Лятна ваканция 2023 г.

  • 33 824
  • 260
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 29 344
Звучи добре наистина. Къде се провежда?
За съжаление от 9 ч. сутрин вече ни е късно. Поне от 8,30 да беше...

# 121
  • София
  • Мнения: 495
По темата за изкуство през ваканцията, препоръчвам и арт занималня Рояна. Изработват красиви и интересни неща. Всяка седмица е тематична- Испания, Китай, Гърция и т.н. Два пъти в седмицата пътуват извън София- напр. Витоша, Горна Малина, Цари Мали град и др. Децата са на възраст горе- долу 6-12 г. Заниманията са от 8,30 ч. до 18,00 ч.
https://www.facebook.com/ArtRoyana

# 122
  • София
  • Мнения: 1 531
Препоръчвам Детски приключенски лагер Стакевци!
Синът ми се прибра много много доволен от всичко.

# 123
  • Мнения: 29 344
Препоръчвам Детски приключенски лагер Стакевци!
Синът ми се прибра много много доволен от всичко.

Много благодаря за споделеното мнение. Моят син е записан от 16/08, надявам се да му хареса.

В момента е в Мийковци с Университет за деца и Тинузавър, т.е. лятната академия с роботика за деца. Ще видим дали му е харесало в края на седмицата. Засега отзивите по телефона са положителни.

# 124
# 125
  • Мнения: 1 414
Привет, моята щерка сега е в академията от там е адски доволна, в Рояна ходи през учебната година, Стакевци също го препоръчвам с две ръце. Новото ми откритие за това лято е IH Sofia, тя посещава клона на Ситняково. Водят децата в парка всеки ден, веднъж седмично на стена за катерене, а и всичките им преподаватели за нейтив.

# 126
  • София
  • Мнения: 5 953
Коя академия?

# 127
  • Мнения: 29 344
В момента е в Мийковци с Университет за деца и Тинузавър, т.е. лятната академия с роботика за деца. Ще видим дали му е харесало в края на седмицата. Засега отзивите по телефона са положителни.

Отзивите са много добри. Хем е бил най-малкия там...
Къщата, в която отсядат, е чудесна, с хубави стаи с баня и тераса, голяма поляна отвън.
Заниманията са били интересни.

Догодина - пак!

# 128
  • Мнения: 1 414
Wooden, написала съм го като идиот, сори, в НХА.

# 129
  • София
  • Мнения: 5 953
Wooden, написала съм го като идиот, сори, в НХА.
А не, понеже ми е интересно и събирам отзиви.

# 130
  • София
  • Мнения: 5 190
Звучи добре наистина. Къде се провежда?
За съжаление от 9 ч. сутрин вече ни е късно. Поне от 8,30 да беше...
Днес като оставих детето питах, всички студенти са там в 8.30 и отварят входа откъм художествената галерия. Може да се остави детето, мерят му температурата и влиза, подранилите изчакват в галерията. Само в деня на запусване трябва родителят да попълни документите и да плати,  а ако е по-голямо детето може по него да се оставят парите и да предаде декларацията на следващия ден.
 Може и преди 8.30ч, при портиерката, или ако е заключена все още галерията. Входът с портиер е откъм бул. Васил Левски.
Достъп с автомобил и паркиране препоръчвам откъм Александър Невски.

Последна редакция: пн, 17 авг 2020, 10:26 от ЗаСлон

# 131
  • Мнения: 29 344
Благодаря за разяснението. Наистина ми звучи много добре, особено че моят син рисува... За догодина ще се поинтересувам по-рано.

# 132
  • Мнения: 6 301
Копирам си поста от една друга тема, за да предпазя други родители да не направят моята грешка:

току-що се върнахме от Пирогов, ръката на детето е счупена. Гипсираха го и сега поне 45 дни трябва да е в гипс, няма да може да ходи на спортове, на физическо, да кара колело и да тича и скача.
Бесен съм на арт клуб "Рояна", това стана при тях, в петък, и е вторият им случай само в рамките на 1 седмица и сериозно се питам дали не мога да предприема нещо срещу тях. Ще съм благодарен на всякакви съвети.
Значи те имат лятна занималня с рисуване. Два пъти на ден извеждат децата в градинката да си играят, което е прекрасно по принцип. Ние записахме детето там предния петък. Вечерта като отиваме да го вземем, едно момиченце от занималнята реве, та се къса в прегръдките на майка си. Паднало от катерушката - в тази градинка има една много висока катерушка, с някакви въжета отстрани, на която децата се катерят и тя паднала от там. В понеделник детето ми каза, че това момиченце си било счупило и двете ръце. Като питах на следващия ден учителките от Рояна, ми казаха, че да, вярно било, счупени й били ръцете, и след това направиха коментар, който ме изуми. Те родителите така казвали, ама може да не било така, защото нейната дъщеря, на учителката, също веднъж в Пирогов й правили снимка и казали, че било счупено, пък то не било счупено. Нали на всички ви е ясно, че това са ненормални приказки! Още тогава ми светна лампичката. В четвъртък ги водили на някакво езеро в Долни Пасарел, което също само по себе си е прекрасно, но детето каза, че ги оставили сами деца - от 7 до 10 годишни, да гребат в някаква лодка! Ами ако се беше обърнала тази лодка да ги захлупи! Как ще оставят сами деца да гребат, акъла ми не го побира.

