Бродирана красота 137

  • 31 872
  • 740
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 7 106
Е, добре де, какво правят с оригиналните конци? Каква е логиката да ги вадят и да ги заменят с други?
Vesito, би ли погледнала на опаковката какво пише при производител САЩ или нещо друго. Да не е някоя китайска реплика, а те да го предлагат за оригинал?
На времето, преди 6-7-8 години съм си купувала от тях 2-3 гоблена и не съм имала никакъв проблем нито с конци, нито с другите компоненти на комплекта.  Те тогава бяха единствените вносители и продаваха само Дименшънски гоблени. Сега от любопитство им погледнах сайта и страницата във Фейса, ми то е някаква манджа с грозде.
Все още ли са вносители?

# 586
  • Русе
  • Мнения: 520
Логиката за която аз се сещам е, че от един гоблен могат да станат примерно три. Не е проблем схемата и опаковката да се преснимат на цветна копирна машина. Дано да не съм права разбира се. При тази свобода на пазара да си поръчваш каквото искаш, откъдето си искаш е направо глупаво да го правят.

# 587
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Опаковката е оригинал, обаче конците не са. Аз понеже си комплектовам и сама, с хубави конци и ги сравнявам- тези са си направо супер зле.

Купувала съм го преди няколко години, тогава уж четох много негативи от тях, обаче тогава нямаше как да поръчвам в оригинал от където и да било. Досега винаги съм си комплектовала сама, обаче много труд това, пък и нямам време да ходя и да търся по магазини.

Та така де, тъпо, но ще се справя. Засега цветово няма разлика. Поне това.

# 588
  • Мнения: 2 695
За мен това си е чисто престъпление. Не може да разопаковат оригинални комплекти, да сменят конците и да ги продават. Така въвеждат клиента в заблуждение. Аз бих писала до Комисията за защита на потребителите.

# 589
  • Мнения: X
Ако е купен сега... Няма как да стане за действие, станало преди години. Фирмата е доста коментирана във фейсбук групите, включително и с това, че продават гоблени, на които няма направен отшив и се получават плачевни резултати. Иначе на картинка, идеални.

# 590
  • Мнения: 2 695
Виждала съм във фейсбук показани схеми на Дименшъс със сложен върху тях печат на Герика. И заради печата не могат да се видят знаците от схемата.

# 591
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Добре че поне печат няма по схемите Grinning

Почвам и един коледен мъник, щото аз със скоростта с която бродирам, то си дойде:



Него съм си го комплектовала отдана, сама. Конците са хубави, пък и не е голям, почвам го с голям кеф също.

# 592
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
знам къде има такъв златен шнур Simple Smile  Simple Smile Simple Smile

# 593
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Благодаря st. Dobri, но аз съм набавила още преди години. Само чаках да ми дойде ентусиазма Simple Smile

# 594
  • Варна
  • Мнения: 2 442
NoMe.,  гобленът го купих онлайн комплектован от госпожата, която го е разработила. Фамилията й е Чернева, ако гугълнеш "Гоблен с Манастир" ще ти излязат координати. Шие се само гобленов бод, 1:4, на стандартна панама, но е с много цветове, над 100. Конците в комплектовката са предварително оразмерени и въпреки, че нямат етикетчето, всъщност са комбинация от ДМС и Анхор. Майка ми беше загубила единия цвят и понеже се наложи да го търся, собствените ми запаси достигнаха до този извод. И понеже вече бяхме шили предишна разработка на тази госпожа (Жеравна), знаех, че добре си изпипва нещата и картината ще се получи добре.

Зори, мерси за вдъхновението. И аз съм си приготвила едни коледни минита на Дайменшънс от старите си запаси, да видим кога няма да се стърпя и ще им се нахвърля.

# 595
  • Мнения: 105
Ето да се отчета с предпоследен етап и аз.Момичета ,моля ви имам нужда от помощ,трябва ми схема на малък пейзаж,който да мога да изработя с конци,които имам налични,моля ви помагайте!:hibiscus:

# 596
  • Мнения: 11 827
Много красиви птички!
Това малък пейзаж е много относително  Laughing , за всеки малък значи различно  Mr. Green . И на каква тема - сезон, море, цветя...

# 597
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
Ето да се отчета с предпоследен етап и аз.Момичета ,моля ви имам нужда от помощ,трябва ми схема на малък пейзаж,който да мога да изработя с конци,които имам налични,моля ви помагайте!:hibiscus:
Скрит текст:

поздравления, бързо вървят Фтичките Simple Smile Simple Smile Simple Smile

не може да се помогне много като не се знае колко малко е малкото и какви да са пейзажите - есен, зима...
тези май не са много малки Simple Smile
https://www.pinterest.com/bella2512011/cross-stitch-landscape/ Simple Smile Simple Smile Simple Smile
четирите сезона с къщичките имам - мога да изпратя схемите и остатъците от конците.

това може да се ушие от екран Simple Smile

# 598
  • Мнения: 105
Flowers HibiscusFlowers HibiscusТочно нещо като сезоните с къщичките съм имала предвид,даже без да осъзнавам,голямо благодаря за просветлението!Гоблена ще бъде подарък за една много благородна дама,но аз живея на село и ми се ще ако мога да си го събера.st. Dobri ще ти бъда много благодарна,ако можеш да ми помогнеш с пролетта и снимка на мостричките,ако имаш възможност!Благодаря ви за всичко,juju_eta@abv.bg

# 599
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
нов пост, но е важно Simple Smile Simple Smile
жужи, чакай пратката до три дена Simple Smile така казаха от пощата. Simple Smile
препоръчана е, няма да се изгуби.

Общи условия

Активация на акаунт