Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 19

  • 20 998
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 212
didi231 и моето е на два месеца и половина, денем суче по 40-60 минути, а вечер също се приспиваме по два часа, но аз го оставям да си суче, колкото иска, докато заспи дълбоко. През това време се разсейвам, чета или гледам филм на телефона, въобще не го мисля... Спокойно, не е нещо ненормално!
Иначе как процедираш с храненето, предлагаш ли и двете гърди на хранене? Аз не го правех, но от както започнах, разбрах че е много по-добре така и бебчо вече прави три часови паузи между храненията. Blush

# 31
  • Мнения: 7 776
Диди231, вечер пробвай легнала на леглото да го кърмиш бебо и като заспи, го остави хубаво и дълбоко да спи и чак тогава го мести или просто го гушни и спи и ти.
Аз лично на кърменето преди заспиване не оригвах. Просто заспивах преди детето повечето пъти. И хич не се връзвай на майки, баби, стринки 😉

# 32
  • Мнения: 6 622
Диди, само ако знаеш как ти завиждам Simple Smile Радвай се, че бебчето ти хапва и не се тревожи.
Маята мързеланка пак започна да ми прави номера. Прави по 5-6 часа пауза след сутрешното хранене. Няма будене просто .

# 33
  • Мнения: 633
didi, моя хубостник беше същия, изкарвал е и 3 часа на гърда за приспиване. Всичко премина, сега му трябват 30 минти макс преди да заспи дълбоко.
Суче ли с преглъщане? Моя суче с преглъщане за кратко и после е залъгалка - леки посуквания като биба и това го успива всъшност - не яде, а се успокоява. Може би така е и при теб?
Легналото кърмене е супер, както ти е казала Кактусче

# 34
  • Мнения: 260
didi, моя хубостник беше същия, изкарвал е и 3 часа на гърда за приспиване. Всичко премина, сега му трябват 30 минти макс преди да заспи дълбоко.
Суче ли с преглъщане? Моя суче с преглъщане за кратко и после е залъгалка - леки посуквания като биба и това го успива всъшност - не яде, а се успокоява. Може би така е и при теб?
Легналото кърмене е супер, както ти е казала Кактусче
Преглъща от време на време, през другото време си суче просто за успокоение сигурно

# 35
  • Мнения: 7 776
Като спре да преглъща и почне да джвака, обикновено устничките се поотпускат, слагаш кутрето си леко в края на устата (така разваляш вакуума) и бебето пуска зърното. Обикновено си продължават насън движението, ама без зърно в устата 😂

# 36
  • Мнения: 260
Като спре да преглъща и почне да джвака, обикновено устничките се поотпускат, слагаш кутрето си леко в края на устата (така разваляш вакуума) и бебето пуска зърното. Обикновено си продължават насън движението, ама без зърно в устата 😂
Да попринцип е така, изведнъж заспива и я слагам в леглото и след 10 мин примерно започва да суче ръце и да плаче, но явно си е период през който преминава

# 37
  • Мнения: 22 835
Опитайте със залъгалка, може да се хареса на бебето.
Аз получавах вазоспазми на зърната , много ме боляха и не давах да ме ползват за биберон, затова и двамата ги. аучих на залъгалка.

# 38
  • Мнения: 2 883
На мен ми звучи като скок в растежа или просто период. Води се по желанията на бебето, то да е спокойно, за да си спокойна и ти. Пък другите нека си дават акъл 😉

# 39
  • Мнения: 7
Здравейте мили мами...
Пиша ви със сълзи на очи, защото не се издържа вече!:cry:
Бебето ми е на 1 месец и 5 дена! Даже не знам от къде да започна!
Още докато бях бременна бях категорична че ще кърма бебето ми, но вече съм на път да се откажа:disappointed_relieved:
В родилното преминах през адски болки в зърната, бяха с рани, кръв и разкъсани,
и никой не ми обръщаше внимание, правилно ли я слагам, бебето със зашито езиче ли е, дали суче правилно, не, абсолютно нищо, бебето ми не се наяждаше от коластрата и се дереше по цяла нощ от глад, защото постоянно искаше да суче, беше не спокойна, досега! Поради адските болки една седмица се изцеждах и дохранвах с АМ, защато моята кърма беше малко, обаче това ми изигра много лоша шега, сега бебка суче мързеливо, дори не мързеливо, а дъвче и чака да "потече" и така поема предното, а задното не!
Дърпа, гърчи се, заспива аз трябва да и стискам гърдата за да яде...
Зърната ми стават всеки път с формата на червило, болят ме само при допир, дори е откъсвала и парченце от зърното, страшна болка😪....по някой път получавам като ток в гърдите или изтръпват, или като стрелкаща болка, като иглички, и просто е страшно положението, страшно съм се отчаяла вече, настръхвам като дойде време за кърмене особено през ноща, моля ви дайте ми някакъв съвет😔😔
Много дълго стана, но просто имам нужда да споделя, Благодаря ви

