход посока - maydani и се излиза точно, където тръгват маршрутите до входа на джамия semi pasa. Ако се идва от Момината кула и кафето с лъзглавничките, ако сме с лице към кулата надясно по крайбрежието е semi pasa. Там има много сини маршрутки в колона, един чичко стои отпред и привиква за всяка маршрута, показва му се направлението
Скрит текст:
и той сортира пътниците, те повече от половината от местните нямат ориентация. Щом паркира правилната маршрутка ви връчва на шофьора, добре е да имате скрийншот, лист написано, къде искате да отидете. По 8tl на човек ни взе. Щом наближава ще забележите табели Belediye. Няма как да се обърка мола, улицата не е широка и надписите шарени в цветове на дъга изскачат. Слиза се на метри от мола.
Връщане, от същата улица, естествено към посока от където сме дошли.
Щом видим синя, махаме, спира, питаме - Юскюдар, мятаме се.
На връщане хванахме някаква количка Харем - Юскюдар, спира точно на метро Acibadem M4, лесно за озоваване в Кадъкьой. Иначе пак на maygani Юскюдар с маршруката

Мола е чудесно място за хапване, вкусно, нормални цени.  п. с. Например в ресторант
Скрит текст:
точно до фонтаните, един от всичките заведения ограждащи фонтаните, две супи  +две основни + много добро двойно еспресо, което е нашето нормално, страхотно капучино +айран+ тортичка - парчето е достатъчно голямо да се подели от двама = 162 tl. Аз хапнах основно стек със сос - донесоха ми много добре минато на скара телешки каренца залети със сос, пържени картофки на тиган, топла гарнитура - моркови, карфиол, чушка - пикатно, овкусено много добре. В европейската част е скъпичко повече по моловете
Скрит текст:


Иначе не ми изглежда нещо грандоманско тези фонтани.

Ползвам гугъл мапс онлайн, пак имам роуминг от идването ми за ден на  седми март, който оператор проверява от къде се пръкна трицифрен, надявам се да го оправят и така....

Утре, ако позволи времето ще отида към Емаар

Последна редакция: вт, 12 мар 2019, 19:21 от Щефи

# 53
  • Варна
  • Мнения: 7 505
За навигациите с кола-  ние ползваме чист GPS за колата. Той работи със сателитен сигнал не с интернет. Теглят се картите на района от компютъра и с кабел се прехвърлят в GPS-a. Тази работа съм я оставила на мъжката част от населението : )))) . Хубавото е, че тези карти се обновяват непрекъснато и в тях има ограничения и знаци и информация кои улици са забранени, еднопосочни и т.н. Липсва, когато е затворено за ремонт. Така в Унгария бяхме голям майтап.
За Турция най-добри са картите на Basarsoft. Етстествено са платени, но за добрите търсачи няма граници Wink

Това , което аз правя е ,че оглеждам района с гугъл мапс и на място като пристигна мога да си разпозная улицата и хотела.

Поне за големите градове, столици никога не е имало проблем и винаги е било много точно, но с правилните карти.

За сега имам едно ходене с кола до Истанбул, но там я оставихме на паркинг и обикаляхме с градския транспорт. Бяхме в района на Пера - много е хубав, препоръчвам го. Близо до метростанция Şişhane, има голям подземен паркинг, Истиклял е близо и кулата Галата.

Последна редакция: вт, 12 мар 2019, 17:19 от BVAR

# 54
  • София
  • Мнения: 52
РОЖЕ,благодаря ти много.Ние ще сме там от 25 до 29 март,дано наистина мястото е удобно.

# 55
  • Мнения: 316
Магазини за булчински рокли и аксесоари съм виждала доста в района между Египетския пазар и Капалъ чаршъ.

renigu, хотелът ви е близо да площад Султанахмет, където минава трамваят Т1. С него може да отидете в посока моста Галата. Там са корабчетата за Азия. Градът е огромен, няма едно "нещо", с което да се придвижвате из него. Ако ви е трудно да се справите с транспорта, може да се разхождате само пешеходно из историческата част, където ще отседнете. Набележете си конкретни места, които искате да посетите и ще ви ориентираме как да стигнете. Разгледайте първата страница на темата, има много полезна информация.

