Нашите орхидеи – тема 25

  • 34 695
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 688
При режимно поливане на около 10 дни и меки листа, проблемът не е в поливането. Извадете фалчето от корите и огледайте корените. Някъде има проблем.
Пречка ли е това, че в момента е цъфнала, или мога и така да я извадя и огледам?

# 61
  • Мнения: 6
Аз ще съм пък първата, която ще ви пита как така ви се получават така хубави Орхидеи а моите си загиват геройски 7 Орхидей ми загинаха... Какво да правя....

# 62
  • Мнения: 633
При режимно поливане на около 10 дни и меки листа, проблемът не е в поливането. Извадете фалчето от корите и огледайте корените. Някъде има проблем.
Пречка ли е това, че в момента е цъфнала, или мога и така да я извадя и огледам?

Не е пречка, просто пипате по внимателно. Честотата на поливане се обуславя от много фактори, температура на помещението, влажност, размер на корите, дали саксията е пробива на допълнително, в кашона ли е. Къпането на орхидеите в зимните месеци, когато няма естествено течение, често провокира гниене, от не добре подсушена розетка.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 688
При режимно поливане на около 10 дни и меки листа, проблемът не е в поливането. Извадете фалчето от корите и огледайте корените. Някъде има проблем.
Пречка ли е това, че в момента е цъфнала, или мога и така да я извадя и огледам?

Не е пречка, просто пипате по внимателно. Честотата на поливане се обуславя от много фактори, температура на помещението, влажност, размер на корите, дали саксията е пробива на допълнително, в кашона ли е. Къпането на орхидеите в зимните месеци, когато няма естествено течение, често провокира гниене, от не добре подсушена розетка.
Благодаря Зюмбюла! Ще последвам съвета и събота ще се заема с обработката. И трите ми са Филенопсиси и си ги поливам и отглеждам на един принцип, другите две са си супер, може би сте права, че има проблем някъде отвътре.

# 64
  • Мнения: 6 387
'Начи аз ако трябваше да поливам на по-малко от 4-5 седмици, да съм се отказала от това хоби Joy . Изключение правя само за видовите фалчета и булбестите.

# 65
  • Мнения: 13 793
Подкрепям зюмбюлчето. Аз лично не виждам корени на снимките за да съдя дали са добре или зле. подозирам че ако я извадите от саксията ще се окаже че има много малко такива.

Всъщност първо да попитам как е поливана орхидеята?

Аз ще съм пък първата, която ще ви пита как така ви се получават така хубави Орхидеи а моите си загиват геройски 7 Орхидей ми загинаха... Какво да правя....
Според мен поливате по-често от необходимото и така ги умаряте.

# 66
  • Мнения: 633
Гледам фаленопсиси, камбриеви и дендробиуми, поливам на две до четири седмици, средна влажност 40 %, средна дневна температура 24 градуса. Цъфтят си, макар и една идея по оскъдно.

# 67
  • Мнения: 78
'Начи аз ако трябваше да поливам на по-малко от 4-5 седмици, да съм се отказала от това хоби Joy . Изключение правя само за видовите фалчета и булбестите.

И какво, ще ми ми кажеш, че ги поливаш 1 път в месеца?

# 68
  • Мнения: 14 068
Аз също ги поливам веднъж в месеца, а може и повече.

# 69
  • Мнения: 13 793
'Начи аз ако трябваше да поливам на по-малко от 4-5 седмици, да съм се отказала от това хоби Joy . Изключение правя само за видовите фалчета и булбестите.

И какво, ще ми ми кажеш, че ги поливаш 1 път в месеца?
Зимата един път на 45 дена, лятото един Път на 4 седмици. Ние с Импала сме от една партия.

# 70
  • Мнения: 78
За мен това е изтезание над растенията, но в крайна сметка всеки си има своите начини✌️

# 71
  • Мнения: 6 387
Изтезание? Какво имаш предвид?

# 72
  • Мнения: 78
Изтезание? Какво имаш предвид?

За мен не е нормално растение, което по принцип обитава джунгли и тропически гори да бъде поливано 1 път в месеца.
Не знам дали членуваш в някоя от групите за орхидеи във фейсбук, но там над 10 дена не поливане и орхата се води дехидратирана. По мои наблюдения си е баш така

# 73
  • Мнения: 6 387
Ааа, тропическите гори и FB! Изясни ми се, благодаря.

# 74
  • Мнения: 78
Е да, бг мама със сигурност знае повече от документални филми за орхидеите и хора, занимаващи се цял живот с отглеждането им😊 Не знам какво толкова се засегна,разбирам да си  някакво "про" ниво разбирач, а аз току що видяла орхидея, ОК не бих спорила, ама не е така.
Спирам да чета тази тема, че тука явно всяко различно мнение от твоето е "грешно"  и ако продължавам да ти гледам начините на отглеждане освен до боклука до другаде няма да ми стигнат цветята.
П. П. Може да ти е от полза
http://www.aos.org/orchids/culture-sheets/novice-watering-know-how.aspx

Лека вечер

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 00:32 от coolmommy

Общи условия

Активация на акаунт