# 40
  • Мнения: 7 776
Деси, защо не повикаш консултант по кърменето на място? Звучи като да не засуква правилно бебето и от там болката. В първи пост на темата има видеа как се кърми в дадена поза и графики на засукване. Корегирай позата. Не даваш информация как кърмиш. На поискване ли, колко често, през нощта колко, с каква бутилка даваш добавката, колко добавка, с каква помпа цедиш, кога даваш кърмата, помпата разранява ли те, правилна ли е фунията за размера на гърдите ти, имаш ли твърди бучки някъде като опипаш гърдата, дай подробности иначе няма как да помогнем.

# 41
  • Мнения: 1 397
Здравейте, имам въпрос за съхранението на кърмата, дано съм в правилната тема. До колко часа може да си даде изцедена кърма на стайна температура? В болницата исках да дам на бебка изцедена от преди 3 часа, сестрата като разбра ме накара да я изхвърля , трябвало до половин час Flushed
Аз бях чела , че може да 6-8 часа. И въобще как процедирате с разходките - изцеждате прясна кърма или вземате замразена с вас? Няма как да излезем и до половин час да и я дам.

# 42
  • Мнения: 7
Повиках, но винаги си оставах с фразата "It's ok".... "is fine" "is normal"
Кърмех на поискване, но това още повече влоши нещата, стана още по неспокойна и ревлива....и затова я сложих на час, час и половина-два, а през ноща 3, 4 пъти някой път и 5...
Давах добавката с шише на nuk по 30мл някой път и 60  но това беше само за седмица, сега от две седмици е изцяло на кърма...
С ръчна помпа се изцеждах сега не я ползвам, марката е на tommee tippee
Не ме е разранялавала и да фунийката е точно моя размер...имах бучки и затова също и давах добавката  
По няколко пъти на кърмене и коригирам захпавнето,но тя отпусне част от ареолага и засмуква само зърното, и то не засукване,а дъвчене, оставяла съм я по час, час и половина за да се нахрани и то с моя помощ, като стисна гърдата и тя почва да преглъща, а когато я оставя сама да суче, ме дъвчи и спи  или суче само зърното и то многооо лениво....
Научила се е да спи на гърдата ми, вече не знам какво е сън....страшно съм уморена за една денонощие спя час или максимум два много рядко три....
Дори като спи е неспокойна, върти се, маха с ръчички...нямам а на идея какво може да е освен колики, но винаги преди хранене и давам infacol
Иначе тя е със къса юздичка на езика

Последна редакция: сб, 16 мар 2019, 14:24 от Деси Румен Лефтерови 612670

# 43
  • Мнения: 7 776
Deska, На първи пост има графика за съхранение на кърма, 6-8 часа на стайна температура. Ама аз лично не бих държала повече от 6 😉 на разходки - кърмя. Защо се налага носенето на изцедена? Доста голяма хамалогия е, бебето не засуква ли?


Деси, явно си някъде в чужбина. Защо не пишеш на някоя от българските консултантки за скайп консултация? Има ги в първи пост, а може и от сайта на ЛЛЛ да намериш контакти. Явно има проблем със засукването, юздичката как е? https://xedra.wordpress.com/2012/04/16/tongue-tie/amp/ прочети това, виж и снимки на къса юздичка. Това би обяснило проблема. Teg скоро имаше същия проблем, да сподели и тя опит.

За ревливостта - в периода на колики е, нормално. Слагаш по коремче върху теб, олеква им. Можи да пробваш биологичната поза. Сменяй гърдите като почне да се извива. Пробвай кърмене в легнала позиция, коремче в коремче, от топлината и близостта също се успокояват, поне при дъщеря ми действаше. Носи в слинг, може и да я кърмиш в слинга.

Най-важното да не забравя, справяш се, успяла си да махнеш добавката, въпреки болката, нервността и липсата на подкрепа. Дръж се, ти си герой, още малко кураж, скоро ще се наредят нещата! Обещавам, просто началото е понякога ужасно, но става по-добре, става приятно и чудесно след като минат трудностите.

# 44
  • Мнения: 1 397
Не знам дали ще успея да се пречупя да кърмя навън. Затова питам как я съхранявате. Засуква добре храним се само на гърда, цедя се защото имах съмнения , че ми намалява кърмата и не исках да я заносвам. Мерси за бързия отговор.

Deska, На първи пост има графика за съхранение на кърма, 6-8 часа на стайна температура. Ама аз лично не бих държала повече от 6 😉 на разходки - кърмя. Защо се налага носенето на изцедена? Доста голяма хамалогия е, бебето не засуква ли?



Общи условия

Активация на акаунт