И какво става в петък, онзи ден - като прибираме детето, и то реве, та се къса. Паднал от същата катерушка, заплел му се кракът във въжетата и не можал да скочи, а паднал върху ръката си. Той реве, казва, че много го боли, а учителката му казала да не прави сцени!!! И през цялото време детето плаче и казва, че много го боли ръчичката.
Аз си познавам детето - той е мъжкар и никога не се оплаква, и никога не реве, когато се удари. Знам, че за да реве, значи наистина нечовешки го боли и явно има нещо. И аз, понеже нищо не разбирам, реших, че щом си движи ръката, значи няма счупено, а само навехнато.
Да, но и в събота продължава много да го боли и да се оплаква. По празниците няма къде другаде да се отиде, освен в Пирогов. Ами викам си - как ще се заврем в Пирогов, там е пълно с вируса, ами сега - звъня по всички частни клиники и ортопедични кабинети, които изрових в нета, никой не вдига, а който вдига, казва, че не работи.

Е днес сутринта се престрашихме все пак да отидем в Пирогов. Направиха му рентенова снимка - счупена му е ръката. Гипсираха го. И целият ужас, включително и страха да отидем там, си е за наша сметка. И детето сега ще се мъчи 2 месеца в гипс.

Тия от Рояна ми иде да ги....в рамките на 1 седмица две деца със счупени ръце!!! Ами не виждат ли, че тази катерушка е опасна, ами трябвало е да забранят на децата да се катерят по нея! И най-вече отношението - момиченцето с две счупени ръчички - можело да не било вярно, според тях; моето дете паднало пред очите им от високо върху ръката си, реве, те му казали да не прави сцени!

Значи, ако мога да предприема каквито и да е мерки срещу тази Рояна, ще ги предприема, включително дело. Две деца да си счупят ръцете за една седмица! Изпратени на рисуване, а не на бойни спортове!

Приемам всякакви съвети и мнения. Стана дълъг пост, за което ви се извинявам, но разбирате, че просто треперя от мъка и бяс.
Не мога да си простя и на себе си, аз го записах на тази занималня, аз я намерих, защото нали, детето да си развива художествените умения. Ако не бях го записал там, сега ръчичката му щеше да е здрава. Ето пак докъде водят родителските амбиции.

# 133
  • София
  • Мнения: 5 953
Много неприятно. Тези Рояна не ги знам, нека и други се включат, ако имат лични впечатления. Аз само да кажа, че преживях това със счупването 2 пъти с най - малката, беше на 5, после на 6 год. При нас беше спукана кост, не точно счупване, на китката. Докторите му казват също счупване. Гадно е. Детето реве, знам, но само до слагане на гипса. Cry Само да кажа, че се случва ужасно лесно при децата. Пред очите ми стана и двата пъти, буквално от нищото. На люлка и на ски, от лошо единично падане, което е ставало 100 пъти. Просто неподходящо си поставило ръката и хоп, спукана кост. И това с Пирогов преживях е, единия път, висяхме до 2 през нощта хем таткото смяташе че няма нищо. Отидохме веднага, беше пълно с родители, които са изненадани. Но много неприятно, дано не е дясната ръка. Ще мине. Шока е само в началото. За действия срещу Рояна не мога да кажа дали може и какви, ни то и лош отзив не е малко.   Да се допълня, имаме близък приятел ортопед травматолог. Той ми обясни за това счупване, тип"зелена клонка" , спукване, ставало лесно при децата, защото още са им меки костите.

Последна редакция: пн, 07 сеп 2020, 23:39 от Wooden Cuckoo Clocks

# 134
  • Мнения: 6 301
Ами наистина, поне да ги опиша, да знаете за какво става въпрос. Не е само китката, цялата му ръчичка е гипсирана, от под рамото до пръстите. И след една седмица започва учебната година. Не мога да си простя, че записах детето на тази Рояна, но си мислех, за добро, да рисува, защото има талант, а те ми го върнаха със счупена ръка!!! Просто думи нямам. Детенцето ми е на 8 години, сега ще започне втори клас. Прекрасно начало на учебната година! Иде ми да се обеся, дето го записах в тази Рояна. Бягайте далеч от тях! Не е само моето дете, и едно момиченце си счупи и двете ръчички там, само седмица преди моето дете.

Общи условия

Активация на акаунт