Нашите орхидеи – тема 25

  • 34 660
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 1 951
LilaC ако си от Варна да се видим да ти подаря от моите пръчки, че се чудя и без това какво да ги правя, а ми е жал да ги хвърля Grinning

# 706
  • Мнения: 14 064
Може да й ги изпратиш с куриерска фирма, така само транспорта ще плати (щом ги подаряваш). Само давам идея. Hug

# 707
  • Мнения: 4 076
LilaC ако си от Варна да се видим да ти подаря от моите пръчки, че се чудя и без това какво да ги правя, а ми е жал да ги хвърля Grinning
С удоволствие,но не съм от Варна и дори нямам скоро път натам.
Гледам цената в плант.бг е 2 лв.за 5 броя,в Практикер малко по-скъпи да са,пак не си заслужава да се разкарваш до куриер.
Ще погледна и ако не намеря,ще се възпозлвам от предложението ти,като разбира се,доставката ще е за моя сметка.Много ти благодаря!

# 708
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Бодни им като начало по един шиш от бамбуковите. Вярно че са по-тънки, Ама вършат работа Simple Smile

# 709
  • Мнения: 14 966
Здравейте, момчета.
Писах напред в темата, съвсем съм прохождаща. Показвах ви първата си орхидея, тя прецъфтя ли , какво стана. Общо взето, в момента е с отрязан цветонос, кисна я един път седмично, не съм я вадила и те така. Бях притеснена, че в листото има кафяво, прави се оказахте, че явно е от цвета. Сега се развива ново листо Heart Eyes
То е ясно, че постоянно я заничам, въртя , оглеждам и търся цветоноси, корени, оф. ВЕрно голяма краста е това. Струва ми се, че няма да остана само с една , но още се плаша да не ги уморя и се въздържам от нови покупки.
Та, ако някой може да ми отговори на изключително неадекватния ми въпрос / предполагам, че е такъв/ , кога да очаквам някакво "движение" по нея- само листото ми е недостатъчно. Tired Face

Като ви гледам разкошотиите и направо се отчайвам.
Много сте мотивиращи Flowers Hibiscus

# 710
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Едно от най-важните качества, които възпитават орхидеите у хората е .... търпение 😀
Радвай се на листенцето сега, да порасне, коренчета също да пусне 1-2 нови, а наесен, живот и здраве, се оглеждай за цветонос. Те са с много бавна обмяна на веществата, заради екстремните условия, при които растат в природата, така че нарастват изключително бавно и това не трябва да те притеснява. Ако полагаш грижи без да я пришпорваш, ще чакаме снимки на цъфтеж другата пролет Simple Smile Успех!


А! И май сме повечето момичета тук 😀😀😀

# 711
  • Мнения: 8 022
Няколко пъти ми напомняха в темата "Орхидеите учат на търпение!" Smirk Това, че расте листо ти се вижда малко!?!? Я, по-скромно! За някои растения и по 3-4 месеца чакаме за "движение". Някои цъфтят два пъти в годината, други веднъж на 2-3 години... Някои държат свеж цветонос с все нови и нови пъпки месеци, други пускат 5 пъпки, прецъфтява и догодина (евентуално) пак Smiling Imp Омнннннн! Търпение!

# 712
  • Мнения: 14 966
Благодаря ти, така си и мислех. Rolling Eyes Момчета, ох... Смея си се сама.
Значи ще се купуват поне още две, не мога така.
Пенева добре е показала "мястото".
Аз смятах от пазара "Д. Петков" да взема, там съм виждала много.
О, Пенев-а , ти пък си голЕм провокатор, ша знайш.

# 713
  • Мнения: 8 022
Не съм, изобщо! Аз провокирах сама себе си, че да не "уморявам" големите, а и да се науча на търпение... бебетата докато пораснат минава време... те пък взеха бързо да растат Grinning
Аз иначе все цъфнали гледам да си купувам, че да ми стои красиво поне една с цвят между "марулите" Smiling Imp Че то търпение, търпение... ама друго си е красотата!

ПП:
Скрит текст:
Аз определено си предпочитам orhidei .bg, по-удобно ми е мястото, там си оглеждам растенията... момичетата са супер любезни. В palnts.bg си е оранжерия, миналия път имаше 3-4 цъфнали само... сега бяха мнооооого, но (пак) бяха много заети с опаковане и т.н., ако не знаеш какво точно искаш, никой нищо не показва и обяснява... и чакаш и напомняш за себе си...

Последна редакция: чт, 30 май 2019, 09:42 от peneva_a

# 714
  • Мнения: 3 354
И аз все нямам търпение за нищо в тоя живот...
Добре , че.орхидеята ме укротява и ме радва после.

В момента се радвам на обилен цъфтеж на едната , а другата с 4 цветоноса и четирите с отрупани пъпки.

Като се върна във Варна сигурно ще са цъфнали , юхууу Heart (че точно тази специална я чупихме вече сигурно 4 пъти с пъпките.... И ся 4 е късметлийското число на нея , пу . Да не казвам голяма дума. Ще убия приятеля ми ако не ги е опазил от котката. Предупредила съм го изрично!!!!! Grinning
Поръчах и аз мисията , специални благодарности на Пенева. Ще ги очаквам с нетърпение да дойдат и да видим какви красоти биха излезнали. Аз ги поръчах не заради друго , а да експериментирам,  за да се науча от грешките си , провалите си и успехите си. Пък ако оцелеят и десетте , супер за мене !!!!

# 715
  • Мнения: 2 254
Здравейте момичета,

Искам да спася една орхидея, която донесох от офиса. Вижда се от снимките по-долу, че има корени, но са въздушни. Страхувам се, че ако я сложа в кори, ще загният (правила съм опит така и загина орхидеята). Ако я оставя над вода и само връхчетата на дългите коренчета се докосват до водата, ще успея ли? Розетката и листата са доста добре. Какво ще ме посъветвате?



# 716
  • Мнения: 8 022
Аз на една и засадих снопа (10тина бяха) въздушни корени и не загниха, просто корите са по-едри и рехави... разклонили са се, има нови въздушни... Просто внимавах да не заровя много розетката, но моята беше полегнала и аз я сложих на другата страна да легне с корени в корите Thinking

# 717
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Корените са си корени - те стават въздушни, когато са далеч от субстрата. Аз бих изрязала сухите корени отдолу(даже и част от розетката, ако е изсъхнала) и бих сложила в субстрат, без да заравям прекомерно. Май единият от старите корени е активен, вижда се, че и още един е тръгнал, според мен няма причина за безпокойство Simple Smile

# 718
  • в голямото село
  • Мнения: 497
Моля ви за съвет относно проблем с една орхидея - долните две листа пожълтяха и паднаха, гледам че и стебълцето и леко е пожълтяло. Нито съм я преполяла нито е на пряка слънчева светлина. В субстрата обаче забелязах някакви пълзящи  дребни гадинки, като дребни мушици. Възможно ли е те да ми убиват орхидеята и как да я спася, С какво да ги уморя? 

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 1 024
Здравейте, днес ходихме до  Кауфланд да търсим кабел за компютър, обаче се сдобих с полумини с керамична кашпа на промоция 7,79 лв. Ето го

Общи условия

Активация на акаунт