  - За Истанбул Аквариум от спирка Kumkapi с автобус BN2?

Мария, до аквариума може да пътувате с Мармарай, за да избегнете наземния трафик. Точно тази линия и новите станции коментирахме малко по-назад. Хванете го от Сиркеджи или Йеникапъ Simple Smile

Нима метрото стигна до Флория?  Истанбул аквариум е във Флория. Пътувайте до там с BN 1 или  BN 2, но по-добре хванете автобуса от спирката пред Yeni camii на Eminonu, защото може и да не ви спре на Kumkapi


Последна редакция: вт, 12 мар 2019, 17:31 от balim

# 56
  • Варна
  • Мнения: 105

 С това приложение се справям безпроблемно, не само до Истанбул в Турция.
Успех, независимо от избора ви ...и приятно изкарване.🤞🇹🇷


Много благодаря, надявам се да се справим Simple Smile И ако може да попитам ходилите вече - Sia Life на отиване ли е по-удобно да се посети или на връщане? В гугъл точно там липсва изглед и не мога да разбера дали ще е лесно да се слезе от магистралата на отиване или да си го оставим за на връщане. И до пеещите фонтани много ми се иска да стигне, искам и лалетата да видим, нооо как ще стане на място - ще видим Simple Smile
Нас лично не ни впечатли аквариума им...(който и да е в Истанбул). Ако сте с дечица ще им е интересно.
За мен Топ местата през април/май са градините им и парковете.В този ред... препоръчвам Вaltalimani -японската градина, която е на спирка разстояние преди Emirgan...Приятно кътче за релакс.🌸
 Като идея - влизайки в Истанбул, можете да се насладите на Venezia Mega ..невероятно е, особено сутрин преди стълпновението от народ.

Последна редакция: вт, 12 мар 2019, 17:42 от FlameVn

# 57
  • Мнения: 6 031
Скрит текст:
Магазини за булчински рокли и аксесоари съм виждала доста в района между Египетския пазар и Капалъ чаршъ.

renigu, хотелът ви е близо да площад Султанахмет, където минава трамваят Т1. С него може да отидете в посока моста Галата. Там са корабчетата за Азия. Градът е огромен, няма едно "нещо", с което да се придвижвате из него. Ако ви е трудно да се справите с транспорта, може да се разхождате само пешеходно из историческата част, където ще отседнете. Набележете си конкретни места, които искате да посетите и ще ви ориентираме как да стигнете. Разгледайте първата страница на темата, има много полезна информация.

  - За Истанбул Аквариум от спирка Kumkapi с автобус BN2?

Мария, до аквариума може да пътувате с Мармарай, за да избегнете наземния трафик. Точно тази линия и новите станции коментирахме малко по-назад. Хванете го от Сиркеджи или Йеникапъ Simple Smile
Нима метрото стигна до Флория?  Истанбул аквариум е във Флория. Пътувайте до там с BN 1 или  BN 2, но по-добре хванете автобуса от спирката пред Yeni camii на Eminonu, защото може и да не ви спре на Kumkapi



Точно така - Мармарай вече ще се движи и до Флория от утре. Днес беше тържественото откриване на линията - това го обсъдихме вчера. Няма смисъл да се лашкат с автобусите.

Много магазини с булченски рокли има на булевард Февзи Паша в посока от Ататюрк булевард към одринската порта.

# 58
  • Мнения: 2 694
Значи утре ще видя тая работа до Флоря, днес  сутринта гледам надписи но ми казаха, че там не е спирка, един служител долу на линията

# 59
  • Мнения: 286
Аз съм ходила в аквариума на Емаар и наистина е безплатно за чужденци, но трябва да попитате, защото никъде не е написано. Попълва се една бланка и се показва паспорта.

Общи условия

Активация на акаунт