Ортодонтски шинин за малко дете

  • 824
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте!

Поради много слабо развита долна челюст (думи на 2 ортодонта)  и голямо разминаване межди долната и горната челюст - около 1 см на дете на 5 и половина годинки се наложи посещение и консултация при двама ортодонта. Проблема пречи и на правилно говорене,  усно дишане и.н.
Та доц. Факих ни изписа шини за долна и горна челюст след преглед, снимки, отливка.
 Цената леко ме стресира - 1600,00 лв за шините и ортодонтското лечение, което ще продължи около година.
Моля ви за мнения, имате ли опит с доцента или друг ортоднот?

# 1
  • Мнения: 46 511
По принцип лечението е различно и зависи от конкретния проблем.
Дъщеря ми е с брекети на двете челюсти, като в началото беше само на горната, а за долната ползваше такава шина. За съжаление не помогна и сега сложиха и долу брекети. Цената на шината беше 250 лв. Но имайте предвид, че има всякакви видове шини, може би става дума за друг тип.

Съветът ми е да направите консултация поне на още 2 места. За брекетите като търсихме, цените варираха до 3 пъти по-скъпо на някои места...

# 2
  • София
  • Мнения: 30 142
Не се сърди, човече, при кой ортодонт водиш дъщеря си?

Иначе по темата: наши познати провеждат някакво ортодонтско лечение на дъщеря си, не мога да кажа точно какво, но споменаха цена 2600лв за цялото лечение т.е. при това положение цената от 1600лв. е ОК, но може да има и по-евтин вариант.

# 3
  • Мнения: 46 511
Не се сърди, човече, при кой ортодонт водиш дъщеря си?
Д-р Румяна Маринова

# 4
  • София
  • Мнения: 28 563
При сина ми шината също беше около 250 лв, пак става въпрос за по-слабо развита долна челюст. Това за първата. Втората, която е за горната челюст, беше малко над 200 лв. Ще се наложи и трета, която също ще бъде приблизително толкова, и която май пак ще бъде за долната челюст или щеше да бъде и за двете едновременно (забравих).
Отидете и при друг ортодонт за второ мнение.

# 5
  • Мнения: 133
Дъщеря ми беше при Факих за две години без резултат - той е лицево-челюстен, а не ортодонт. Преглътнах загубата на 1500 лв, които Факих ми взе предварително и я заведох при Красимира Гайдарова по препоръка на зъболекарката ми. Тя е шеф на катедрата по Ортодонтия в Медицинска акадамия и е абсолютно дъ бест по мое мнение.

Резултатите (две години по късно) са силно впечатляващи, а цените на Гайдарова са като на Факих (или една идея по-ниски).  Аз си имам лично мнение за Факих, но не искам да го споделям във форума. Преди да му изсипеш една кофа пари (и то предварително), ако искаш ми пиши на лични.

Само да добавя, че по отношение на лицево челюстни проблеми, Факих си остава бог.

Общи условия

Активация на акаунт