Пристягания на корема в края на 6ти месец от бремеността

  • 11 079
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 117
При мен също ги имаше тези контракции, без болка , но като ми се стегнеше корема и не можех да мръдна. Бяха ми изписали но-шпа / преди пет години / .

# 16
  • Мнения: 296
При всяка жена ги има тези стягания- подготвителни контракции се наричат, даже е по-кофти ако изобщо ги нямаш. Истинските контракции (родилните) нямат нищо общо с тези Laughing пий магнезий и не се притеснявай изобщо  bouquet

# 17
Аз съм в 23 гестационна седмица и по същият начин ми се пристяга корема ниско долу.Вчера бях на консултация и докторката каза че до 3-4 пъти на ден било нормално.

# 18
  • Мнения: 359
и аз ги имах и то още в 15-16 г.с. Изписаха ми магне б6, които взимах седмица само. После доктора ми каза, че това са подготвителни контракции и е нормално да ги усещам по 12-14 пъти на денонощие. Направи сравнение с останалите мускули на тялото - не ти ли се е слувало да ти се схване мускул на прасец...
Пии си хапчетата и си почивай!

Лека бременност!!!

# 19
  • Мнения: 1 949
И аз точно в 6-ти месец имах контракции. Не са безобидни, на мен даже болничен ми дадоха. Да не повтарям обаче другите момичета, които са ти отговорили... Помня, че пих отначало ударна доза магнерот - 3х2 табл., после постепенно ги намалих. Всичко ще бъде наред. Само бъди спокойна.

# 20
  • Мнения: 6 619
Това определено са контракции .Аз кото чета май почти всички имаме newsm78

# 21
  • Мнения: 164
Както вече са ти писали това са подготвителните контракции.Аз ги имам на моменти повече от 10 на ден.Но когато не са болезнени -няма страшно.Пия магнерич два пъти на ден. Peace

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Вече си разбрала, че това са контракции. Но съвсем не са така безопасни както си мислиш. Аз така без малко да родя в 27 г.с. Оказа се че имам скъсяване на шийката 2/3 и 1 см разкритие. Бях 20 дни на системи магнезий, биха ми нош па и спазмалгон, пиех и гинипрал и магнерот.И така лежах докато не родих в началото на 9 месец. Тъй че лежи и се пази и пий каквото ти изпише доктора.

# 23
  • Мнения: 108
Благодаря за отговорите ви, моми4ета. Явно ще трябва да се примиря с това, че ги имам тия пристягания.
Пия Магнерич 3 х 1, доктора ми изписа и Гинипрал (от който се чувствам ужасно зле ... хич не ми понася), но пак си ги имам тия пристягания. Около 8-10 на ден, не намаляват. На моменти са даже доста на често.
Докторът последно ми каза, като не ми понася Гинипрала, да не го пия и аз реших да го пия само на обед и вечер (без сутрин), щото сутрин просто ме събаря. И така ...
При вас колко начесто са тия пристягания? 10тина пристягания на ден много ли са или в границите на нормалното?
Ще се радвам да чуя вашите коментари.
Поздрави

# 24
  • Мнения: 1 353
Спокойно-аз имах същия проблем. Пий Магнерич-а (аз го пих до началото на 9-ти мес). А за преждевременното раждане-преносих с близо седмица!  Hug
При мен бяха от петия. Пристягането беше най вече ниско долу. И аз пих магнерич /до средата на осмия/ и мого почивах.

# 25
  • Мнения: 240
Не мисля , че трябва да се шашкаш но контракциите съвсем не са безобидни.Аз имах такива и дори понякога болезнени още от края на 4 месец.До 9 месец пиех всеки ден папаверин , магнерич , гинеприл а при болки и спазмалгон.В крайна сметка всичко приключи благополучно и бебчо се роди на следващия ден след термина и то доброволно.Така че слушай доктора и не се притеснявай излишно.Позитивните мисли също помагат - мисли си колко прекрасно ще бъде бебчето като се видите и вярвай ми че то ще е надминало представите ти за красиво бебе.Пожелавам и на двама ви успех. Hug

# 26
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Наистина контракциите не са за подценяване та било то и безболезнени, но все пак не са и повод за излишна паника. Магнерота и папаверина вършат извесна работа ама не очаквай непременно да спарат съвсем контракциите. С първата бременност пих и двете в 8 месец за задържане ама като ги спрях в началото на девети и седмица след това родих (2 седмици преди термина). С втората бременност контракциите започнаха доста по-рано 5 месец и пак на магнерот и папаверин. Контракциите не спряха, а към средата на 8 месец съвсем много станаха и все пак родих планово секцио 5 дни преди термина. Така, че всичко е много относително. Пий каквото са ти казали, не се претоварвай и всичко ще бъде наред. Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт